BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Valstybei svarbūs projektai

Vismaliukų investicinės inovacijų zonos infrastruktūros projektų grupė


Projektų grupė „Vismaliukų investicinės inovacijų zonos (VIZI) infrastruktūros parengimas teritorijos sukūrimui ir plėtrai I etapas“ ir „Vismaliukų investicinės inovacijų zonos (VIZI) infrastruktūros parengimas teritorijos sukūrimui ir plėtrai II etapas“ 2015 m. gruodžio 23 d. LRV nutarimu Nr. 1411 buvo pripažinta Valstybei svarbiu ekonominiu projektu.

2016 m. rugsėjo 21 d. ši investicinė inovacinė teritorija Vilniaus mieste pristatyta kaip inovacijų ir technologijų parkas – „Vilnius Smart Park“, o 2019 m. balandžio 11 d. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. 1477 šioje teritorijoje įsteigtas Vilniaus miesto inovacijų pramonės parkas (VMIPP), kurio operatoriumi paskirta viešoji įstaiga Northtown Vilnius.

Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko tikslas – sukurti mokslo, technologijų ir inovacijų platformą. Planuojama, kad 2022 m. teritorijoje bus įkurti 6 klasteriai, sukurta 1000 naujų darbo vietų, pritraukta mažiausiai 20 inovatyvių smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių, įkurtos 2 mokslo ir studijų institucijos arba jų filialai, įrengtas 2000 kv. m verslo inkubatorius, paruošti ir įrengti 3 ha ir 1000 kv. m viešųjų erdvių plotai, išvystyti 2–3 nauji inovatyvūs produktai, technologijos ar gauti patentai, atitinkantys tarptautinį lygį.

Vilniaus miesto inovacijų pramonės parkas veikia šiose srityse: energetika ir tvari aplinka; sveikatos technologijos ir biotechnologijos; agroinovacijos ir maisto technologijos; nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos; transportas, logistika, informacinės ir ryšių technologijos; kūrybinga visuomenė.

VMIPP plėtra pradėta vykdyti 2018 m. rugpjūčio mėn. Nuo veiklos pradžios pasiekti rezultatai:

  • Pritraukta investicijų – 13 820 000 eur;
  • Sukurta naujų darbo vietų – 150;
  • Teritorijoje įsikūrę klasteriai – 4;
  • Pritraukta investuotojų – 4.

Investuotojams aktualią informaciją apie šiame parke teikiamas galimybes bei pateikti paraišką dėl įsikūrimo galima rasti www.vciip.lt 

Daugiau informacijos apie VMIPP galima rasti www.smtp.lt 


Visorių informacinių technologijų parke vykdomas valstybei svarbus projektas

2009 m. rugsėjo 9 d. Vyriausybė atsižvelgdama į Integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Santara“ plėtros programą nutarimu Nr. 1038 Santaros slėniui suteikė valstybei svarbaus ekonominio projekto (toliau – VSP) statusą, o 2018 m. spalio 17 d. tą statusą pratęsė atnaujinant nutarimą pagal 2017 m. birželio 21 d. Vyriausybės nutarimu Nr.500 patvirtintą projektų pripažinimo VSP tvarkos aprašą, papildant jį projekto tikslu, objektu, įgyvendinimo terminu, finansavimo šaltiniais, esminiais projektų vykdytojo įsipareigojimais ir pakeičiant projekto pavadinimą.

Projekto pavadinimas – „Aukštųjų technologijų sektoriaus įmonėms palankios mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) infrastruktūros plėtra Visorių informacinių technologijų parke“.

2011 – 2014 metais įrengta „plyno lauko“ 6,9 ha verslo plėtros teritorija. Į dalį šios teritorijos VITP pritraukė tokių įmonių kaip „Viltechmeda“ (MOOG Medical Devices grupės narė), „BOD Group“ ir „Biotechpharma“ investicijas. Vystydamos MTEPI centrus, Visoriuose šios įmonės investavo daugiau nei 45 mln.Eur.

VITP pastatė, įrengė ir nuo 2013 m. valdo 7300 m2 technologijų centro ir verslo inkubatoriaus pastatą (Mokslininkų g.2A, Vilnius). Investicijų suma siekė 6,6 mln.Eur. Šiuo metu VITP pastate įsikūrusios 25 įmonės.

2018–2025 m rengiamasi naujoms investicijoms 4,4225 ha ploto teritorijoje, kurioje aukštųjų technologijų sektoriaus įmonėms bus pastatyta ne mažiau kaip 3 MTEPI centrai, t.y. MTEPI veiklai pritaikyti pastatai ir įrengta infrastruktūra, reikalinga laboratorijoms, prototipavimui, padidintų reikalavimų švarioms ir kitos paskirties patalpoms įrengti (pastatų plotas ne mažesnis kaip 17 000 m2). Siekiama, kad investicijų vertė būtų ne mažesnė kaip 32 mln.eurų, iš kurių ne mažiau kaip 23 mln. eurų būtų privačios investicijos, taip pat kad būtų sukurta ne mažiau kaip 700 darbo vietų, pritraukta ne mažiau kaip 10 įmonių (ne mažiau kaip 3 investuotojai ir ne mažiau kaip 7 MTEPI centruose veikiančios įmonės).

Daugiau informacijos galima rasti www.vitp.lt

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-04-27