BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


PRIEMONĖS VERSLUI

13 mln. eurų vertės pirkimu siekiama pritraukti tarptautiniu mastu pripažintą akceleratorių iš užsienio.

Plačiau - čia
Pirkimo sąlygos - čia

Parama teikiama kaip garantijos apyvartinėms ir investicinėms paskoloms bei finansinės nuomos (lizingo) sandoriams.
Priemonė įgyvendinama per INVEGA. Pagalbos garantijos teikiamos iki 2023 m. gruodžio 31 dienos.
Su priemonės sąlygomis galima susipažinti čia.

Nuo liepos 1 dienos bus kompensuojamos trūkstamų aukštos kvalifikacijos specialistų pritraukimo išlaidos.  Tai numato Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotos ir Seimo priimtos Užimtumo įstatymo pataisos

Vienkartinė kompensacija padengti dalį persikėlimo išlaidų į Lietuvą atvykstančiam darbuotojui sudarys apie 3 tūkst. eurų (4,1 MMA). Įmonėms padengiamos aukštos kvalifikacijos darbuotojų paieškos užsienyje išlaidos – iki 5,2 tūkst. eurų (7,1 MMA). 

Vienkartines išmokas galės gauti iš užsienio pritraukiamiems labai aukštos kvalifikacijos biotechnologijų, inžinerijos, informacinių technologijų, fizinių mokslų specialistams, taip pat – juos įdarbinančios įmonės. 

Finansinėmis paskatomis galės naudotis seniau išvykę ir į Lietuvą grįžtantys ypač trūkstamų profesijų mūsų šalies piliečiai, kiti iš užsienio atvykę nišiniai specialistai. Rusijai užpuolus Ukrainą, priemonė pritaikyta ir nuo karo bėgantiems specialistams iš Ukrainos.

Priemonė skirta smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, Ukrainos piliečiams ir verslams. Paskolos skiriamos naujo verslo pradžiai arba apyvartinėms lėšoms.

Detaliai apie priemonę - čia.

Ši priemonė sudaro palankesnes sąlygas įmonėms gauti finansavimą verslo projektams įgyvendinti žemesnėmis nei rinkos kainomis, kuomet siekiama pradėti naują veiklą, palaikyti ir stiprinti esamą verslą ar plėstis. Lengvatinės paskolos teikiamos investicijoms arba apyvartinėms lėšoms finansuoti.
Plačiau apie priemonę - čia

 

 

Leidžia plėsti eksporto rinkas ir didinti eksporto apimtis minimalizuojant potencialią riziką dėl pirkėjų nemokumo
Detaliai apie priemonę - čia.

Padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą ir palengvina priėjimą prie finansavimo šaltinių.
Detaliai apie priemonę – čia.

Padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą ir palengvina priėjimą prie finansavimo šaltinių.
Detaliai apie priemonę – čia.

Padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą ir palengvina priėjimą prie finansavimo šaltinių.
Detaliai apie priemonę – čia.

Paskolos, lizingo, faktoringo sandoriai SVV subjektams apyvartai ir investicijoms.
Detaliai apie priemonę – čia.

Verslui galioja ir visos ankstesnės "Invega" pagalbos priemonės.
Apie jas daugiau čia.

 

Skatinamajai finansinei priemonei „Paskolos įmonėms žaliosioms pramonės technologijoms įsigyti ir kurti bei aukštos pridėtinės vertės pramonės plėtrai, gynybos ir saugumo pramonės konkurencingumo didinimui“ skiriama finansavimo suma iki 850 000 000 Eur Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės paskolų lėšų.


Dokumentų projektai

  • Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė ir teikia viešam aptarimui planuojamos finansinės priemonės „Paskolos įmonėms žaliosioms pramonės technologijoms įsigyti ir kurti bei aukštos pridėtinės vertės pramonės plėtrai, gynybos ir saugumo pramonės konkurencingumo didinimui“ sąlygas (docx). Taip pat informuojame, kad ateityje priemonės sąlygos bus papildytos investicinėmis subordinuotomis ir (arba) sindikuotomis paskolomis. Kviečiame teikti pastabas ir (ar) pasiūlymus iki 2023 m. gruodžio 19 d. (imtinai). Pastabas ir (ar) pasiūlymus siųsti el. paštu [email protected]

     

Verslo atstovai ir ūkininkai gali kreiptis dėl paskolų įsirengti saulės ar vėjo elektrines ir investuoti į saulės ar vėjo elektrinių parkų vystymo projektus nuo pradinio etapo iki visiško šių elektrinių įrengimo. Šias paskolas gaus tie vartotojai, kurie vėjo ar saulės elektrinėse gamins elektros energiją savo vartojimo reikmėms.

