BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Dvišaliai susitikimai

Vokietija

2020 m. vasario 20 d. ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis susitiko su Vokietijos federaliniu ekonomikos ir inovacijų ministru Peter Altmaier. Pristatyti VFR pirmininkavimo ES Tarybai 2020 m. antrajame pusmetyje prioritetai, aptarti svarbiausi pirmininkavimo klausimai, susiję su ES konkurencingumu, energetikos, prekybos, telekomunikacijų ir ekonominių sąlygų ES šalyse suvienodinimu bei tolesnės Lietuvos ir Vokietijos dvišalio bendradarbiavimo kryptys.

2020 m. balandžio 22 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis vaizdo konferencijoje su Vokietijos federalinės ekonomikos ir energetikos ministerijos valstybės sekretore Claudia Dörr-Voss aptarė COVID-19 poveikį ekonomikai ir abiejų šalių Vyriausybių sprendimus, svarbiausius ES darbotvarkės klausimus.

2020 m. balandžio 23 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis vaizdo susitikime su Vokietijos pramonės asociacijos BDI vadovu ir prezidiumo nariu dr. Joachimu Langu aptarė šalių bendradarbiavimo galimybes tradiciniuose ir aukštųjų technologijų sektoriuose, kuriuose Lietuva būtų suinteresuota siūlyti savo kompetencijas ir paslaugas.

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/su-vokietija-aptarti-salims-aktualus-klausimai

2020 m. balandžio 30 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis dalyvavo telefoninėje konferencijoje su Vokietijos Federalinės Kanceliarijos Ekonomikos  padalinio Vidaus ir tarptautinės ekonomikos skyriaus vadove Helen Winter ir aptarė ES vidaus rinkos klausimus, COVID-19 situaciją ir abiejų valstybių priemones ekonomikai stabilizuoti, Vokietijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus.

2020 m. lapkričio 18 d. ekonomikos ir inovacijų ministerijos kancleris Alenas Gumuliauskas dalyvavo nuotoliniame Lietuvos ir Vokietijos verslo atstovų susitikime, kuriame buvo aptartas Lietuvos vaidmuo Europos automobilių pramonės srityje ir diskutuota, kaip dar labiau paskatinti verslo ryšius tarp šalių, kokių sprendimų aukštos pridėtinės vertės produktų kūrimo ir tiekimo grandinėje gali pasiūlyti Lietuvos startuoliai ir verslo klasteriai.

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/aptartas-lietuvos-ir-vokietijos-ekonominis-bendradarbiavimas

Norvegija

2020 m. vasario 7 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis pristatė Lietuvos skaitmeninės transformacijos aspektus, gerąją patirtį ir ateities iššūkius Osle vykusiame Lietuvos ir Norvegijos prekybos rūmų organizuotame renginyje.

Ukraina

2020 m. liepos 24 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka dalyvavo tarpinstitucinės eurointegracinės komisijos su Ukraina vaizdo konferencijoje, kur pristatė Lietuvos skaitmeninę darbotvarkę ir apžvelgė šalies pasiekimus dirbtinio intelekto, duomenų valdymo, GovTech ir kitose srityse.

Lenkija

2020 m. rugsėjo 17 d. ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčia Lenkijos Ministro Pirmininko pavaduotoja, ministre, atsakinga už plėtrą Jadwiga Emilewicz. Susitikime aptarti abiejų šalių tarpusavio investicijų skatinimo klausimai, diskutuota apie galimus tolesnius veiksmus COVID-19 krizės kontekste. Ministrai taip pat aptarė abiejų šalių numatomas priemones, siekiant pritraukti aukštą pridėtinę vertę kuriantį Baltarusijos verslą į Lietuvą ir Lenkiją.

Prancūzija

2020 m. rugsėjo 30 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis dalyvavo susitikime su Prancūzijos verslo atstovais ir pristatė Lietuvos investicinę aplinką, aptarė dvišalę prekybą bei bendradarbiavimą inovacijų srityje. Susitikimas vyko Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vizito į Lietuvą proga.

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/prancuzijos-verslas-domisi-investavimo-galimybemis-lietuvoje

Jungtiniai Arabų Emyratai

2020 m. spalio 23 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis vaizdo konferencijoje su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) ekonomikos ministerijos užsienio prekybos ir pramonės viceministru Abdulla Ahmedu Al Saleh aptarė šalių tarpusavio ekonominius ryšius, apsikeitė nuomonėmis dėl sričių, kurios galėtų būti įdomios abiejų šalių verslo bendruomenėms.

