BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


PRIEMONĖS VERSLUI

2024 m. tęsiamas trūkstamų aukštos kvalifikacijos specialistų pritraukimo išlaidų kompensavimas. Tai numato Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotos ir Seimo priimtos Užimtumo įstatymo pataisos

Vienkartinė kompensacija padengti dalį persikėlimo išlaidų į Lietuvą atvykstančiam darbuotojui sudarys apie 3,7 tūkst. eurų (4,1 MMA). Įmonėms padengiamos aukštos kvalifikacijos darbuotojų paieškos užsienyje išlaidos – iki 6,6 tūkst. eurų (7,2 MMA). 

Vienkartines išmokas galės gauti iš užsienio pritraukiamiems labai aukštos kvalifikacijos biotechnologijų, inžinerijos, informacinių technologijų, fizinių mokslų specialistams, taip pat – juos įdarbinančios įmonės. 

Finansinėmis paskatomis galės naudotis seniau išvykę ir į Lietuvą grįžtantys ypač trūkstamų profesijų mūsų šalies piliečiai, kiti iš užsienio atvykę nišiniai specialistai. Rusijai užpuolus Ukrainą, priemonė pritaikyta ir nuo karo bėgantiems specialistams iš Ukrainos.

Skelbiamas papildomas 10 mln. eurų kvietimas Lietuvos pramonės įmonėms atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti. Juo gali pasinaudoti pramonės įmonės, dalyvaujančios ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje. 

Paraiškas dėl finansavimo atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti iki 2024 m. balandžio 19 d. priima Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Plačiau apie priemonę - čia.

Kvietimo sąlygos - čia

Priemonė skirta smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, Ukrainos piliečiams ir verslams. Paskolos skiriamos naujo verslo pradžiai arba apyvartinėms lėšoms.

Detaliai apie priemonę - čia.

Ši priemonė sudaro palankesnes sąlygas įmonėms gauti finansavimą verslo projektams įgyvendinti žemesnėmis nei rinkos kainomis, kuomet siekiama pradėti naują veiklą, palaikyti ir stiprinti esamą verslą ar plėstis. Lengvatinės paskolos teikiamos investicijoms arba apyvartinėms lėšoms finansuoti.
Plačiau apie priemonę - čia

 

 

Leidžia plėsti eksporto rinkas ir didinti eksporto apimtis minimalizuojant potencialią riziką dėl pirkėjų nemokumo
Detaliai apie priemonę - čia.

Padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą ir palengvina priėjimą prie finansavimo šaltinių.
Detaliai apie priemonę – čia.

Padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą ir palengvina priėjimą prie finansavimo šaltinių.
Detaliai apie priemonę – čia.

Padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą ir palengvina priėjimą prie finansavimo šaltinių.
Detaliai apie priemonę – čia.

Paskolos, lizingo, faktoringo sandoriai SVV subjektams apyvartai ir investicijoms.
Detaliai apie priemonę – čia.

Verslui galioja ir visos ankstesnės "Invega" pagalbos priemonės.
Apie jas daugiau čia.

 

Skatinamajai finansinei priemonei „Paskolos įmonėms žaliosioms pramonės technologijoms įsigyti ir kurti bei aukštos pridėtinės vertės pramonės plėtrai, gynybos ir saugumo pramonės konkurencingumo didinimui“ skiriama finansavimo suma iki 850 000 000 Eur Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės paskolų lėšų.


Dokumentų projektai

  • Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė ir teikia viešam aptarimui planuojamos finansinės priemonės „Paskolos įmonėms žaliosioms pramonės technologijoms įsigyti ir kurti bei aukštos pridėtinės vertės pramonės plėtrai, gynybos ir saugumo pramonės konkurencingumo didinimui“ sąlygas (docx). Taip pat informuojame, kad ateityje priemonės sąlygos bus papildytos investicinėmis subordinuotomis ir (arba) sindikuotomis paskolomis. Kviečiame teikti pastabas ir (ar) pasiūlymus iki 2023 m. gruodžio 19 d. (imtinai). Pastabas ir (ar) pasiūlymus siųsti el. paštu [email protected]

     

Verslo atstovai ir ūkininkai gali kreiptis dėl paskolų įsirengti saulės ar vėjo elektrines ir investuoti į saulės ar vėjo elektrinių parkų vystymo projektus nuo pradinio etapo iki visiško šių elektrinių įrengimo. Šias paskolas gaus tie vartotojai, kurie vėjo ar saulės elektrinėse gamins elektros energiją savo vartojimo reikmėms.

Dėl paskolų atsinaujinančios energijos elektrinėms įrengti gali kreiptis labai mažos, mažos ir vidutinės (MVĮ) ir didelės įmonės bei ūkininkai. Maksimali teikiamos paskolos trukmė – 10 metų. Vienam paskolos gavėjui gali būti suteikiamos kelios paskolos, tačiau bendra paskolų suma neturi būti didesnė nei 10 mln. eurų.

Paskolos lėšomis verslas galės tvarkyti žemės sklypą, įrengti infrastruktūrą ir inžinerinius tinklus sklype, vykdyti apsaugos įrengimo darbus, jei saulės ar vėjo elektrinė bus statoma ant žemės. Paskolomis taip pat finansuojama saulės ir vėjo elektrinėms reikalinga elektrotechninė įranga, konstrukcijos, kabeliai ir susiję montavimo bei elektrinių statybos darbai, atliekami pagal rangos sutartį.

Paskolos būtų skiriamos ir elektros kabelio tiesimo darbams iki saulės ir vėjo elektrinės prijungimo vietos, energijos skirstymo operatoriaus tinklui prijungti, taip pat elektros energijos kaupimo įrenginiams, tokiems kaip saulės baterijos, įsigyti.

