BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Valstybės informacinių išteklių valdymo pertvarka

Nemaža dalis valstybės institucijų savo funkcijoms atlikti reikalingą IT infrastruktūrą valdo savarankiškai, tad dažnai susiduria su žmogiškųjų, finansinių ar techninių išteklių trūkumo iššūkiais, tinkamai neišnaudoja pažangių IT sprendimų ir nepasinaudoja jų integralumo galimybėmis. Siekiant suvienodinti valstybės informacinių išteklių valdymo procesus ir sumažinti jų įsigijimo ir palaikymo sąnaudas, 2020 metais pradėtas IT infrastruktūros konsolidavimo ir jos valdymo optimizavimo procesas.

Įgyvendinant IT infrastruktūros konsolidavimą ir jos valdymo optimizavimą kuriama bendro naudojimo IT infrastruktūra – kompiuterinė įranga, kita techninė įranga, programinė įranga, elektroninių ryšių tinklai, saugos priemonės, kuriomis valstybės institucijos naudosis kaip IT paslaugomis.

IT paslaugas valstybės institucijoms teikia Vyriausybės paskirtas IT paslaugų teikėjas – Informacinės visuomenės plėtros komitetas, kuris teikia šių grupių IT paslaugas:

  •  techninės įrangos talpinimo duomenų centruose paslauga (angl. Data Centre as a Service – DCaaS);
  •  techninė įranga, teikiama kaip paslauga (angl. Infrastructure as a Service – IaaS);
  •  programinės įrangos platforma, teikiama kaip paslauga (angl. Platform as a Service – PaaS);
  •  programinė įranga, teikiama kaip paslauga (angl. Software as a Service – SaaS);
  •  vietinis informacinių technologijų palaikymas, teikiamas kaip paslauga (angl. Local Support as a Service – LSaaS);
  •  konsultavimas, teikiamas kaip paslauga (angl. Competence as a Service – CaaS);
  •  kompiuterinių darbo vietų priežiūra, teikiama kaip paslauga;

Šiuo metu IT infrastruktūros konsolidavimo ir jos valdymo optimizavimo procese dalyvauja septynios valstybės institucijos: Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Energetikos ministerija, Susisiekimo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Informacinės visuomenės plėtros komitetas, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos ir jam pavaldžios įstaigos bei Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos.

Vis daugiau valstybės institucijų įžvelgia IT infrastruktūros konsolidavimo ir jos valdymo optimizavimo naudą ir išreiškia norą įsitraukti į minėtą procesą. Artimiausiu metu į IT infrastruktūros konsolidavimą planuojama įtraukti dar dvi institucijas – Lietuvos statistikos departamentą ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą.

Taip pat IT paslaugos jau teikiamos 18 institucijų, kurios kuria arba modernizuoja informacines sistemas įgyvendindamos Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojamus projektus.

Valstybės informacinių išteklių valdymo pertvarką reglamentuojantys teisės aktai:

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-12