Visos naujienos
Vyriausybė pritarė Atominės elektrinės įstatymo atitinkamu straipsnių pakeitimo ir pritarimo derybų dėl nacionalinio investuotojo steigimo rezultatams įstatymo projektui ir teikia jį Seimui.
Būsimos Lietuvos nacionalinio investuotojo bendrovės (NIB) vardas – LEO LT, AB – šiomis dienomis atsidūrė ypatingo dėmesio centre: stengdamiesi kuo greičiau informuoti žiniasklaidą ir visuomenę apie šį trečiadienį Vyriausybės posėdžio metu priimtą sprendimą dėl būsimos Lietuvos NIB Ministras Pirmininkas G.Kirkilas ir ūkio ministras V.Navickas viešai paskelbė, kad bus siūloma nacionalinį investuotoją kurti naujos bendrovės pagrindu, o ji vadinsis Vyriausybės ir privataus subjekto sutartu vardu – LEO LT, AB. Tačiau Vyriausybės siekiu kuo skubiau informuoti visuomenę ją ypač dominančiomis naujienomis suskubo nesąžiningai pasinaudoti tam tikri asmenys.
Šiandien ūkio ministras Vytas Navickas susitiko su prioritetinių Europos energetikos projektų koordinatoriumi prof. Vladyslavu Mielčarskiu (Wladyslaw Mielczarski) .
Gruodžio 19 d. Ministrų kabinetas pritarė Ūkio ministerijos parengtam Investicijų skatinimo 2008-2013 metų programos projektui. Programa siekiama pagerinti šalies investicinę aplinką ir sukurti efektyvią tiesioginių vidaus bei užsienio investicijų skatinimo sistemą, visų pirma orientuotą į ilgalaikę šalies ūkio plėtrą, ekonomikos augimą ir visuomenės gerovės didinimą. Programoje numatoma gerinti Lietuvos kaip palankios investuoti šalies įvaizdį, kurti ir tobulinti investicijų skatinimo priemonių sistemą, kurti verslui palankią mokestinę aplinką, spartinti teritorijų planavimo ir statybų dokumentų tvarkymo procesus, kurti ir plėtoti pramoninių parkų tinklą, skatinti kitų pramoninių teritorijų plėtrą.
Šiandien laikinoji komisija (darbo grupė), sudaryta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m . liepos 11 d. nutarimu Nr.726 „Dėl Lietuvos Respublikos atominės elektrinės įgyvendinimo“, pristatė Vyriausybei derybų su UAB „NDX energija“ dėl Nacionalinio investuotojo suformavimo rezultatus.
G ruodžio 20 dieną Lietuvoje viešės už Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos elektros tinklų sujungimą atsakingas energetikos tinklų koordinatorius prof. Vladislavas Mielčarskis (Wladyslaw M ielczarski ) . Savo vizito metu V.Mielčarskis susitiks su Ūkio ministru Vytu Navicku ir AB „Lietuvos Energija“ gen. direktoriumi Rymantu Juozaičiu.
Ūkio ministerija, įgyvendindama bendrovių teisės Antrosios direktyvos pakeitimus, parengė Akcinių bendrovių įstatymo atitinkamų straipsnių pakeitimo projektą, kuriuo siekiama supaprastinti bendrovių kapitalo klausimų reglamentavimą, nesumažinant bendrovių akcininkų ir kreditorių teisių apsaugos.
Gruodžio 10–12 dienomis Lietuvos savivaldybių vadovai lankėsi Maskvos srityje. Vizitą organizavo Ūkio ministerija kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje ir Lietuvos savivaldybių asociacija
Šiandien Vyriausybė pritarė nutarimo „Dėl 2007–2013 metų Ignalinos programos įgyvendinimo Lietuvoje“ projektui. Juo Ūkio ministerija paskirta 2007–2013 metų Ignalinos programą koordinuojančia institucija, kuri bus atsakinga už 2007–2013 metų Ignalinos programos strateginių tikslų įgyvendinimo koordinavimą ir užtikrins tinkamą Ignalinos programos lėšomis finansuojamų priemonių įgyvendinimo priežiūrą.
Ministrų kabinetas posėdyje nutarė pratęsti terminą, per kurį energetikos įmonės iš sodų bendrijų priims prašymus ir dokumentus, reikiamus sodininkų lėšomis įrengtoms elektros perdavimo ir skirstymo linijoms, transformatorinėms pastotėms, elektros skydinėms ir kitiems elektros perdavimui ir skirstymui būtiniems įrenginiams išpirkti. Šiuo laikotarpiu energetikos įmonės nustatyta tvarka ir toliau išpirks iš sodininkų bendrijų elektros įrenginius.
Gruodžio 3 d. ūkio ministras Vytas Navickas dalyvauja Briuselyje vykstančiame Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrų posėdyje, kuriame svarstomi švarių ir efektyvių energetikos technologijų plėtros, šiai plėtrai ir efektyvumui reikalingų išteklių, energetikos tyrimų sričių bendradarbiavimo su trečiosiomis šalimis ir kiti aktualūs klausimai.
2007 m . nacionaliniam konkursui „Inovacijų prizas“ buvo pateiktos 67 paraiškos: 42 pagal inovatyvaus produkto kategoriją ir 25 pagal inovatyvios įmonės kategoriją. Paraiškas pateikė įmonės iš visų šalies regionų. Net 40 proc. pareiškėjų sudarė įmonės ne iš didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, o iš mažesniųjų. Platus ir konkurso dalyvių sektorinis spektras, sulaukta paraiškų iš informacinių technologijų, maisto, lazerių, elektronikos, chemijos, mašinų ir prietaisų, žemės ūkio, medicinos, konsultavimo, statybos, baldų gamybos ir kitų sektorių įmonių.