BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Dvišaliai susitikimai

Lenkijos Respublika

2022 m. rugsėjo 16 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikusi su Lenkijos ekonominės plėtros ir technologijų ministru Waldemaru Buda aptarė, kaip gilinti bendradarbiavimą gynybos ir energetikos sektoriuose.

Daugiau informacijos: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-lietuvos-verslai-noretu-dirbti-su-lenkijos-gynybos-pramones-sektoriumi

 

Ukraina

2022 m. rugsėjo 12 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Ukrainos Aukščiausios Rados Ekonomikos komiteto delegacija. Susitikimo metu buvo aptarta Lietuvos pagalba Ukrainos atstatymui; taip pat pristatyta Lietuvoje veikianti Žaliojo koridoriaus iniciatyva bei pagalbos smulkiajam ir vidutiniam verslui instrumentai.

 

Liuksemburgo Didžioji Hercogystė

2022 m. rugsėjo 5 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė su Liuksemburgo ministru pirmininku Xavieru Betteliu lankėsi Fizinių ir technologijos mokslų centre ir VU gyvybės mokslų centre, susitiko su kosmoso technologijas vystančiomis įmonėmis, pabrėžė dvišalio bendradarbiavimo ypač aukštą pridėtinę vertę kuriančiose srityse: gyvybės mokslų, aukštųjų technologijų pramonės, lazerių, startuolių ir kosmoso technologijų svarbą.

 

Egipto Arabų Respublika

2022 m. rugsėjo 25 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikime su Egipto komunikacijos ir informacinių technologijų ministru Amr S. Talaat aptarė Lietuvos vykdomus pokyčius skaitmenizacijos srityje.

Daugiau informacijos: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/lietuvoje-lankosi-egipto-komunikacijos-ir-informaciniu-technologiju-ministras

 

Korėjos Respublika

2022 m. rugpjūčio 2–5 d. Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė ir Ekonomikos ir inovacijų ministrės patarėjas Karolis Žemaitis kartu su Lietuvos verslo atstovais lankėsi Korėjos Respublikoje. Vizito metu buvo pristatyti Lietuvos biotechnologijų ir gyvybės mokslų sektoriaus pranašumus, taip pat šalies lazerių, finansinių technologijų, startuolių, turizmo ir tradicinių pramonės sektorių potencialas. Susitikimo su Pietų Korėjos prekybos, pramonės ir energetikos viceministru D. Joeng buvo aptartos dvišalio ekonominio-prekybinio bendradarbiavimo perspektyvos

 

JAV

2022 m. liepos 1-3 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė vizito Filadelfijoje metu susitiko su Pensilvanijos valstijos, JAV ir Kanados lietuvių verslo bendruomenės atstovais bei Lietuvos garbės konsulais. Susitikimų metu ministrė pristatė Lietuvos investicinę aplinką, dvišalės prekybos ir ekonominių santykių skatinimo perspektyvas.

 

Armėnija

2022 m. birželio 24-25 d. Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė vizito  Armėnijoje metu dalyvavo Tarpvyriausybinės Lietuvos ir Armėnijos ekonominio bendradarbiavimo komisijos Armėnijos delegacijos pirmininkės, Armėnijos sveikatos ministrės A. Avanesyan suorganizuotame koordinaciniame susitikime su ekonomikos, teritorinio administravimo ir infrastruktūros, aukštųjų technologijų pramonės, darbo ir socialinių reikalų, sveikatos, švietimo, mokslo, kultūros ir sporto viceministrais bei užsienio reikalų ministerijos atstovais. Viceministrė taip pat susitiko su Armėnijos ekonomikos viceministru A. Arzumanyanu ir Armėnijos turizmo komiteto prie Ekonomikos ministerijos pirmininkės pavaduotoja A. Arakelyan bei naujuoju parlamentinės draugystės grupės su Lietuva pirmininku A. Torosyanu. J. Neliupšienė taip pat apsilankė TUMO kūrybinių technologijų centre.

 

Sakartvelas

2022 m. birželio 21–24 d. Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė vizito Sakartvele metu susitikimuose su valdžios institucijų, mokslo ir verslo atstovais aptarė platesnes prekybos, investicijų pritraukimo ir kitas bendradarbiavimo galimybes. Viceministrė taip pat dalyvavo lietuvių investicinio projekto Tbilisyje „Namai Vake“ atidaryme. 

Daugiau informacijos: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/sakartvele-igyvendintas-lietuviu-investicinis-projektas

 

Belgijos Karalystė
2022 m. birželio 15–16 d. vizito Briuselyje metu Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė dalyvavo leidinio „Politico“ surengtame aukščiausio lygio susitikime „Competitive Europe Summit“, skirtame Europos puslaidininkių ateičiai įvertinti. 
Susitikime su už konkurenciją atsakinga Europos Komisijos vicepirmininke Margrethe Vestager ministrė aptarė Kinijos sankcijų poveikį Lietuvos ekonomikai, tiesioginių paskolų priemones nuo Rusijos agresijos Ukrainoje nukentėjusiam Lietuvos verslui ir kt. 
Vizito metu A. Armonaitė taip pat susitiko su tarptautinio nanoelektronikos ir skaitmeninių technologijų tyrimų bei inovacijų centro IMEC vadovais; pravedė ekonomikos pamoką lietuvių moksleiviams Briuselio II europinėje mokykloje ir bendravo su lietuvių bendruomenės nariais.  
 