Dėl paskolų atsinaujinančios energijos elektrinėms įrengti gali kreiptis labai mažos, mažos ir vidutinės (MVĮ) ir didelės įmonės bei ūkininkai. Maksimali teikiamos paskolos trukmė – 10 metų. Vienam paskolos gavėjui gali būti suteikiamos kelios paskolos, tačiau bendra paskolų suma neturi būti didesnė nei 10 mln. eurų.

Paskolos lėšomis verslas galės tvarkyti žemės sklypą, įrengti infrastruktūrą ir inžinerinius tinklus sklype, vykdyti apsaugos įrengimo darbus, jei saulės ar vėjo elektrinė bus statoma ant žemės. Paskolomis taip pat finansuojama saulės ir vėjo elektrinėms reikalinga elektrotechninė įranga, konstrukcijos, kabeliai ir susiję montavimo bei elektrinių statybos darbai, atliekami pagal rangos sutartį.

Paskolos būtų skiriamos ir elektros kabelio tiesimo darbams iki saulės ir vėjo elektrinės prijungimo vietos, energijos skirstymo operatoriaus tinklui prijungti, taip pat elektros energijos kaupimo įrenginiams, tokiems kaip saulės baterijos, įsigyti.

Numatomas palūkanų dydis – 1 procentas, marža + 6 mėn. EURIBOR, kai pareiškėjas sieks statyti ar įsirengti saulės ar vėjo elektrinę, arba 2,5 procento marža + 6 mėn. EURIBOR, kai pareiškėjas investuos į gaminančių vartotojų saulės ar vėjo elektrinių parkų vystymo projektus.

Paskoloms numatyta paskirstyti 50 mln. eurų.

Plačiau apie priemonę - čia.

Skelbiamas 5 mln. eurų kvietimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione veikiančioms labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms. Šiomis investicijomis bus skatinamas minėtų įmonių veiklos tarptautiškumas ir naujų eksporto rinkų paieška bei esamų rinkų plėtra.  

Pagal šią priemonę verslas galės atlikti rinkų tyrimus ir rinkodaros veiksmus, plėtoti ryšius su strateginiais partneriais užsienyje, lengviau ir paprasčiau sertifikuoti produktus ir paslaugas, pasinaudoti eksporto vadybininko kompetencijomis.

Projektų įgyvendinimo planus galima teikti VšĮ Inovacijų agentūrai iki 2023 m. gruodžio mėnesio 29 dienos.  

Plačiau apie priemonę - čia.

Kvietimo sąlygos - čia.

Priemonė „Žaliasis eksperimentas“ skirta Lietuvos pramonės įmonėms perdirbant atliekas kurti inovatyvius, aplinkai palankius ir tvarius produktus bei technologijas. Tam Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskirstys 8 mln. eurų. 

Galimi pareiškėjai – labai mažos, mažos ir vidutinės pramonės įmonės (MVĮ). Galimi projekto partneriai – MVĮ, mokslo ir studijų institucijos ir didelės įmonės.

Šios priemonės lėšomis kuriamos inovatyvios, aplinkai palankios ir tvarių produktų gamybą skatinančios technologijos, susijusios su perdirbtų atliekų panaudojimu statybos ir žemės ūkio produktų, pakuočių, įvairios paskirties dangos, reikalingos keliams tiesti, taip pat plataus vartojimo gaminių ir kitose srityse.  

Projektų įgyvendinimo planus VšĮ Inovacijų agentūrai galima teikti iki 2024 m. sausio 31 d. 

Plačiau apie priemonę - čia.

Kvietimo sąlygos - čia.

Skelbiamas 67 mln. eurų kvietimas labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ). Juo siekiama pritraukti naujas tvarias darbo vietas sukursiančius Lietuvos ir užsienio investuotojus Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajono savivaldybių teritorijose.

