BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Tarptautinis bendradarbiavimas

EKONOMIKOS IR INOVACIJŲ MINISTERIJA PASIRAŠĖ KETINIMŲ DEKLARACIJĄ SU UKRAINOS SKAITMENINĖS TRANSFORMACIJOS MINISTERIJA

2019 m. lapkričio 27 d. dvyliktosios dvišalės Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų tarybos susitikimo metu tarp Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir Ukrainos skaitmeninės transformacijos ministerijos buvo pasirašyta ketinimų deklaracija dėl abipusio elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo.

Pasirašydamos šia deklaraciją, abi šalys sutarė sudaryti tinkamas sąlygas abipusio elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų, tokių kaip elektroninių parašų, elektroninių spaudų ir interneto svetainių tapatumo nustatymo sertifikatų sudarymo, elektroninių laiko žymų kūrimo, elektroninių parašų ir elektroninių spaudų galiojimo patvirtinimo, elektroninių parašų ir elektroninių spaudų ilgalaikės apsaugos, elektroninio registruoto pristatymo paslaugų pripažinimui bei tolesniam šalių bendradarbiavimui, siekiant paskatinti susitarimo tarp Europos Sąjungos ir Ukrainos dėl abipusio patikimumo užtikrinimo paslaugų pripažinimo sudarymą.

Ketinimų deklaracijos pasirašymas  reikšmingas ne tik Ukrainai ir Lietuvai, bet ir pačiai Europos Sąjungai, kadangi padeda svarbius pamatus Europos Sąjungos vieningos skaitmeninės rinkos plėtrai Ukrainos link . Šiuo dokumentu siekiama suvienyti Lietuvos ir Ukrainos pastangas kuriant naujas patikimas ir saugias paslaugas, atitinkančias Europos Sąjungos skaitmeninės rinkos plėtros darbotvarkę. Ketinama kurti bandomuosius projektus, kuriais bus skatinamas abipusis patikimumo užtikrinimo paslaugų pripažinimas ir siekiama pašalinti esamas kliūtis, trukdančias tarpvalstybiniu pagrindu naudotis patikimumo užtikrinimo paslaugomis ir tarpvalstybinių e. sutarčių sudarymo, e. sąskaitų faktūrų išrašymo bei kitais sprendimais.

Ketinimų deklaracijos tekstas: LT, EN, UK

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-05-12