Vokietijos Federacinė Respublika

2022 m. birželio 9 d. Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė ir viceministrė Ieva Valeškaitė Vilniuje susitiko su Vokietijos Bundestago ekonomikos komiteto atstovų delegacija, vadovauja Ekonomikos komiteto pirmininko Michael Grosse-Brömer. Susitikimo metu buvo pasidalinta informacija apie dvišalius ekonominius ir prekybinius ryšius susiklosčiusios geopolitinės situacijos kontekste.

 

Šveicarijos Konfederacija/ Davosas

2022 m. gegužės 26 d. Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė dalyvavo su Davoso pasaulio ekonomikos forumu susijusiame  Ukrainos vyriausybės organizuotame kovai su dezinformacija skirtame renginyje, kurio metu buvo aptarti kovos su dezinformacija bei kibernetinio saugumo didinimo uždaviniai ir priemonės.

 

JAV/Bostonas

2022 m. gegužės 2–6 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė vyko vizito į Bostoną (JAV),, kurio metu dalyvavo gyvybės mokslų konferencijoje „MassBio“ ir „Northway Biotech“ įmonės oficialioje atidarymo ceremonijoje, susitiko su gyvybės mokslų įmonių vadovais, pristatė Lietuvos potencialą ir bendradarbiavimo galimybes. Ministrė susitiko su Masačiusetso valstijos ekonomikos sekretoriumi, dalyvavo Lietuvos Garbės konsulato Masačiusetso valstijoje atidaryme.

Daugiau informacijos: https://dlx.eimin.lt/DocLogix/Common/Form.aspx?ID=6791311&VersionID=895754&Referrer=7c312815-f748-40d5-8357-4d56f

 

Vokietijos Federacinė Respublika

2022 m. balandžio 26-27 d. Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė dalyvavo  Miunchene vykstančioje vienoje didžiausių pasaulyje fotonikos parodoje „Laser World of Photonics 2022“. Sveikindama parodos dalyvius, viceministrė paminėjo Lietuvos lazerių pramonės lyderių naujų rinkos segmentų paieškas. Vienas tokių – biofotonika, kurio sprendimus būtų galima pritaikyti medicinos prietaisams kurti.

Parodoje buvo įrengtas jungtinis18 Lietuvos lazerių gamintojų paviljonas, kuriame taip pat dalyvavo Vilniaus universiteto, Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) bei Lietuvos lazerių asociacijos atstovai.  Daugiau informacijos: https://bit.ly/38ocSwE

 

Kroatijos Respublika

2022 m. balandžio 20 d. vizito Kroatijos Respublikoje metu Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su Kroatijos ekonomikos ir tvarios plėtros ministerijos valstybės sekretore Nataša Mikuš Žigman. Susitikimo metu buvo aptarti būdai stiprinti dvišalę prekybą ir investicijas.

Vizito metu J. Neliupšienė susitiko ir su kitais valdžios ir savivaldos atstovais, potencialiais investuotojais, dalyvavo Lietuvos – Kroatijos verslo forume, kuris prisidės prie spartesnio dvišalių ekonominių santykių ir prekybos augimo. Ypač tikimasi aktyvesnio bendradarbiavimo lazerių, #fintech ir gyvybės mokslų srityse.

 

Izraelio Valstybė

2022 m. kovo 27–30 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė lankėsi Izraelyje. Vizito metu ministrė susitiko su Izraelio ekonomikos ir pramonės ministre Orna Barbivai, Izraelio inovacijų agentūros vadovais, lankėsi viename didžiausių šalies startuolių centre, tarptautinėje turizmo parodoje IMTM 2022.

Susitikimo su Izraelio turizmo ministru Yoeliu Razvozovu metu buvo pasirašytas bendras susitarimas dėl aktyvesnio bendradarbiavimo turizmo srityje.

Vizito metu vykusiuose susitikimuose su verslo atstovais ir potencialiais investuotojais ministrė aptarė inovacijų, investicijų pritraukimo, turizmo projektų vystymo, startuolių ekosistemos plėtros, gynybos pramonės ir kitus Lietuvos ekonomikai aktualius klausimus.

