BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


PRIEMONĖS VERSLUI

Siekiant greitesnio labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) atsigavimo po ekonominio nuosmukio Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione, pagal priemonę „MVĮ atsigavimas“ bus paskirstyta 2,5 mln. eurų.

Įmonės projektus turės įgyvendinti Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione (jis apima visą Lietuvą, išskyrus Vilniaus apskritį) per 12 mėnesių.

Tinkamos finansuoti projekto išlaidos – tikslinės paslaugos (antikrizinės veiklos valdymo, MVĮ veiklos kaštų optimizavimo) pirkimo išlaidos.

Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma antikrizinės veiklos valdymo paslaugoms įsigyti – 10 000 Eur, o veiklos kaštų optimizavimo paslaugoms įsigyti – 5 000 Eur.

Paraiškas priima Inovacijų agentūra iki 2023 m. vasario 20 d. Detali informacija apie šią priemonę - čia.

Atsinaujinančių energijos išteklių diegimui pramonėms įmonėms Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione skelbiamas 10 mln. eurų vertės kvietimas.

Didžiausia galima projektui gauti finansavimo lėšų suma yra 300 000 Eur, mažiausia – 20  000 Eur. Projektai turi būti įgyvendinti per dvejus metus. Tinkamos finansuoti išlaidos – įranga ir įrenginiai, būtini atsinaujinančių energijos išteklių gamybai, generuojamai iš saulės energijos.

Didelės įmonės ne anksčiau kaip prieš 2 metus turės būti atlikusios privalomąjį energijos vartojimo auditą ir papildomąjį energijos vartojimo auditą, jeigu tokio audito atlikimo tikslingumas buvo nustatytas privalomojo audito metu. Mažos, labai mažos ir vidutinės įmonės energijos vartojimo auditą turi būti atlikusios ne anksčiau kaip prieš 2 metus.

Paraiškas Inovacijų agentūrai verslo atstovai gali teikti iki 2023 m. vasario 28 dienos.

Išsamias priemonės sąlygas rasite čia.

Ši priemonė skirta verslui naujų ir aplinkai palankių technologijų įrangai diegti ar esamiems procesams atnaujinti. Šiuo tikslu numatyta paskirstyta 35 mln. eurų.

Iki 20 mln. eurų bus skiriama projektams įgyvendinti Vidurio ir vakarų Lietuvos regione ir iki 15 mln. eurų - Vilniaus regione.

Pramonės įmonės, siekiančios gauti finansavimą energijos vartojimo efektyvumui didinti, turi būti atlikusios energijos vartojimo auditą, parengtą ne anksčiau kaip 2 metai iki projekto įgyvendinimo plano pateikimo. 

Priemonę administruoja Inovacijų agentūra. Paraiškas galima teikti iki 2023 m. kovo 30 d.

Visos kvietimo sąlygos - čia

Energijos vartojimo efektyvumą didinančioms gamybos technologijoms diegti Lietuvos pramonėms įmonėms skiriama 30 mln. eurų.

Iš Modernizavimo fondo lėšų finansavimas skiriamas apdirbamosios pramonės įmonėms, kurios dalyvauja apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje.

Maksimalus subsidijos dydis – 10 mln. eurų.  Bus  finansuojama iki  30 proc. išlaidų didelėms pramonės įmonėms, o mažesnėms įmonėms šis intensyvumas gali būti didinamas 10 procentinių punktų.

Paraiškas iki 2023 m. sausio 2 d. priims ir projektus administruos Aplinkos projektų valdymo agentūra. Visa informacija skelbiama čia.

Atsinaujinančių energijos išteklių diegimui Lietuvos pramonės įmonėms skiriama 10 mln. eurų iš Modernizavimo fondo lėšų.

Šiomis lėšomis finansuojamas saulės ir vėjo jėgainių įsigijimas ir įrengimas. 

Maksimalus subsidijos dydis – 2,5 mln. eurų, bus finansuojama iki 45 proc. išlaidų.

Paraiškas iki 2023 m. sausio 2 d. priims ir projektus administruos Aplinkos projektų valdymo agentūra. Visa informacija skelbiama čia.

Šia subsidijų priemone siekiama sušvelninti infliacinius energijos kainų padidėjimo padarinius dėl Rusijos vykdomo karo Ukrainoje ir padėti šalies verslui išgyventi energetikos krizę.

Subsidijos bus skiriamos įmonėms, veikiančioms itin paveiktuose sektoriuose ir deklaravusioms gyventojų pajamų (GPM) bei pelno mokesčius už 2021 m.