Akmenės rajono savivaldybėje tam numatyta skirti 19 mln. eurų, Jonavos rajone – 21 mln. eurų, o Mažeikių rajone – 27 mln. eurų.

Pagal šią priemonę galimi pareiškėjai yra MVĮ. Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma – 8,5 mln. eurų. 

Paraiškas iki š. m. gruodžio mėn. 11 d. priima Inovacijų agentūra. 

Plačiau apie priemonę - čia.

Kvietimo sąlygos - čia.

Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami ugdyti ir tobulinti darbuotojų įgūdžius. Šia priemone galės pasinaudoti tiek Sostinės, tiek Vidurio ir vakarų Lietuvos regionų įmonės. Ekonomikos ir inovacijų ministerija tam paskirstys 7,5 mln. eurų

Pagal priemonę „Įgūdžiai MVĮ“ Sostinės regione planuojama paskirstyti iki 2,5 mln. eurų, o Vidurio ir vakarų Lietuvos regione – iki 5 mln. eurų. Didžiausia finansavimo suma labai mažoms ir mažoms įmonėms – 40 tūkst. eurų, o vidutinėms įmonėms – 100 tūkst. eurų.

Projektų įgyvendinimo planus galima teikti VšĮ Inovacijų agentūrai iki 2024 m. vasario mėn. 5 d.

Plačiau apie priemonę - čia.

Kvietimo sąlygos - čia.

Paskelbtas papildomas 8,85 mln. eurų kvietimas Lietuvos pramonės įmonėms, numatančioms diegti energijos vartojimo efektyvumą didinančias gamybos technologijas.

Finansavimas energijos vartojimo efektyvumą didinančioms gamybos technologijoms diegti skiriamas iš Modernizavimo fondo lėšų. Jį gauti gali apdirbamosios pramonės įmonės, kurios dalyvauja apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje.  

Finansuojama iki  30 proc. išlaidų didelėms pramonės įmonėms, o mažesnėms įmonėms šis intensyvumas gali būti didinamas 10 procentinių punktų.

Paraiškas dėl papildomo finansavimo energijos vartojimo efektyvumą didinančioms gamybos technologijoms diegti iki 2023 m. lapkričio mėn. 27 d. priima ir projektus administruoja Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Plačiau apie priemonę - čia.

Kvietimo sąlygos - čia.

Skelbiamas 5 mln. eurų kvietimas verslui. Jo lėšomis įmonės galės diegti verslo procesams tobulinti, originaliems dizaino sprendimams ir prekių ženklams kurti ir atnaujinti skirtas inovacijas.

Šiuo kvietimu gali pasinaudoti Vidurio ir vakarų Lietuvos regione veikiančios labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ). 

Didžiausia galima skirti finansavimo lėšų suma proceso ar organizacinėms inovacijoms diegti – 100 tūkst. eurų, originaliems dizaino sprendimams kurti ir diegti – 35 tūkst. eurų, prekės ženklui sukurti, atnaujinti ir jam registruoti – 5 tūkst. eurų.

Paraiškas galima teikti Inovacijų agentūrai iki 2024 m. metų vasario 29 d.

Plačiau apie priemonę - čia.

Kvietimo sąlygos - čia

Skelbiamas 6 mln. eurų kvietimas Lietuvos verslui, kuris, naudodamas atvirus duomenis, kurtų inovatyvius sprendimus ir skaitmenines paslaugas. 

Šiuo kvietimu gali pasinaudoti tiek Sostinės, tiek Vidurio ir vakarų Lietuvos regionuose veikiančios mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ). Abiejų regionų verslui iš viso bus skiriama po 3 mln. eurų investicijų. 

Projektams įgyvendinti reikalingi atviri duomenys turėtų būti naudojami iš Lietuvos atvirų duomenų (data.gov.lt) ir kitų viešai prieinamų atvirų duomenų portalų (Atvirų Lietuvos finansų portalo, Oficialaus Europos duomenų portalo ir kt.).

Paraiškas pagal šią priemonę galima teikti Centrinei projektų valdymo agentūrai (CPVA) iki 2024 m. vasario 29 dienos. 

Plačiau apie priemonę - čia.

Kvietimo sąlygos - čia

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-07-07