Dvišaliai susitikimai

Estija

2020 m. gruodžio 21 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė vaizdo pokalbio metu su Estijos ekonomikos ir infrastruktūros ministru Taavi Aas aptarė glaudesnio šalių bendradarbiavimo galimybes, ypatingą dėmesį skiriant skaitmenizavimui, ekonomikos atsparumo didinimui, vieningos Europos Sąjungos vidaus rinkos gilinimui, ypač - paslaugų srityje. 

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/pokalbyje-su-estijos-ministru-pabrezta-ekonomikos-skaitmenizacijos-svarba

Vokietija

2020 m. vasario 20 d. ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis susitiko su Vokietijos federaliniu ekonomikos ir inovacijų ministru Peter Altmaier. Pristatyti VFR pirmininkavimo ES Tarybai 2020 m. antrajame pusmetyje prioritetai, aptarti svarbiausi pirmininkavimo klausimai, susiję su ES konkurencingumu, energetikos, prekybos, telekomunikacijų ir ekonominių sąlygų ES šalyse suvienodinimu bei tolesnės Lietuvos ir Vokietijos dvišalio bendradarbiavimo kryptys.

2020 m. balandžio 22 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis vaizdo konferencijoje su Vokietijos federalinės ekonomikos ir energetikos ministerijos valstybės sekretore Claudia Dörr-Voss aptarė COVID-19 poveikį ekonomikai ir abiejų šalių Vyriausybių sprendimus, svarbiausius ES darbotvarkės klausimus.

2020 m. balandžio 23 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis vaizdo susitikime su Vokietijos pramonės asociacijos BDI vadovu ir prezidiumo nariu dr. Joachimu Langu aptarė šalių bendradarbiavimo galimybes tradiciniuose ir aukštųjų technologijų sektoriuose, kuriuose Lietuva būtų suinteresuota siūlyti savo kompetencijas ir paslaugas.

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/su-vokietija-aptarti-salims-aktualus-klausimai

2020 m. balandžio 30 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis dalyvavo telefoninėje konferencijoje su Vokietijos Federalinės Kanceliarijos Ekonomikos  padalinio Vidaus ir tarptautinės ekonomikos skyriaus vadove Helen Winter ir aptarė ES vidaus rinkos klausimus, COVID-19 situaciją ir abiejų valstybių priemones ekonomikai stabilizuoti, Vokietijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus.

2020 m. lapkričio 18 d. ekonomikos ir inovacijų ministerijos kancleris Alenas Gumuliauskas dalyvavo nuotoliniame Lietuvos ir Vokietijos verslo atstovų susitikime, kuriame buvo aptartas Lietuvos vaidmuo Europos automobilių pramonės srityje ir diskutuota, kaip dar labiau paskatinti verslo ryšius tarp šalių, kokių sprendimų aukštos pridėtinės vertės produktų kūrimo ir tiekimo grandinėje gali pasiūlyti Lietuvos startuoliai ir verslo klasteriai.

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/aptartas-lietuvos-ir-vokietijos-ekonominis-bendradarbiavimas

Prancūzija

2020 m. rugsėjo 30 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis dalyvavo susitikime su Prancūzijos verslo atstovais ir pristatė Lietuvos investicinę aplinką, aptarė dvišalę prekybą bei bendradarbiavimą inovacijų srityje. Susitikimas vyko Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vizito į Lietuvą proga.

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/prancuzijos-verslas-domisi-investavimo-galimybemis-lietuvoje

Lenkija

2020 m. gruodžio 21 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė telefonu kalbėjosi su Lenkijos ministro pirmininko pavaduotoju bei plėtros, darbo ir technologijų ministru Jarosławu Gowinu. Aptarta, kaip esant sudėtingai situacijai dėl koronaviruso Lenkija užtikrintų transporto prekių judėjimą, kurios pasiektų ne tik Lietuvą, bet ir kitas Baltijos šalis.