Subsidijų dydis bus susietas su įmonės sumokėtais mokesčiais. Numatomas maksimalus paramos dydis – 30 proc. deklaruoto GPM ir pelno mokesčio. Didžiausia galima gauti subsidija – 500 tūkst. eurų, o mažiausia – 500 eurų.

Subsidijų priemonę įgyvendina Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI). Priemonei skirta iki 30 mln. eurų.

Paraiškos buvo priimamos iki lapkričio 22 d. 

 

Subsidijų skyrimo įsakymai ir tvarkos aprašas

 

Vyriausybė yra suplanavusi 2,5 mlrd. eurų pagalbos paketą verslui, kuriame taip pat ir elektros kainų dalies kompensavimas, mokesčių atidėjimas energijai imlioms įmonėms, parama saulės parkams įsirengti.

 

Paskolos teikiamos smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams bei didelėms įmonėms, nukentėjusioms nuo Rusijos vykdomos karinės agresijos prieš Ukrainą pasekmių. Tam numatyta skirti 50 mln. eurų.
Paraiškas gauti paskolas galima teikti INVEGAI per paraiškų sistemą.
Su priemonės sąlygomis galima susipažinti čia.
 

Parama teikiama kaip garantijos apyvartinėms ir investicinėms paskoloms bei finansinės nuomos (lizingo) sandoriams.
Priemonė įgyvendinama per INVEGA.
Su priemonės sąlygomis galima susipažinti čia.

Nuo liepos 1 dienos bus kompensuojamos trūkstamų aukštos kvalifikacijos specialistų pritraukimo išlaidos.  Tai numato Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotos ir Seimo priimtos Užimtumo įstatymo pataisos

Vienkartinė kompensacija padengti dalį persikėlimo išlaidų į Lietuvą atvykstančiam darbuotojui sudarys apie 3 tūkst. eurų (4,1 MMA). Įmonėms padengiamos aukštos kvalifikacijos darbuotojų paieškos užsienyje išlaidos – iki 5,2 tūkst. eurų (7,1 MMA). 

Vienkartines išmokas galės gauti iš užsienio pritraukiamiems labai aukštos kvalifikacijos biotechnologijų, inžinerijos, informacinių technologijų, fizinių mokslų specialistams, taip pat – juos įdarbinančios įmonės. 

Finansinėmis paskatomis galės naudotis seniau išvykę ir į Lietuvą grįžtantys ypač trūkstamų profesijų mūsų šalies piliečiai, kiti iš užsienio atvykę nišiniai specialistai. Rusijai užpuolus Ukrainą, priemonė pritaikyta ir nuo karo bėgantiems specialistams iš Ukrainos.

Lietuvos verslas, kuris patyrė sunkumų dėl Kinijos veiksmų, gali teikti paskolų paraiškas gauti apyvartinių lėšų. 
Verslas galės gauti iki 5 mln. eurų, o įmonių grupės – iki 10 mln. eurų dydžio paskolas. Iš viso tam numatyta skirti 130 mln. eurų.  
Paskolas administruoja ir teikia UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).  
Daugiau informacijos ir paraiškos pildymas - čia

Priemonė skirta smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, Ukrainos piliečiams ir verslams. Paskolos skiriamos naujo verslo pradžiai arba apyvartinėms lėšoms.
Paskolos sutartis gali būti pasirašyta ne vėliau kaip iki 2023 m. birželio 30 d.
Detaliai apie priemonę - čia.

Smulkiajam ir vidutiniam verslui bei didelėms įmonėms finansavimas bus teikiamas paskolos ir finansinės nuomos (lizingo) būdu. Paskolos gavėjui bus taikoma palūkanų norma, susidedanti iš 3 mėn. EURIBOR ir finansų tarpininko maržos (iki 3 proc.).

Priemone verslas galės pasinaudoti, kai „Invega“ atrinks finansų tarpininkus ir pasirašys su jais sutartis.

 

Leidžia plėsti eksporto rinkas ir didinti eksporto apimtis minimalizuojant potencialią riziką dėl pirkėjų nemokumo
Detaliai apie priemonę - čia.

Padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą ir palengvina priėjimą prie finansavimo šaltinių.
Detaliai apie priemonę – čia.

Padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą ir palengvina priėjimą prie finansavimo šaltinių.
Detaliai apie priemonę – čia.

Padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą ir palengvina priėjimą prie finansavimo šaltinių.
Detaliai apie priemonę – čia.

Paskolos, lizingo, faktoringo sandoriai SVV subjektams apyvartai ir investicijoms.
Detaliai apie priemonę – čia.

Verslui galioja ir visos ankstesnės "Invega" pagalbos priemonės.
Apie jas daugiau čia.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-21