BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Atviri duomenys

Duomenys yra kiekvienos valstybės strateginis turtas – tinkamai valdomi ir naudojami duomenys gali kurti pridėtinę vertę įvairiose srityse. Atviri duomenys - vienas iš prioritetinių Ekonomikos ir inovacijos ministerijos darbų, kuriuo siekiama maksimaliai atverti viešojo sektoriaus valdomus duomenis, kuriuos verslas, startuoliai ir mokslo atstovai galėtų pakartotinai naudoti kurdami inovatyvius produktus ir paslaugas.

Atviri duomenys* - laisvai prieinami subjekto veikloje ar dokumentuose užfiksuoti duomenys, nepaisant jų pateikimo būdo, formos ir laikmenos, įskaitant registro duomenis, registro informaciją, registrui pateiktus duomenis ir (arba) jų kopijas, valstybės informacinės sistemos duomenis, kurie publikuojami atviraisiais formatais, pritaikytais automatizuotam nuskaitymui, ir kuriuos visi asmenys gali pakartotinai naudoti ir platinti teisėtu tikslu, laikydamiesi duomenų naudojimo sąlygų, jeigu jos yra nustatytos.

Duomenų atvėrimo modelis

Siekiant suformuoti viešojo sektoriaus duomenų atvėrimui palankią aplinką, teisės aktuose įtvirtinti pagrindiniai duomenų atvėrimo principai, sukuriantys duomenų atvėrimo modelį:

Video įrašai, išsamiai pademonstruojantys visą duomenų atvėrimo procesą nuo Duomenų atvėrimo koordinatoriaus registracijos iki duomenų atvėrimo.

E-mokymosi programa apie atvirus duomenis.

Informacinės visuomenės plėtros komitetas įgyvendina atvirų duomenų politiką ir teikia konsultacijas duomenų atvėrimo klausimais.

Teisės aktai, reglamentuojantys duomenų atvėrimą:

Atvirų duomenų tyrimas – Lietuva 14 vietoje

Atvirų duomenų politiką ir jos praktinį įgyvendinimą vertinančiame Europos duomenų portalo kasmetiniame tyrime, kuriame 2021 m. dalyvavo 34 šalys, Lietuva užima 14 vietą.

* Svarbu atkreipti dėmesį, kad atviri duomenys nėra tas pats, kas vieši duomenys arba prieinami duomenys, nors šios sąvokos dažnai tapatinamos.

Atviri duomenys - taip vadinamųjų žalių duomenų rinkiniai, kurie yra nuasmeninti ir viešai publikuojami atviraisiais formatais, pritaikytais automatizuotam nuskaitymui, ir kuriuos visi asmenys gali pakartotinai naudoti ir platinti.

Vieši duomenys - institucijos ar organizacijos atrinkti ir skelbiami duomenys (informacija) visuomenės informavimo arba organizacijos savireklamos tikslais. Šie duomenys nėra pritaikyti automatizuotam nuskaitymui.

Prieinami duomenys (arba pakartotinai naudojami duomenys) viešai neprieinami duomenys, kurie atskleidžiami perduodant ar kitu būdu padarant juos prieinamus konkrečiam pareiškėjui jo prašymu.  

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-26