BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Žaliosioms inovacijoms diegti bus paskirstyta 19,6 mln. litų

Data

2014 03 14

Įvertinimas
0
veiklaiStock_000011813847Small.jpg

Ūkio ministerija kviečia Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo atstovus teikti paraiškas gauti paramą, skirtą inovatyvioms aplinkosaugos technologijoms kurti ir diegti. Šiuo kvietimu pagal Žaliosios pramonės inovacijų programą, finansuojamą 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, planuojama paskirstyti 19,6 mln. litų.

„Investicijos į žaliąsias inovacijas – tai viena iš priemonių siekiant optimizuoti gamybos procesus, efektyviai naudoti žaliavas ir energiją, mažinti gamtos taršą. Todėl įmonės, šiandien investuojančios į ekologinius sprendimus, ateityje neabejotinai turės konkurencinį pranašumą“, – sako ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Pasak ūkio viceministro, siekiant suteikti galimybę daugiau Lietuvos įmonių pasinaudoti parama, buvo šiek tiek pakeisti paramos gavimo reikalavimai. Paraiškų teikėjai neprivalo turėti partnerio iš Norvegijos. Tačiau teikiant paramą prioritetas bus skiriamas bendriems dvišaliams projektams, nes vienas iš Žaliosios pramonės inovacijų programos įgyvendinimo tikslų – skatinti Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimą.  

Šiuo kvietimu parama skiriama pagal Partnerystės projektų schemą veikloms, susijusioms tiek su naujų aplinkosaugos technologijų kūrimu ir diegimu, tiek su esamų modernizavimu, siekiant sumažinti jų poveikį aplinkai, padidinti gamtos išteklių naudojimo efektyvumą.

Vienam projektui įgyvendinti įmonė gali gauti nuo 691 tūkst. iki 3,5 mln. litų paramą. Įmonėms bus kompensuojama iki 60 proc. įgyvendinamų projektų vertės. Pareiškėjas gali įgyvendinti projektą su partneriu – Lietuvos ar Norvegijos įmone, mokslo ir studijų institucija, asociacija arba klasteriu.

Paraiškas verslo atstovai turi teikti Centrinei projektų valdymo agentūrai (CPVA) iki 2014 m. birželio 1 dienos. Paraiškų rengimo ir pateikimo klausimais informaciją teikia VŠĮ Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA). Tinklapiuose www.norwaygrants.lt ir www.cpva.lt galima rasti daugiau informacijos apie kvietimus ir projektų reikalavimus.

Netrukus pirmoji 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo parama pasieks verslininkus, teikusius paraiškas pagal Partnerystės projektų ir Mažųjų projektų schemos pirmuosius kvietimus, skelbtus 2013 m. birželį. 4,5 mln. litų parama skirta trims projektams, susijusiems su žaliųjų inovacijų kūrimu ir diegimu. Parama bus paskirstyta bendrovėms „Akvavita“ ir „Birštono mineraliniai vandenys ir Ko“.

„Akvavita“ su Norvegijos partnere bendrove „Berg Holding“ įgyvendins du projektus. Įgyvendindama pirmąjį projektą, „Akvavita“ planuoja sukurti ir rinkai pasiūlyti ekologiškus, lengvesnius PET buteliukus. Įgyvendindama kitą projektą numato savo gamyboje įdiegti 8 naujas žaliąsias technologijas. Projektams įgyvendinti skirta 3,9 mln. litų parama.

600 tūkst. litų paramą gausianti bendrovė „Birštono mineraliniai vandenys ir Ko“ ketina investuoti į ekologiškų stiklo butelių kūrimą. Kartu su partnere iš Norvegijos bendrove „Berg Holding“ planuoja sukurti 4 skirtingų rūšių stiklinius butelius, kurie bus iki 40 proc. lengvesni, o jų gamybos procese išmetamo anglies dioksido kiekis sumažės perpus.

Žaliosios pramonės inovacijų programa įgyvendinama bendradarbiaujant su Norvegijos verslo skatinimo agentūra „Innovation Norway“.