Daugiau informacijos:

https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-esame-suinteresuoti-skatinti-abipuses-lietuvos-ir-izraelio-investicijas

https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/lietuva-siais-metais-laukia-dvigubai-daugiau-izraelio-turistu

https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-lietuva-izraeliui-turi-daug-pasiulymu-aukstuju-technologiju-srityje

 

Ukraina

2022 m. kovo 17 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Nepaprastuoju ir Įgaliotuoju Ukrainos ambasadoriumi Lietuvai Petro Bešta. Susitikimo metu aptarta Lietuvos teikiama ekonominė pagalba karo niokojamai Ukrainai bei pagalbos priemonės, lengvinančios šios šalies žmonių įsikūrimą ir darbo paiešką Lietuvoje.

Daugiau informacijos:

https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-ruosiame-naujas-pagalbos-priemones-ukrainai-ir-jos-gyventojams

 

Švedija

2022 m. kovo 9 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Švedijos Parlamento vicepirmininke Kerstin Lundgren. Susitikimo metu  buvo kalbama apie Ukrainoje vykstantį karą ir numanomas jo ekonomines pasekmės Lietuvai bei kitoms Europos valstybėms tai pat visos įmanomos pagalbos teikimą Ukrainai.

 

ES

2022 m. kovo 04 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė Vilniuje susitikusi su už ES vidaus rinką atsakingu Europos Komisijos nariu Thierry Bretonu aptarė svarbiausius ekonominio saugumo klausimus, ES sankcijas Rusijai bei Baltarusijai ir jų poveikį Europai, taip pat aktyvesnį Lietuvos dalyvavimą įgyvendinant europinius puslaidininkių projektus.

 

Indonezija

2022 m. vasario 15 d. Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis susitiko su Indonezijos ambasadore Dewi Savitri Wahab.

Susitikimo metu buvo aptartos aktyvesnio dvišalio ekonominio bendradarbiavimo galimybės prekybos, investicijų, talentų pritraukimo srityse ir pristatytos Lietuvos iniciatyvos (Žaliasis koridorius, relokacijos paketas, vykdoma inovacijų reforma).

 

NATO

2022 m. vasario 8 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė Vilniuje susitiko su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Mircea Geoana ir aptarė, kaip būtų galima paspartinti abipusį bendradarbiavimą, technologijų plėtrą ir inovacijas, kurios padėtų aljansui dėl kylančių naujų saugumo iššūkių.

Daugiau informacijos:

https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-su-nato-vadovo-pavaduotoju-aptare-platesni-lietuvisku-technologiju-panaudojima-aljanso-reikmems

 

JAV

2022 m. sausio 30 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė Vilniuje susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju ekonominei plėtrai, energetikai ir aplinkosaugai Jose W. Fernandezu. Susutikimo metu buvo aptarti artimiausi žingsniai, kurie skatintų aktyvesnį Lietuvos ir JAV verslo bendradarbiavimą, lietuviškų prekių eksportą į Jungtines Valstijas ir šios šalies investuotojų pritraukimą į Lietuvą. 

Daugiau informacijos:

https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-esame-pasirenge-stiprinti-ekonomini-bendradarbiavima-su-jav

 

Susitikimas su Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) vadovu

2022 m. sausio 25 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikimo su Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) vadovu Florianu Schröderiu metu aptarė dvišalio ekonominio bendradarbiavimo stiprinimą, abipusės prekybos ir investicijų svarbą bei Kinijos taikomas ekonomines spaudimo priemones Lietuvos verslui. Taip pat aptarta galima prekybos rūmų pagalba Lietuvos verslui ieškant naujų rinkų Pietryčių Azijos regione. 

Daugiau informacijos:

https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/ausrine-armonaite-nepaisant-laikinu-trikdziu-lietuva-islieka-stabili-ir-investicijoms-saugi-salis

 

Indijos Respublika

2022 m. sausio 21 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Indijos Respublikos ambasadore Lietuva Nagma Mohamed Mallick. Susitikimo metu buvo aptartos dvišalio ekonominio bendradarbiavimo plėtros galimybės.

 

 

Japonija

2022 m. sausio 14 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Japonijos ambasadoriumi Lietuvai Qzaki Tetsu, atvykusiu su pažintiniu – mandagumo vizitu. Pokalbio metu buvo paliestos ekonominio bendradarbiavimo galimybės, ypač mokslo technologijų ir inovacijų srityse.

 

 

Vokietijos Federacinė Respublika

2022 m. sausio 11 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikimo su Vokietijos federalinės ekonomikos ir klimato apsaugos ministerijos parlamentine valstybės sekretore dr. Franziska Brantner aptarė dėl pašlijusių santykių su Kinija Lietuvos verslui kilusius sunkumus, dvišalį ekonominį bendradarbiavimą, prekybos ir investicijų svarbą.

 

Taivanas

2022 m. sausio 11 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nuotoliniu būdu susitikusi su Taivano nacionalinės plėtros tarybos ministru Ming-Hsin Kungu, sakė sveikinanti Taivano planuojamas investicijas Lietuvoje ir laukianti sprendimų dėl konkrečių investicinių projektų. Lietuvą labiausiai domina galimos taivaniečių investicijos į puslaidininkių ir lazerių gamybos, biotechnologijų sektorius.

