BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Valstybės informacinių išteklių valdymo pertvarka

Nemaža dalis valstybės institucijų savo funkcijoms atlikti reikalingą IT infrastruktūrą valdo savarankiškai, tad dažnai tinkamai neišnaudoja pažangių IT sprendimų ir nepasinaudoja jų integralumo galimybėmis. Siekiant suvienodinti valstybės informacinių išteklių valdymo procesus ir sumažinti jų įsigijimo ir palaikymo sąnaudas, 2020 metais pradėtas IT infrastruktūros konsolidavimo ir jos valdymo optimizavimo procesas.

Šiame procese turi teisę dalyvauti šios valstybės institucijos: Vyriausybės kanceliarija, ministerijos, Vyriausybės įstaigos, Vyriausybės atstovų įstaiga, atitinkamo ministro valdymo sritims priskirtos įstaigos prie ministerijos, kitos biudžetinės įstaigos, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina Vyriausybė arba jos įgaliota institucija, išlaikomos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.

Įgyvendinant IT infrastruktūros konsolidavimą ir jos valdymo optimizavimą kuriama bendro naudojimo IT infrastruktūra – kompiuterinė įranga, kita techninė įranga, sisteminė ir taikomoji programinė įranga, elektroninių ryšių tinklai, saugos priemonės, kuriomis valstybės institucijos naudosis kaip IT paslaugomis.

IT paslaugas valstybės institucijoms teikia Vyriausybės paskirtas IT paslaugų teikėjas – Informacinės visuomenės plėtros komitetas, kuris teikia šių grupių IT paslaugas:

  •  techninės įrangos talpinimo duomenų centruose paslauga (angl. Data Centre as a Service – DCaaS);
  •  techninė įranga, teikiama kaip paslauga (angl. Infrastructure as a Service – IaaS);
  •  programinės įrangos platforma, teikiama kaip paslauga (angl. Platform as a Service – PaaS);
  •  programinė įranga, teikiama kaip paslauga (angl. Software as a Service – SaaS);
  •  vietinis informacinių technologijų palaikymas, teikiamas kaip paslauga (angl. Local Support as a Service – LSaaS);
  •  konsultavimas, teikiamas kaip paslauga (angl. Competence as a Service – CaaS);
  •  kompiuterinių darbo vietų priežiūra, teikiama kaip paslauga.

 

Šiuo metu IT infrastruktūros konsolidavimo ir jos valdymo optimizavimo procese dalyvauja 99 institucijos: Aplinkos ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Energetikos ministerija, Kultūros ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Susisiekimo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Žemės ūkio ministerija, taip pat visos aplinkos ministro, ekonomikos ir inovacijų ministro, finansų ministro, susisiekimo ministro ir žemės ūkio ministro valdymo sritims priskirtos valstybės institucijos bei kai kurios kultūros ministro, socialinės apsaugos ir darbo ministro, sveikatos apsaugos ministro ir teisingumo ministro valdymo sritims priskirtos institucijos.

Kasmet šis sąrašas vis ilgėja – visas Vyriausybei atskaitingas institucijas numatoma įtraukti į IT infrastruktūros konsolidavimą ir jos valdymo optimizavimą iki       2027 m. gruodžio 31 d.

Be to, IT paslaugos teikiamos institucijoms ir įstaigoms, kurios kuria arba modernizuoja informacines sistemas įgyvendindamos Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojamus projektus, taip pat IT paslaugos gali būti teikiamos Prezidento kanceliarijai, Seimo kanceliarijai, Seimui atskaitingoms biudžetinėms įstaigoms ir teismams.

Valstybės informacinių išteklių valdymo pertvarką reglamentuojantys teisės aktai:

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-27