BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Plano „Naujos kartos Lietuva“ skaitmeninimo reformos

„Naujos kartos Lietuva“ – tai mūsų šalies planas pasinaudoti Europos Komisijos pasiūlyta  Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemone (angl. – Recovery and Resilience Facility - RRF), kuri, reaguojant į COVID-19 sukeltas ekonomines ir socialines pasekmes, skirta finansuoti valstybių narių struktūrines reformas ir skatinti ūkio atsigavimą.

Ši priemonė yra bendro Europos Sąjungos „Next Generation EU“ paketo ekonomikos augimui ir pasirengimo ateities iššūkiams dalis.

Europinė Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė numato Lietuvai 2,225 mlrd. eurų dotacijų, kurios bus panaudojamos septynioms komponentų kategorijoms: žalioji pertvarka, skaitmeninė transformacija, sveikata, socialiniai reikalai, mokslas ir inovacijos, švietimas,  viešasis valdymas.

Skaitmeninė transformacija nukreipta į valstybės IT išteklių pertvarką (IT valdymo centralizavimas, infrastruktūros konsolidavimas), duomenų valdymą (atviri duomenys ir jų mainai), elektroninių paslaugų plėtrą, skaitmeninį junglumą (judriojo ryšio plėtra nutolusiose vietovėse ir sąlygų 5G ryšio diegimui sudarymas) bei skaitmenines inovacijas (lietuvių kalbos skaitmeninimas, skaitmeninių inovacijų versle skatinimas) – numatyta 448,26 mln. Eur investicijų.

2021–2030 metų Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos valstybės skaitmeninimo plėtros programos pažangos priemonės:

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė ir teikia viešam aptarimui 2021–2030 metų Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos valstybės skaitmeninimo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 05-002-01-07-07 „Skatinti duomenų prieinamumą ir pakartotinį naudojimą“ veiklos „Duomenų mainų įrankio sukūrimas“ projektų finansavimo sąlygų aprašą. Kviečiame teikti pastabas ir pasiūlymus iki 2022 m. spalio 6 d. (imtinai) el. paštu: [email protected]  ATSISIŲSTI

 

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė ir teikia viešam aptarimui 2021–2030 metų Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos valstybės skaitmeninimo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 05-002-01-07-07 „Skatinti duomenų prieinamumą ir pakartotinį naudojimą“  veiklos „Duomenų mainų įrankio sukūrimas“ projektų finansavimo sąlygų aprašą. Kviečiame teikti pastabas ir pasiūlymus iki 2022 m. rugsėjo 21 d. (imtinai) el. paštu: [email protected]  ATSISIŲSTI

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė ir teikia viešam aptarimui 2021–2030 metų Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos valstybės skaitmeninimo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 05-002-01-07-07 „Skatinti duomenų prieinamumą ir pakartotinį naudojimą“  veiklos „Duomenų mainų įrankio sukūrimas“ projektų atrankos kriterijus. Kviečiame teikti pastabas ir pasiūlymus iki 2022 m. rugpjūčio 31 d. (imtinai) el. paštu: [email protected]    ATSISIŲSTI

Daugiau informacijos:

Susipažinti su integruotu „Naujos kartos Lietuva“ planu galite čia.

Europos Komisijos svetainė apie Europos ekonomikos gaivinimo planą

Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES), kuriuo nustatoma ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-03-14