 

Nigerijos Federacinė Respublika

2021 m. gruodžio 13 d. Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su Nigerijos Federacinės Respublikos ambasadoriumi Lietuvai Shina F. Alege. Susitikimo metu buvo aptarti dvišalio ekonominio bendradarbiavimo plėtros klausimai.

Prancūzija

2021 m. gruodžio 6 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikimo su Prancūzijos Respublikos ambasadore Lietuvai Alix Everard. Susitikimo metu buvo aptarti Prancūzijos pirmininkavimo ES prioritetai ir tolimesnio ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės.

Brazilija

2021 m. lapkričio 30 d Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su Brazilijos ambasadoriumi Lietuvai Rodrigo de Azeredo Santos. Pokalbio metu buvo aptartas dvišalis ekonominis bendradarbiavimas ir jo galimas intensyvinimas abiem šalims aktualiose srityje (inovacijos, gyvybės mokslai, dirbtinis intelektas, sumani specializacija, kibernetinis saugumas, pramonė, žaliosios ir bio technologijos, gamyba ir inžinerija, žemės ūkis, saulės ir atsinaujinanti energetika, IT, kt.).

 

Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė

2021 m. lapkričio 26–27 d. d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė vizito Londone metu susitiko su Londono Sičio politikos ir išteklių komiteto pirmininko pavaduotoju Chrisu Haywardu, finansinių technologijų sektoriaus atstovais, lankėsi Londono universiteto koledžo inovacijų centre, kur pristatė Lietuvos gyvybės mokslų sektorių ir mokslinių tyrimų potencialą. Ministrė taip pat dalyvavo metiniame Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenių atstovų susitikime.

 

Saudo Arabija

2021 m. lapkričio 12 d. Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su Saudo Arabijos ambasadoriumi Sahal MustafaA. Ergesous. Susitikimo metu buvo aptartas dvišalio ekonominio bendradarbiavimo potencialas.

 

Norvegija

2021 m. lapkričio 11 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nuotoliniu būdu susitiko su Norvegijos prekybos ir pramonės ministru Janu Christianu Vestre’u, su kuriuo aptarė dvišalio bendradarbiavimo potencialą aukštųjų technologijų ir novatoriškose pramonės šakose bei kvies Norvegijos verslo atstovus plėsti veiklą Lietuvoje.

Lietuvos ir Norvegijos dvišalis ekonominis bendradarbiavimas buvo aptariamas ir lapkričio 11 d. Osle vykusiame Lietuvos-Norvegijos verslo forume, kuriame dalyvavo ekonomikos ir inovacijų viceministrė J. Neliupšienė. Viceministrė taip pat lankėsi Norvegijos įmonėse, svarbiose Lietuvos eksporto ir investicijų kontekste.

 

Jungtiniai Arabų Emyratai

2021 m. spalio 21-24 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė kartu su premjere Ingrida Šimonyte ir Lietuvos verslo delegacija  Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) vietos verslo ir valdžios atstovams pristatė Lietuvos investicinę aplinką ir aptarė glaudesnio abiejų šalių verslo dialogo tiek tradiciniuose, tiek aukštųjų technologijų sektoriuose galimybes. Tuo pačiu metu JAE sostinėje lankėsi Lietuvos įmonių atstovai, ieškantys kontaktų su Dubajaus verslu. 

Vizito metu ministrė lankėsi pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“, dalyvavo Lietuvos nacionalinės dienos programos renginiuose bei Lietuvos ir JAE verslo forume

A. Armonaitė taip pat skaitė pagrindinį pranešimą 5-ojoje Europos Sąjungos ir Persijos įlankos arabų šalių bendradarbiavimo tarybos valstybių konferencijoje, susitiko su JAE ekonomikos ministru J. E. Abdulla bin Touqʼu Al Marriʼu, investicinio holdingo MBM Group vadovu šeichu H. H. Mohammed Bin Juma Al Maktoum, Korėjos Respublikos prekybos, pramonės ir energetikos ministru Sungwookʼu Moonʼu, lankėsi Šardžos inovacijų parke bei susitiko su JAE lietuvių bendruomene.  

 

Vokietijos Federacinė Respublika

2021 m. spalio 7 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė Miunchene (Vokietijoje) dalyvavo Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų organizuojamame Baltijos–Vokietijos skaitmeninimo forume, susitiko su Bavarijos federalinės žemės Ekonomikos, regioninės plėtros ir energetikos ministru Hubertu Aiwangeriu.

Susitikime su Bavarijos žemės  verslo atstovais pristatė Lietuvos investicinę aplinką.

 

Prancūzija

2021 m. spalio 5­6 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė Paryžiuje, susitikimuose su Prancūzijos verslo bei viešojo sektoriaus atstovais, pristatė investicinę Lietuvos aplinką bei aptarė glaudesnių ekonominių santykių plėtros kryptis. Ministrė susitiko su Europos kosmoso agentūros (EKA) Europos, teisės ir tarptautinių reikalų direktoriumi Ericu Moreliu de Westgaveriu ir Prancūzijos nacionalinio kosminių tyrimų centro (CNES) Inovacijų, taikomųjų programų ir mokslo direktoriumi Gillesu Rabinu.

