BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programa

Į 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programą (toliau – plėtros programa) įtraukti NPP 1 strateginio tikslo „Pereiti prie mokslo žiniomis, pažangiosiomis technologijomis, inovacijomis grįsto darnaus ekonomikos vystymosi ir didinti šalies tarptautinį konkurencingumą“ uždaviniai, už kurių įgyvendinimą atsakinga Ekonomikos ir inovacijų ministerija: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.11, 1.12, 1.15 (neįtrauktas 1.7 uždavinys „Skatinti valstybės skaitmeninimą“, kuris bus įgyvendinamas per Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Valstybės skaitmeninimo plėtros programą).

Analizuojant atskirus NPP 1 strateginio tikslo uždavinius konstatuota, kad visi uždaviniai sudaro bendrą nenutrūkstamą ciklą, kuriame problemos ir jas lemiančios priežastys bei jų sprendimai galimi tik sprendžiant kompleksiškai (dėl šios priežasties nuspręsta nerengti atskirų plėtros programų, skirtų atskiriems uždaviniams įgyvendinti).

Į plėtros programą įtrauktas ir 1.12 uždavinys, nes turizmo konkurencingumo didinimui galioja tas pats ciklas (didelė dalis bendrų problemų) su papildomomis specifinėmis problemomis ir jas sprendžiančiomis pažangos priemonėmis.

Be to, įvertinus su COVID-19 viruso krize susijusius esamus ir prognozuojamus ekonomikos pokyčius bei išryškėjusius skirtumus tarp Vilniaus regiono ir likusios Lietuvos, apsispręsta, kad plėtros programa apims ne tik ekonomikos transformaciją į aukštos pridėtinės vertės ekonomiką, bet ir verslo konkurencingumo didinimą.

 

Aktuali programos redakcija

Programos pagrindimas

Programos problemų ir priežasčių medis

Programos rengimas 

Ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programa
Vyriausybės nutarimas dėl 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos patvirtinimo [atnaujinta 2022-03-16]; 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programa [atnaujinta 2022-03-16]

Ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programa įgyvendinama per 10 pažangos priemonių: