BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Piligriminiai keliai

Jono Pauliaus II piligrimų kelias

Į Jono Pauliaus II piligrimų kelią įtraukti svarbiausi sakraliniai objektai, kuriuos aplankė popiežius Jonas Paulius II per vizitą Lietuvoje, kiti su popiežiumi Jonu Pauliumi II susiję sakraliniai objektai, piligrimų ir turistų lankomi sakraliniai objektai.

Jono Pauliaus II piligrimų kelio kūrimo ir jo objektų pritaikymo piligrimų ir turizmo reikmėms 2007–2013 metų programos įgyvendinimo rezultatai vertinami pagal įvykdytų programos priemonių skaičių: kiek gausėja piligrimų ir turistų, kiek sutvarkyta ar įrengta viešosios infrastruktūros objektų, atlikta tvarkybos, statybos darbų, parengta ir įgyvendinta rinkodaros bei informacijos priemonių. 

Išsamesnė informacija apie Jono Pauliaus II piligrimų kelią pateikiama www.piligrimukelias.lt

Interaktyvų kelio maršrutą rasite čia.

Šv. Jokūbo kelias

Camino de Santiago (Šv. Jokūbo kelias) prasideda Prancūzijoje, Saint Jean de pied port mieste ir tęsiasi per visą šiaurinę Ispanijos dalį iki Santiago de Compostela katedros, kur, tikima, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Kelias žinomas nuo viduramžių, juo piligrimai keliauja apie 1000 metų. Camino de Santiago ilgis siekia beveik 800 kilometrų. Tai vienintelis piligrimų kelias, kuris yra įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą.

Lietuvoje šio kelio atkarpą organizuoja ir prižiūri Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija ir Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija. Išsamesnė informacija pateikiama svjokubokelias.lt/

Camino Lituano

500 kilometrų šiuolaikinis piligrimų kelias, besidriekiantis per visą Lietuvą ir prisijungiantis prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo. Camino Lituano kelias kuriamas Ispaniškojo Camino Se Santiago kelio pagrindu. Išsamesnė informacija pateikiama www.caminolituano.com

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-10-27