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/aptare-glaudesnius-ekonominius-santykius-su-jae

Indija

2020 m. lapkričio 6 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis nuotoliniame Šiaurės ir Baltijos šalių bei Indijos atstovų susitikime pristatė Lietuvos finansinių technologijų (FinTech) pasiekimus ir plėtros galimybes.

Lenkija

2020 m. gruodžio 21 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė telefonu kalbėjosi su Lenkijos ministro pirmininko pavaduotoju bei plėtros, darbo ir technologijų ministru Jarosławu Gowinu. Aptarta, kaip esant sudėtingai situacijai dėl koronaviruso Lenkija užtikrintų transporto prekių judėjimą, kurios pasiektų ne tik Lietuvą, bet ir kitas Baltijos šalis.

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-su-lenkijos-ministru-aptare-transporto-tranzito-per-lenkija-uztikrinimo-svarba

Estija

2020 m. gruodžio 21 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė vaizdo pokalbio metu su Estijos ekonomikos ir infrastruktūros ministru Taavi Aas aptarė glaudesnio šalių bendradarbiavimo galimybes, ypatingą dėmesį skiriant skaitmenizavimui, ekonomikos atsparumo didinimui, vieningos Europos Sąjungos vidaus rinkos gilinimui, ypač - paslaugų srityje. 

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/pokalbyje-su-estijos-ministru-pabrezta-ekonomikos-skaitmenizacijos-svarba

Jungtiniai Arabų Emyratai

2021 m. spalio 21-24 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė kartu su premjere Ingrida Šimonyte ir Lietuvos verslo delegacija  Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) vietos verslo ir valdžios atstovams pristatė Lietuvos investicinę aplinką ir aptarė glaudesnio abiejų šalių verslo dialogo tiek tradiciniuose, tiek aukštųjų technologijų sektoriuose galimybes. Tuo pačiu metu JAE sostinėje lankėsi Lietuvos įmonių atstovai, ieškantys kontaktų su Dubajaus verslu. 

Vizito metu ministrė lankėsi pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“, dalyvavo Lietuvos nacionalinės dienos programos renginiuose bei Lietuvos ir JAE verslo forume

A. Armonaitė taip pat skaitė pagrindinį pranešimą 5-ojoje Europos Sąjungos ir Persijos įlankos arabų šalių bendradarbiavimo tarybos valstybių konferencijoje, susitiko su JAE ekonomikos ministru J. E. Abdulla bin Touqʼu Al Marriʼu, investicinio holdingo MBM Group vadovu šeichu H. H. Mohammed Bin Juma Al Maktoum, Korėjos Respublikos prekybos, pramonės ir energetikos ministru Sungwookʼu Moonʼu, lankėsi Šardžos inovacijų parke bei susitiko su JAE lietuvių bendruomene.  

 

Vokietijos Federacinė Respublika

2021 m. spalio 7 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė Miunchene (Vokietijoje) dalyvavo Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų organizuojamame Baltijos–Vokietijos skaitmeninimo forume, susitiko su Bavarijos federalinės žemės Ekonomikos, regioninės plėtros ir energetikos ministru Hubertu Aiwangeriu.

Susitikime su Bavarijos žemės  verslo atstovais pristatė Lietuvos investicinę aplinką.

 

Prancūzija

2021 m. spalio 5­6 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė Paryžiuje, susitikimuose su Prancūzijos verslo bei viešojo sektoriaus atstovais, pristatė investicinę Lietuvos aplinką bei aptarė glaudesnių ekonominių santykių plėtros kryptis. Ministrė susitiko su Europos kosmoso agentūros (EKA) Europos, teisės ir tarptautinių reikalų direktoriumi Ericu Moreliu de Westgaveriu ir Prancūzijos nacionalinio kosminių tyrimų centro (CNES) Inovacijų, taikomųjų programų ir mokslo direktoriumi Gillesu Rabinu.

Paryžiuje ministrė susitiko su Prancūzijos pramonės ministre Agnes Pannier-Runacher ir Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimo potencialą aptarė susitikime su Prancūzijos verslininkų asociacijos (MEDEF) vadovybe.