Paryžiuje ministrė susitiko su Prancūzijos pramonės ministre Agnes Pannier-Runacher ir Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimo potencialą aptarė susitikime su Prancūzijos verslininkų asociacijos (MEDEF) vadovybe.

 

Graikija

2021 m. spalio 4 d. Ekonomikos ir inovacijų viceministrė J. Neliupšienė Atėnuose vykusiame  Lietuvos – Graikijos verslo forume pristatė verslo galimybes Lietuvoje; susitiko su Graikijos plėtros ir investicijų pakaitiniu ministru N. Papathanassis, Graikijos turizmo viceministre S. Zacharaki, Graikijos jūros ir salų reikalų ministru I. Plakiotakis ir Graikijos verslo asociacijų vadovais.

 

Jungtinės Amerikos Valstijos

2021 m. rugsėjo 24 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų verslininkų delegacija, kurios sudėtyje JAV gynybos pramonei atstovaujančios bendrovės: „Raytheon Technologies“, „Oshkosh Defense“, „Northrop Grumman“ ir „Lockheed Martin“ taip pat „Eli Lilly“, „Pfizer“, MSD, „Thermo Fisher Scientific“ – veiklą vykdančios farmacijos ir biotechnologijų srityse bei „Strategic Staffing Solutions“ ir „Palo Alto Networks“ kurių veiklos sritis – pinigų plovimo prevencija, žmogiškųjų išteklių vadyba ir viešojo sektoriaus skaidrumas. Susitikimo metu buvo pristatyta šalies ekonominė situacija, aptartos investavimo į Lietuvos rinką galimybės.

 

Nyderlandai

2021 m. rugsėjo 17 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė Hagoje dvišalio bendradarbiavimo klausimus aptarė su Nyderlandų eksporto plėtros agentūros (Netherlands Enterprise Agency, RVO) Tarptautinės prekybos direktore Annette WIJERING ir Verslo plėtros koordinatoriumi C./R.Europai Johannes KIRPESTEIN, taip pat su Nyderlandų Karalystės Ekonomikos reikalų ir klimato kaitos ministerijos Įmonių ir inovacijų generaliniu direktoriu Focco VIJSELAAR. Rugsėjo 18 d. Amsterdame viceministrė dalyvavo steigiamojoje Benelux Baltics in Business (BBB) konferencijoje ,,Rethinking Leadership: new or old normal“ ir pasveikino jos dalyvius

 

Jungtinės Amerikos Valstijos

2021 m. rugsėjo 9-16 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė su darbo vizitu lankėsi JAV. Šio vizito tikslas – stiprinti bendradarbiavimą tarp JAV ir Lietuvos verslų, skatinti investicijas.

Čikagoje ministrė susitiko su potencialiais JAV investuotojais ir pristatė Lietuvos gyvybės mokslo pasiekimus. Įvyko susitikimai su laboratorijos „Argonne“, bendrovių „Hollister“, „Baxter“ ir „Unlimited Carrier“ atstovais bei gausios JAV lietuvių bendruomenės verslininkais.

Daugiau informacijos: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-cikagoje-jav-verslui-pristato-lietuvos-biotechnologiju-pasiekimus

Vašingtone įvyko ministrės susitikimai su JAV komercijos sekretoriaus pavaduotoju Donu Gravesu ir JAV valstybės departamento pasekretoriumi, atsakingu už ekonomikos augimą bei energetiką, Jose W. Fernandezu. Glaudesnį bendradarbiavimą ir investicijas JAV biotechnologijų srityje ministrė aptarė su „Biotechnology Innovation Organization“ vykdomuoju viceprezidentu Josephu Damondu, o intesticinį klimatą Lietuvoje pristatė Amerikos ir Lietuvos verslo tarybos prezidentui Ericui Stewartui.

Taip pat ministrė susitiko su JAV reziduojančia Taivano verslo bendruomene ir pakvietė verslus kurtis Lietuvoje.

Daugiau informacijos:

https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-siekiame-aktyvesniu-ekonominiu-santykiu-su-jav

https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-taivano-verslininkams-esate-laukiami-lietuvoje  

Floridoje Kenedžio kosminių skrydžių centre ministrė dalyvavo verslininko Elono Musko įkurtai kompanijai „SpaceX“ paleidžiant erdvėlaivį į kosmosą bei susitiko su kosmoso srities įmonių atstovais.

Daugiau informacijos: https://eimin.https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-susitiks-su-kosmoso-srities-imoniu-atstovais-dalyvaus-paleidziant-erdvelaivi-spacex

Vokietija

2021 m. rugsėjo 7-8 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė dalyvavo vienos didžiausių pasaulyje automobilių ir mobilumo parodos „IAA Mobility“ Miunchene atidaryme ir skaitė pranešimą konferencijoje. Vizito metu A. Armonaitė susitiko su „Renault“, „Bosch“, „Siemens“, „Valeo“, „Brose“, ZF, „STMicroelectronics“ ir „Faurecia“  vadovybe bei pristatė investavimo ir gamybos užsakymo Lietuvoje galimybes. 

