BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Inovacijos

Lietuva yra globali pasaulinio lygio inovacijų kūrėja: nuo galingiausio pasaulio lazerio iki itin atsparaus stiklo, naudojamo 4,5 mlrd. išmaniųjų telefonų visame pasaulyje. Lietuvoje kuriasi inovatyviausių tarptautinių bendrovių tyrimų padaliniai, veiklos kaštai išlieka sąlyginai nedideli, o vyriausybė itin palaiko tyrimų ir eksperimentines veiklas vykdančias bendroves.

Inovacijos - vienas pagrindinių veiksnių, spartinančių Lietuvos ekonomikos plėtrą ir užtikrinančių ekonomikos augimą.

Lietuvos įmonių inovacijų augimas gerina konkurencingumą ne tik vidaus, bet ir užsienio rinkose. Nuolatinės inovacijos atlieka pagrindinį vaidmenį Lietuvos ekonomikos perspektyvoje, o šalis siekia būti Šiaurės Baltijos regiono inovacijų centru. Skatinant inovacijų kūrimą ir įgyvendinimą, ypatingas dėmesys skiriamas verslo ir mokslo bendradarbiavimui, intelektinės nuosavybės apsaugai ir inovatyvių įmonių grupavimui. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, inovacijos yra pagrindinis ekonomikos augimo variklis, leidžiantis sukurti didelę pridėtinę vertę ir užtikrinantis ekonomikos plėtrą.

Inovatyviausių 2020 m. šalių penketukas nekinta ir šiais metais – lyderės pozicijų neužleidžianti Šveicarija, Švedija, JAV, Jungtinė Karalystė ir Nyderlandai. Šių metų Pasaulinis Inovacijų Indeksas (PII) net pandemijos metais iliustruoja stabilumą geriausiai reitinguojamų valstybių penketuke. Dabar labiau nei bet kada inovacijos – pirmiausia ieškant gydymo būdų ir vakcinos – yra didžiausia žmonijos viltis įveikti karantino padarinius ekonomikai. Visgi, 131 pasaulio valstybių ekonomiką apžvelgę tyrėjai pastebi, jog COVID-19 krizės padariniai kelia riziką, kad mažėjant pasaulinei ekonominei produkcijai, išlaidos inovacijoms ir kitos finansinės priemonės verslams bei inovatoriams mažės. Prognozuojama, kad šio inovacijų finansavimo trūkumo poveikis bus nevienodas, o neigiamą poveikį labiau pajus jaunos įmonės ir naujos įmonės besivystančiose šalyse.

Lietuva reitinge šiemet užėmė 40 vietą (2019 m. – 38 vietą). Pagal 2020 m. rezultatus Lietuvoje kuriama inovatyvi produkcija viršija indėlį į inovacijas. Kai kurie ryškiausi Lietuvos privalumai yra ekologinis tvarumas (8/131), sukuriamų mobiliųjų aplikacijų skaičius ir vertė (8/131). Tačiau galime pasidžiaugti puikiu įvertinimu pagal moterų, dirbančių inovacijų srityje ir turinčių aukštesnį mokslinį laipsnį, rodiklį – Lietuva užima net 4 vietą tarp 131 šalių.