Numatomas palūkanų dydis – 1 procentas, marža + 6 mėn. EURIBOR, kai pareiškėjas sieks statyti ar įsirengti saulės ar vėjo elektrinę, arba 2,5 procento marža + 6 mėn. EURIBOR, kai pareiškėjas investuos į gaminančių vartotojų saulės ar vėjo elektrinių parkų vystymo projektus.

Paskoloms numatyta paskirstyti 50 mln. eurų.

Plačiau apie priemonę - čia.

Skelbiamas 5 mln. eurų kvietimas verslui. Jo lėšomis įmonės galės diegti verslo procesams tobulinti, originaliems dizaino sprendimams ir prekių ženklams kurti ir atnaujinti skirtas inovacijas.

Šiuo kvietimu gali pasinaudoti Vidurio ir vakarų Lietuvos regione veikiančios labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ). 

Didžiausia galima skirti finansavimo lėšų suma proceso ar organizacinėms inovacijoms diegti – 100 tūkst. eurų, originaliems dizaino sprendimams kurti ir diegti – 35 tūkst. eurų, prekės ženklui sukurti, atnaujinti ir jam registruoti – 5 tūkst. eurų.

Paraiškas galima teikti Inovacijų agentūrai iki 2024 m. metų vasario 29 d.

Plačiau apie priemonę - čia.

Kvietimo sąlygos - čia

Skelbiamas 6 mln. eurų kvietimas Lietuvos verslui, kuris, naudodamas atvirus duomenis, kurtų inovatyvius sprendimus ir skaitmenines paslaugas. 

Šiuo kvietimu gali pasinaudoti tiek Sostinės, tiek Vidurio ir vakarų Lietuvos regionuose veikiančios mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ). Abiejų regionų verslui iš viso bus skiriama po 3 mln. eurų investicijų. 

Projektams įgyvendinti reikalingi atviri duomenys turėtų būti naudojami iš Lietuvos atvirų duomenų (data.gov.lt) ir kitų viešai prieinamų atvirų duomenų portalų (Atvirų Lietuvos finansų portalo, Oficialaus Europos duomenų portalo ir kt.).

Paraiškas pagal šią priemonę galima teikti Centrinei projektų valdymo agentūrai (CPVA) iki 2024 m. vasario 29 dienos. 

Plačiau apie priemonę - čia.

Kvietimo sąlygos - čia

Inovacijų skatinimo fondo lėšomis finansuojamai rizikos kapitalo priemonei „Akceleratorius 2“ skirta 20 mln. eurų.

Priemonės investicijos ypač naudingos inovacinę veiklą vykdantiems startuoliams, kuriems reikalingas finansavimas verslo pradžiai ir produktams tobulinti.

„Akceleratoriaus 2“ veikla apima ikiakceleravimo ir akceleravimo programas ir investicijas. 

Plačiau apie priemonę - čia.

Priemonės sąlygos - čia.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija didina investicijas į Lietuvos pramonę ir skelbia dar vieną 40 mln. eurų kvietimą mažinti taršą. Įmonės šiomis lėšomis galės diegti energijos vartojimo efektyvumą didinančias technologijas ir taip 30 proc. ar daugiau sumažinti kenksmingo anglies dioksido išmetimą į aplinką.

Pagal šį kvietimą pareiškėjai – pramonės įmonės. Vidurio ir vakarų Lietuvos regione labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) numatoma skirti iki 17 mln. eurų, o didelėms įmonėms – iki 8 mln. eurų. Sostinės regione tiek MVĮ, tiek didelėms įmonėms numatoma skirti iki 7,5 mln. eurų.

Projektų įgyvendinimo planus galima teikti VšĮ Inovacijų agentūrai iki 2024 m. balandžio 16 d.   

Plačiau apie priemonę - čia.

Kvietimo sąlygos - čia

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdama pritraukti užsienio investuotojų vykdyti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas Vidurio ir vakarų Lietuvos regione, skelbia 6 mln. eurų kvietimą.

Pagal priemonę „TUI Invest“ dėl finansavimo gali kreiptis užsienio investuotojai, kurie yra labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ) bei didelės įmonės, kurios bendradarbiauja su MVĮ.

Projektų įgyvendinimo planus galima teikti VšĮ Inovacijų agentūrai iki 2024 m. gegužės 31 d.  

Plačiau apie priemonę - čia.

Kvietimo sąlygos - čia

Skelbiamas 7 mln. eurų kvietimas Lietuvoje veikiantiems aukšta pridėtine verte paremtiems brandiems inovacijų klasteriams.

Dėl finansavimo projektams gali kreiptis aukšta pridėtine verte paremtų brandžių inovacijų klasterių koordinatoriai.

Projektams Vidurio ir vakarų Lietuvos regione skiriama iki 4 mln. eurų, o Sostinės regione – iki 3 mln. eurų priemonės lėšų.

Aukšta pridėtine verte paremtas brandus inovacijų klasteris – tai klasteris, kurio nariai vykdo bendras veiklas daugiau nei 5 metus ir turi ne mažiau kaip 5 nepriklausomus narius, dalyvaujančius klasterio veikloje ne trumpiau kaip 5 metus. Šis klasteris turi valdymo struktūrą ir veiklos strategiją, be to, bent 3 klasterio nariai vykdo mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų ar aukštos pridėtinės vertės sektoriui priskirtas ekonomines veiklas.

Projektų įgyvendinimo planus priima Inovacijų agentūra iki š. m. birželio mėnesio 21 dienos.  

Plačiau apie priemonę - čia.

Kvietimo sąlygos - čia

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-07-07