Lietuvos paviljone parodoje kartu su agentūra „Versli Lietuva“ prisistatė 8 inžinerinės pramonės įmonės: „Elinta Charge“, „Parkis“,  „Hoda“, „In Balance Grid“, „Baltic Filter“, „Elektrociklas“, „Baltec CNC Technologies“ ir EMUS BMS.

Daugiau informacijos:

https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-lietuva-yra-vokietijos-automobiliu-gamintoju-akiratyje

https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-kvies-vokietijos-automobiliu-gamintojus-investuoti-lietuvoje

 

Estija

2021 m. rugsėjo 6-7 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė kartu su Vyriausybės delegacija dalyvavo tarptautiniame renginyje „Tallinn Digital Summit 2021“ Taline (Estija). Informacija apie renginį: https://www.digitalsummit.ee/

 

Uzbekistanas

2021 m. rugpjūčio 18 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su Uzbekistano ambasadroriumi Kadambay Sultanov. Susitikime išreikštas abipusis interesas plėtoti ekonominį bendradarbiavimą, skatinti eksportą ir mažinti prekybos disbalansą, organizuoti verslo delegacijų vizitus, įtraukti verslo asociacijas  į verslo ryšių plėtojimą. Gerai įvertintas bendradarbiavimas transporto sektoriuje, taip pat tarp švietimo įstaigų. 
 

Ukraina

2021 m. liepos 8 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su Ukrainos ekonomikos ministro pirmuoju pavaduotoju Volodymyru Hrynyuku ir aptarė dvišalius ekonominius santykius. Susitikime pasidalinta gerąją patirtimi apie Lietuvos ir Ukrainos atsigavimą po COVID-19 pandemijos, akcentuotos inovacijų reformos, skaitmeninimo ir atvirų duomenų svarba valstybės, verslo ir visuomenės gyvenime. Taip pat kalbėta apie investicijų klimatą ir taikomus investicijų pritraukimo instrumentus.
 

Turkija

2021 m. birželio 28 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Turkijos ambasadoriumi Lietuvoje Gökhan Turan. Susitikimo metu aptartos galimybės organizuoti 2-ąjį Lietuvos-Turkijos ekonomikos ir prekybos komisija (JETCO) posėdį Turkijoje š.m. rudenį, išreikštas abipusis susidomėjimas bendradarbiauti gyvybės mokslų ir kitose srityse, aptarti kiti aktualūs dvišaliai santykiai, įskaitant tarpvyriausybinius susitarimus turizmo ir abipusio investicijų pripažinimo srityse.

Kanada

2021 m. balandžio 28 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Kanados Ontarijo provincijos ekonominės plėtros, darbo vietų kūrimo ir prekybos ministru Victor Fedeli. Apsikeista informacija apie COVID-19 situaciją ir jos poveikį verslui. Ministrai sutarė dėl perspektyviausių bendradarbiavimo krypčių – tai fintech ir biotechnologijos. Kanados siūlymu, artimiausioje perspektyvoje planuojama organizuoti nuotolinę prekybos misiją.

Prancūzija

2021 m. balandžio 23 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su Prancūzijos Nepaprastąja ir įgaliotąja ambasadore Lietuvoje Claire Nathalie Marie Lignieres-Counathe. Susitikimas buvo skirtas susipažinti ir aptarti aktualiausius dvišalius ekonominio bendradarbiavimo klausimus. Ambasadorės teigimu, po FR prezidento vizito LT 2020 m. ir jo metu organizuoto verslo forumo būtina ir toliau intensyvinti ekonominius ryšius bei skatinti bendradarbiavimą inovacijų, biotechnologijų, R&D srityse. Viceministrė pabrėžė LT išskirtinumus Fintech, biotech srityse, stiprią LT akademinę bendruomenę dirbančią biotechnologijų srityse.

Izraelis

2021 m. balandžio 23 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Nepaprastuoju ir įgaliotuoju Izraelio ambasadoriumi Yossef Levy. Aptarta Izraelio vakcinacijos strategijos sėkmė, bendradarbiavimo galimybės gyvybės mokslų srityje, kiti dvišalio ekonominio bendradarbiavimo klausimai. Perduotas kvietimas Izraelio turizmo ministrei atvykti vizito į Lietuvą.

JAV

2021 m. balandžio 16 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ir viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robertu S. Gilchristu. Aptarta ekonominių santykių su JAV plėtra, investicijų pritraukimas,  apsikeista informacija apie COVID-19 situaciją, paramos verslui priemones, diskutuota kitais tarptautinės prekybos klausimais.