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-su-lenkijos-ministru-aptare-transporto-tranzito-per-lenkija-uztikrinimo-svarba

2020 m. rugsėjo 17 d. ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčia Lenkijos Ministro Pirmininko pavaduotoja, ministre, atsakinga už plėtrą Jadwiga Emilewicz. Susitikime aptarti abiejų šalių tarpusavio investicijų skatinimo klausimai, diskutuota apie galimus tolesnius veiksmus COVID-19 krizės kontekste. Ministrai taip pat aptarė abiejų šalių numatomas priemones, siekiant pritraukti aukštą pridėtinę vertę kuriantį Baltarusijos verslą į Lietuvą ir Lenkiją.

Norvegija

2020 m. vasario 7 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis pristatė Lietuvos skaitmeninės transformacijos aspektus, gerąją patirtį ir ateities iššūkius Osle vykusiame Lietuvos ir Norvegijos prekybos rūmų organizuotame renginyje.

Ukraina

2020 m. liepos 24 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka dalyvavo tarpinstitucinės eurointegracinės komisijos su Ukraina vaizdo konferencijoje, kur pristatė Lietuvos skaitmeninę darbotvarkę ir apžvelgė šalies pasiekimus dirbtinio intelekto, duomenų valdymo, GovTech ir kitose srityse.

Jungtiniai Arabų Emyratai

2020 m. spalio 23 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis vaizdo konferencijoje su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) ekonomikos ministerijos užsienio prekybos ir pramonės viceministru Abdulla Ahmedu Al Saleh aptarė šalių tarpusavio ekonominius ryšius, apsikeitė nuomonėmis dėl sričių, kurios galėtų būti įdomios abiejų šalių verslo bendruomenėms.

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/aptare-glaudesnius-ekonominius-santykius-su-jae

Indija

2020 m. lapkričio 6 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis nuotoliniame Šiaurės ir Baltijos šalių bei Indijos atstovų susitikime pristatė Lietuvos finansinių technologijų (FinTech) pasiekimus ir plėtros galimybes.
 

Vokietija

2021 m. vasario 23 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė nuotoliniu būdu susitiko su Vokietijos Federalinės ekonomikos ir energetikos ministerijos valstybės sekretore Claudia Dörr-Voss ir detaliai aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo klausimus bei bendrus interesus ES. 

Švedija

2021 m. vasario 19 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nuotoliniu būdu susitiko su Švedijos verslo, pramonės ir inovacijų ministru Ibrahimu Baylanu ir aptarė, kaip paskatinti verslo išėjimą iš pandemijos sukeltos krizės, pagerinti valstybės įmonių valdymą, atkreipė dėmesį į šalies verslui rūpimus klausimus.

Išsamiau: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-svedijos-patirtis-pades-siekiant-didesnes-valstybes-valdomu-imoniu-grazos-saliai

Taivanas

2021 m. vasario 5 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nuotoliniu būdu susitiko su Taipėjaus misijos Baltijos šalims vadovu p. Eric Huang ir aptarė Lietuvos ir Taivano ekonominio bendradarbiavimo ryšių plėtros galimybes. Siekiant didesnio Lietuvos eksporto rinkų diversifikavimo, Taivanas yra viena iš tikslinių krypčių Azijoje, kur svarstoma steigti Lietuvos prekybos atstovybę.

Baltarusija

2021 m. sausio 14 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Baltarusijos pilietinės visuomenės lydere Sviatlana Cichanouskaja ir aptarė, kokių priemonių ketina imtis, kad būtų palengvintos sąlygos politinio režimo persekiojamoms Baltarusijos įmonėms tęsti savo veiklą Lietuvoje. Ministrė pakvietė sąžiningus ir politinio režimo persekiojamus Baltarusijos verslo atstovus ir kitus piliečius dirbti ir gyventi Lietuvoje.

Išsamiau: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/lietuvos-interesas-laisva-ir-klestinti-baltarusija

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-20