 

Graikija

2021 m. spalio 4 d. Ekonomikos ir inovacijų viceministrė J. Neliupšienė Atėnuose vykusiame  Lietuvos – Graikijos verslo forume pristatė verslo galimybes Lietuvoje; susitiko su Graikijos plėtros ir investicijų pakaitiniu ministru N. Papathanassis, Graikijos turizmo viceministre S. Zacharaki, Graikijos jūros ir salų reikalų ministru I. Plakiotakis ir Graikijos verslo asociacijų vadovais.

 

Jungtinės Amerikos Valstijos

2021 m. rugsėjo 24 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų verslininkų delegacija, kurios sudėtyje JAV gynybos pramonei atstovaujančios bendrovės: „Raytheon Technologies“, „Oshkosh Defense“, „Northrop Grumman“ ir „Lockheed Martin“ taip pat „Eli Lilly“, „Pfizer“, MSD, „Thermo Fisher Scientific“ – veiklą vykdančios farmacijos ir biotechnologijų srityse bei „Strategic Staffing Solutions“ ir „Palo Alto Networks“ kurių veiklos sritis – pinigų plovimo prevencija, žmogiškųjų išteklių vadyba ir viešojo sektoriaus skaidrumas. Susitikimo metu buvo pristatyta šalies ekonominė situacija, aptartos investavimo į Lietuvos rinką galimybės.

 

Nyderlandai

2021 m. rugsėjo 17 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė Hagoje dvišalio bendradarbiavimo klausimus aptarė su Nyderlandų eksporto plėtros agentūros (Netherlands Enterprise Agency, RVO) Tarptautinės prekybos direktore Annette WIJERING ir Verslo plėtros koordinatoriumi C./R.Europai Johannes KIRPESTEIN, taip pat su Nyderlandų Karalystės Ekonomikos reikalų ir klimato kaitos ministerijos Įmonių ir inovacijų generaliniu direktoriu Focco VIJSELAAR. Rugsėjo 18 d. Amsterdame viceministrė dalyvavo steigiamojoje Benelux Baltics in Business (BBB) konferencijoje ,,Rethinking Leadership: new or old normal“ ir pasveikino jos dalyvius

 

Jungtinės Amerikos Valstijos

2021 m. rugsėjo 9-16 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė su darbo vizitu lankėsi JAV. Šio vizito tikslas – stiprinti bendradarbiavimą tarp JAV ir Lietuvos verslų, skatinti investicijas.

Čikagoje ministrė susitiko su potencialiais JAV investuotojais ir pristatė Lietuvos gyvybės mokslo pasiekimus. Įvyko susitikimai su laboratorijos „Argonne“, bendrovių „Hollister“, „Baxter“ ir „Unlimited Carrier“ atstovais bei gausios JAV lietuvių bendruomenės verslininkais.

Daugiau informacijos: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-cikagoje-jav-verslui-pristato-lietuvos-biotechnologiju-pasiekimus

Vašingtone įvyko ministrės susitikimai su JAV komercijos sekretoriaus pavaduotoju Donu Gravesu ir JAV valstybės departamento pasekretoriumi, atsakingu už ekonomikos augimą bei energetiką, Jose W. Fernandezu. Glaudesnį bendradarbiavimą ir investicijas JAV biotechnologijų srityje ministrė aptarė su „Biotechnology Innovation Organization“ vykdomuoju viceprezidentu Josephu Damondu, o intesticinį klimatą Lietuvoje pristatė Amerikos ir Lietuvos verslo tarybos prezidentui Ericui Stewartui.

Taip pat ministrė susitiko su JAV reziduojančia Taivano verslo bendruomene ir pakvietė verslus kurtis Lietuvoje.

Daugiau informacijos:

https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-siekiame-aktyvesniu-ekonominiu-santykiu-su-jav

https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-taivano-verslininkams-esate-laukiami-lietuvoje  

Floridoje Kenedžio kosminių skrydžių centre ministrė dalyvavo verslininko Elono Musko įkurtai kompanijai „SpaceX“ paleidžiant erdvėlaivį į kosmosą bei susitiko su kosmoso srities įmonių atstovais.

Daugiau informacijos: https://eimin.https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-susitiks-su-kosmoso-srities-imoniu-atstovais-dalyvaus-paleidziant-erdvelaivi-spacex

Vokietija

2021 m. rugsėjo 7-8 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė dalyvavo vienos didžiausių pasaulyje automobilių ir mobilumo parodos „IAA Mobility“ Miunchene atidaryme ir skaitė pranešimą konferencijoje. Vizito metu A. Armonaitė susitiko su „Renault“, „Bosch“, „Siemens“, „Valeo“, „Brose“, ZF, „STMicroelectronics“ ir „Faurecia“  vadovybe bei pristatė investavimo ir gamybos užsakymo Lietuvoje galimybes. 

Lietuvos paviljone parodoje kartu su agentūra „Versli Lietuva“ prisistatė 8 inžinerinės pramonės įmonės: „Elinta Charge“, „Parkis“,  „Hoda“, „In Balance Grid“, „Baltic Filter“, „Elektrociklas“, „Baltec CNC Technologies“ ir EMUS BMS.

Daugiau informacijos:

https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-lietuva-yra-vokietijos-automobiliu-gamintoju-akiratyje

https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-kvies-vokietijos-automobiliu-gamintojus-investuoti-lietuvoje

 

Estija

2021 m. rugsėjo 6-7 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė kartu su Vyriausybės delegacija dalyvavo tarptautiniame renginyje „Tallinn Digital Summit 2021“ Taline (Estija). Informacija apie renginį: https://www.digitalsummit.ee/

 

Uzbekistanas

2021 m. rugpjūčio 18 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su Uzbekistano ambasadroriumi Kadambay Sultanov. Susitikime išreikštas abipusis interesas plėtoti ekonominį bendradarbiavimą, skatinti eksportą ir mažinti prekybos disbalansą, organizuoti verslo delegacijų vizitus, įtraukti verslo asociacijas  į verslo ryšių plėtojimą. Gerai įvertintas bendradarbiavimas transporto sektoriuje, taip pat tarp švietimo įstaigų. 
 

Ukraina

2021 m. liepos 8 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su Ukrainos ekonomikos ministro pirmuoju pavaduotoju Volodymyru Hrynyuku ir aptarė dvišalius ekonominius santykius. Susitikime pasidalinta gerąją patirtimi apie Lietuvos ir Ukrainos atsigavimą po COVID-19 pandemijos, akcentuotos inovacijų reformos, skaitmeninimo ir atvirų duomenų svarba valstybės, verslo ir visuomenės gyvenime. Taip pat kalbėta apie investicijų klimatą ir taikomus investicijų pritraukimo instrumentus.
 

Turkija

2021 m. birželio 28 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Turkijos ambasadoriumi Lietuvoje Gökhan Turan. Susitikimo metu aptartos galimybės organizuoti 2-ąjį Lietuvos-Turkijos ekonomikos ir prekybos komisija (JETCO) posėdį Turkijoje š.m. rudenį, išreikštas abipusis susidomėjimas bendradarbiauti gyvybės mokslų ir kitose srityse, aptarti kiti aktualūs dvišaliai santykiai, įskaitant tarpvyriausybinius susitarimus turizmo ir abipusio investicijų pripažinimo srityse.

Kanada

2021 m. balandžio 28 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Kanados Ontarijo provincijos ekonominės plėtros, darbo vietų kūrimo ir prekybos ministru Victor Fedeli. Apsikeista informacija apie COVID-19 situaciją ir jos poveikį verslui. Ministrai sutarė dėl perspektyviausių bendradarbiavimo krypčių – tai fintech ir biotechnologijos. Kanados siūlymu, artimiausioje perspektyvoje planuojama organizuoti nuotolinę prekybos misiją.

Prancūzija

2021 m. balandžio 23 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su Prancūzijos Nepaprastąja ir įgaliotąja ambasadore Lietuvoje Claire Nathalie Marie Lignieres-Counathe. Susitikimas buvo skirtas susipažinti ir aptarti aktualiausius dvišalius ekonominio bendradarbiavimo klausimus. Ambasadorės teigimu, po FR prezidento vizito LT 2020 m. ir jo metu organizuoto verslo forumo būtina ir toliau intensyvinti ekonominius ryšius bei skatinti bendradarbiavimą inovacijų, biotechnologijų, R&D srityse. Viceministrė pabrėžė LT išskirtinumus Fintech, biotech srityse, stiprią LT akademinę bendruomenę dirbančią biotechnologijų srityse.

Izraelis

2021 m. balandžio 23 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Nepaprastuoju ir įgaliotuoju Izraelio ambasadoriumi Yossef Levy. Aptarta Izraelio vakcinacijos strategijos sėkmė, bendradarbiavimo galimybės gyvybės mokslų srityje, kiti dvišalio ekonominio bendradarbiavimo klausimai. Perduotas kvietimas Izraelio turizmo ministrei atvykti vizito į Lietuvą.