Suomija

2021 m. kovo 22 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nuotoliniu būdu susitiko su Suomijos ekonomikos reikalų ministru Mika Lintilä. Apsikeista informacija apie COVID-19 situaciją, paramos verslui priemones, pristatyta Suomijos patirtis Business Finland konsolidavimo srityje.

Ukraina

2021 m. kovo 18-19 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda ir ministrais dalyvavo Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų tarybos posėdyje Kijeve.  Vyko dvišaliai ministrės susitikimai su Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoju, skaitmeninės transformacijos ministru Mykhailu Fedorovu, Ukrainos pramonininkų konfederacijos vadovais: prezidentu Anatolijumi Kinachu ir viceprezidentu Serhijumi Prohorovu. Ministrė taip pat dalyvavo šeštajame Ukrainos ir Lietuvos ekonomikos forume ir pasisakė tema „Prekyba ir investicijos - pagrindinis Lietuvos ir Ukrainos ekonominio bendradarbiavimo variklis“, susitiko su Lietuvos verslininkais Ukrainoje, lankėsi didžiausiame Ukrainos technologijų parke „Unity City“.

Daugiau informacijos: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-pasiule-ekspertine-lietuvos-parama-ukrainai-siekiant-isilieti-i-bendraja-es-duomenu-erdve

Italija

2021 m. kovo 12 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nuotoliniu būdu susitiko su Italijos ambasadoriumi Diego Ungaro. Apsikeista informacija apie COVID-19 situaciją, pristatyta Lietuvos inovacijų reforma, aptartos dvišalio ekonominio bendradarbiavimo plėtojimo galimybės, tarp jų - ir verslo kontaktų renginio B2B organizavimas.

Estija

2021 m. kovo 2 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nuotoliniu būdu susitiko su Estijos verslo ir informacinių technologijų ministru Andres Sutt. Apsikeista informacija apie COVID-19 situaciją ir verslo paramos priemones, aptarta antrojo „Travel Bubble“ galimybė sparčios vakcinacijos atveju. Apsikeista nuomonėmis dėl skaitmeninimo galimybių tarp sektorių ir tarpvalstybiniu mastu. 

Vokietija

2021 m. vasario 23 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė nuotoliniu būdu susitiko su Vokietijos Federalinės ekonomikos ir energetikos ministerijos valstybės sekretore Claudia Dörr-Voss ir detaliai aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo klausimus bei bendrus interesus ES. 

Švedija

2021 m. vasario 19 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nuotoliniu būdu susitiko su Švedijos verslo, pramonės ir inovacijų ministru Ibrahimu Baylanu ir aptarė, kaip paskatinti verslo išėjimą iš pandemijos sukeltos krizės, pagerinti valstybės įmonių valdymą, atkreipė dėmesį į šalies verslui rūpimus klausimus.

Išsamiau: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-svedijos-patirtis-pades-siekiant-didesnes-valstybes-valdomu-imoniu-grazos-saliai

Taivanas

2021 m. vasario 5 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nuotoliniu būdu susitiko su Taipėjaus misijos Baltijos šalims vadovu p. Eric Huang ir aptarė Lietuvos ir Taivano ekonominio bendradarbiavimo ryšių plėtros galimybes. Siekiant didesnio Lietuvos eksporto rinkų diversifikavimo, Taivanas yra viena iš tikslinių krypčių Azijoje, kur svarstoma steigti Lietuvos prekybos atstovybę.

Baltarusija

2021 m. sausio 14 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Baltarusijos pilietinės visuomenės lydere Sviatlana Cichanouskaja ir aptarė, kokių priemonių ketina imtis, kad būtų palengvintos sąlygos politinio režimo persekiojamoms Baltarusijos įmonėms tęsti savo veiklą Lietuvoje. Ministrė pakvietė sąžiningus ir politinio režimo persekiojamus Baltarusijos verslo atstovus ir kitus piliečius dirbti ir gyventi Lietuvoje.

Išsamiau: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/lietuvos-interesas-laisva-ir-klestinti-baltarusija

Vokietija

2020 m. vasario 20 d. ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis susitiko su Vokietijos federaliniu ekonomikos ir inovacijų ministru Peter Altmaier. Pristatyti VFR pirmininkavimo ES Tarybai 2020 m. antrajame pusmetyje prioritetai, aptarti svarbiausi pirmininkavimo klausimai, susiję su ES konkurencingumu, energetikos, prekybos, telekomunikacijų ir ekonominių sąlygų ES šalyse suvienodinimu bei tolesnės Lietuvos ir Vokietijos dvišalio bendradarbiavimo kryptys.

2020 m. balandžio 22 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis vaizdo konferencijoje su Vokietijos federalinės ekonomikos ir energetikos ministerijos valstybės sekretore Claudia Dörr-Voss aptarė COVID-19 poveikį ekonomikai ir abiejų šalių Vyriausybių sprendimus, svarbiausius ES darbotvarkės klausimus.