JAV

2021 m. balandžio 16 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ir viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robertu S. Gilchristu. Aptarta ekonominių santykių su JAV plėtra, investicijų pritraukimas,  apsikeista informacija apie COVID-19 situaciją, paramos verslui priemones, diskutuota kitais tarptautinės prekybos klausimais.

Suomija

2021 m. kovo 22 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nuotoliniu būdu susitiko su Suomijos ekonomikos reikalų ministru Mika Lintilä. Apsikeista informacija apie COVID-19 situaciją, paramos verslui priemones, pristatyta Suomijos patirtis Business Finland konsolidavimo srityje.

Ukraina

2021 m. kovo 18-19 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda ir ministrais dalyvavo Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų tarybos posėdyje Kijeve.  Vyko dvišaliai ministrės susitikimai su Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoju, skaitmeninės transformacijos ministru Mykhailu Fedorovu, Ukrainos pramonininkų konfederacijos vadovais: prezidentu Anatolijumi Kinachu ir viceprezidentu Serhijumi Prohorovu. Ministrė taip pat dalyvavo šeštajame Ukrainos ir Lietuvos ekonomikos forume ir pasisakė tema „Prekyba ir investicijos - pagrindinis Lietuvos ir Ukrainos ekonominio bendradarbiavimo variklis“, susitiko su Lietuvos verslininkais Ukrainoje, lankėsi didžiausiame Ukrainos technologijų parke „Unity City“.

Daugiau informacijos: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-pasiule-ekspertine-lietuvos-parama-ukrainai-siekiant-isilieti-i-bendraja-es-duomenu-erdve

Italija

2021 m. kovo 12 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nuotoliniu būdu susitiko su Italijos ambasadoriumi Diego Ungaro. Apsikeista informacija apie COVID-19 situaciją, pristatyta Lietuvos inovacijų reforma, aptartos dvišalio ekonominio bendradarbiavimo plėtojimo galimybės, tarp jų - ir verslo kontaktų renginio B2B organizavimas.

Estija

2021 m. kovo 2 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nuotoliniu būdu susitiko su Estijos verslo ir informacinių technologijų ministru Andres Sutt. Apsikeista informacija apie COVID-19 situaciją ir verslo paramos priemones, aptarta antrojo „Travel Bubble“ galimybė sparčios vakcinacijos atveju. Apsikeista nuomonėmis dėl skaitmeninimo galimybių tarp sektorių ir tarpvalstybiniu mastu. 

Vokietija

2021 m. vasario 23 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė nuotoliniu būdu susitiko su Vokietijos Federalinės ekonomikos ir energetikos ministerijos valstybės sekretore Claudia Dörr-Voss ir detaliai aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo klausimus bei bendrus interesus ES. 

Švedija

2021 m. vasario 19 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nuotoliniu būdu susitiko su Švedijos verslo, pramonės ir inovacijų ministru Ibrahimu Baylanu ir aptarė, kaip paskatinti verslo išėjimą iš pandemijos sukeltos krizės, pagerinti valstybės įmonių valdymą, atkreipė dėmesį į šalies verslui rūpimus klausimus.

Išsamiau: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-svedijos-patirtis-pades-siekiant-didesnes-valstybes-valdomu-imoniu-grazos-saliai

Taivanas

2021 m. vasario 5 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nuotoliniu būdu susitiko su Taipėjaus misijos Baltijos šalims vadovu p. Eric Huang ir aptarė Lietuvos ir Taivano ekonominio bendradarbiavimo ryšių plėtros galimybes. Siekiant didesnio Lietuvos eksporto rinkų diversifikavimo, Taivanas yra viena iš tikslinių krypčių Azijoje, kur svarstoma steigti Lietuvos prekybos atstovybę.

Baltarusija

2021 m. sausio 14 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Baltarusijos pilietinės visuomenės lydere Sviatlana Cichanouskaja ir aptarė, kokių priemonių ketina imtis, kad būtų palengvintos sąlygos politinio režimo persekiojamoms Baltarusijos įmonėms tęsti savo veiklą Lietuvoje. Ministrė pakvietė sąžiningus ir politinio režimo persekiojamus Baltarusijos verslo atstovus ir kitus piliečius dirbti ir gyventi Lietuvoje.

Išsamiau: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/lietuvos-interesas-laisva-ir-klestinti-baltarusija

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-10-05