2020 m. balandžio 23 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis vaizdo susitikime su Vokietijos pramonės asociacijos BDI vadovu ir prezidiumo nariu dr. Joachimu Langu aptarė šalių bendradarbiavimo galimybes tradiciniuose ir aukštųjų technologijų sektoriuose, kuriuose Lietuva būtų suinteresuota siūlyti savo kompetencijas ir paslaugas.

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/su-vokietija-aptarti-salims-aktualus-klausimai

2020 m. balandžio 30 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis dalyvavo telefoninėje konferencijoje su Vokietijos Federalinės Kanceliarijos Ekonomikos  padalinio Vidaus ir tarptautinės ekonomikos skyriaus vadove Helen Winter ir aptarė ES vidaus rinkos klausimus, COVID-19 situaciją ir abiejų valstybių priemones ekonomikai stabilizuoti, Vokietijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus.

2020 m. lapkričio 18 d. ekonomikos ir inovacijų ministerijos kancleris Alenas Gumuliauskas dalyvavo nuotoliniame Lietuvos ir Vokietijos verslo atstovų susitikime, kuriame buvo aptartas Lietuvos vaidmuo Europos automobilių pramonės srityje ir diskutuota, kaip dar labiau paskatinti verslo ryšius tarp šalių, kokių sprendimų aukštos pridėtinės vertės produktų kūrimo ir tiekimo grandinėje gali pasiūlyti Lietuvos startuoliai ir verslo klasteriai.

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/aptartas-lietuvos-ir-vokietijos-ekonominis-bendradarbiavimas

Norvegija

2020 m. vasario 7 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis pristatė Lietuvos skaitmeninės transformacijos aspektus, gerąją patirtį ir ateities iššūkius Osle vykusiame Lietuvos ir Norvegijos prekybos rūmų organizuotame renginyje.

Ukraina

2020 m. liepos 24 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka dalyvavo tarpinstitucinės eurointegracinės komisijos su Ukraina vaizdo konferencijoje, kur pristatė Lietuvos skaitmeninę darbotvarkę ir apžvelgė šalies pasiekimus dirbtinio intelekto, duomenų valdymo, GovTech ir kitose srityse.

Lenkija

2020 m. rugsėjo 17 d. ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčia Lenkijos Ministro Pirmininko pavaduotoja, ministre, atsakinga už plėtrą Jadwiga Emilewicz. Susitikime aptarti abiejų šalių tarpusavio investicijų skatinimo klausimai, diskutuota apie galimus tolesnius veiksmus COVID-19 krizės kontekste. Ministrai taip pat aptarė abiejų šalių numatomas priemones, siekiant pritraukti aukštą pridėtinę vertę kuriantį Baltarusijos verslą į Lietuvą ir Lenkiją.

Prancūzija

2020 m. rugsėjo 30 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis dalyvavo susitikime su Prancūzijos verslo atstovais ir pristatė Lietuvos investicinę aplinką, aptarė dvišalę prekybą bei bendradarbiavimą inovacijų srityje. Susitikimas vyko Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vizito į Lietuvą proga.

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/prancuzijos-verslas-domisi-investavimo-galimybemis-lietuvoje

Jungtiniai Arabų Emyratai

2020 m. spalio 23 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis vaizdo konferencijoje su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) ekonomikos ministerijos užsienio prekybos ir pramonės viceministru Abdulla Ahmedu Al Saleh aptarė šalių tarpusavio ekonominius ryšius, apsikeitė nuomonėmis dėl sričių, kurios galėtų būti įdomios abiejų šalių verslo bendruomenėms.

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/aptare-glaudesnius-ekonominius-santykius-su-jae

Indija

2020 m. lapkričio 6 d. ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis nuotoliniame Šiaurės ir Baltijos šalių bei Indijos atstovų susitikime pristatė Lietuvos finansinių technologijų (FinTech) pasiekimus ir plėtros galimybes.

Lenkija

2020 m. gruodžio 21 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė telefonu kalbėjosi su Lenkijos ministro pirmininko pavaduotoju bei plėtros, darbo ir technologijų ministru Jarosławu Gowinu. Aptarta, kaip esant sudėtingai situacijai dėl koronaviruso Lenkija užtikrintų transporto prekių judėjimą, kurios pasiektų ne tik Lietuvą, bet ir kitas Baltijos šalis.

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/a-armonaite-su-lenkijos-ministru-aptare-transporto-tranzito-per-lenkija-uztikrinimo-svarba

Estija

2020 m. gruodžio 21 d. ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė vaizdo pokalbio metu su Estijos ekonomikos ir infrastruktūros ministru Taavi Aas aptarė glaudesnio šalių bendradarbiavimo galimybes, ypatingą dėmesį skiriant skaitmenizavimui, ekonomikos atsparumo didinimui, vieningos Europos Sąjungos vidaus rinkos gilinimui, ypač - paslaugų srityje. 

Daugiau informacijos:
https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/pokalbyje-su-estijos-ministru-pabrezta-ekonomikos-skaitmenizacijos-svarba

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-10-05