BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Europos kelionių komisija

Lietuva tapo Europos kelionių komisijos (toliau – EKK) nare 2002 metais.

EKK, kurios būstinė yra Briuselyje, vienija 33 narius. Organizacijos svarbiausi tikslai yra vykdyti Europos šalių rinkodarą pasaulyje. Vienas iš svarbiausių EKK rinkodaros projektų – interneto svetainė www.visiteurope.com, finansuojama Europos Komisijos ir šalių narių lėšomis. Lietuva kasmet dalyvauja EKK organizuojamose konferencijose ir mokymuose įgyvendinant bendrą projektą „Visit Europe“, kas leidžia pristatyti šalį bendrame Europos kontekste, gerinti šalies įvaizdį ir pritraukti daugiau turistų.

2017 m. lapkričio 22-24 d. Budapešte vykusiame 94-ajame EKK posėdyje Lietuvos kandidatas, Ekomomikos ir inovacijų ministerijos Turizmo politikos skyriaus vedėjas prof. Renaldas Čiužas išrinktas EKK viceprezidentu.

2020 m. vasario 28 d. Europos kelionių ir turizmo sektorius, susirūpinęs dėl koronoviruso protrūkio poveikio, paskelbė manifestą, kuriuo siūlo solidarumą ir paramą Kinijai ir Kinijos žmonėms nepaprastai sunkiu metu ir įsipareigoja dirbti su partneriais Europoje ir Azijoje. Visas manifesto testas pateikiamas čia.

2020 m. lapkričio 26 d. daugiau kaip 60 privačių ir višojo sektoriaus organizacijų susibūrė į aljansą, kuriam vadovauja Europos kelionių komisija, ir paskelbė „Europos turizmo manifestą“. Juo siekiama padėti šalims narėms rengti atkūrimo ir atsparump planus, kad reformos ir investicijos kurtų didžiausią ilgalaikį poveikį – teiktų finansinę grąžą, kurtų darbo vietas, užtikrintų tvarią turizmo plėtrą.

 

Išsamesnė informacija apie EKK pateikiama www.etc-corporate.org

 

 

Europos Komisijos Turizmo patariamasis komitetas (toliau – TPK) įsteigtas 1986 m. gruodžio 22 d. Tarybos sprendimu 86/664/EEB. TPK sudaro Europos Sąjungos šalių narių atstovai, kurie renkasi į posėdžius pagal poreikį kelis kartus per metus. TPK tikslas – keistis Europos Sąjungos šalių narių bei kandidačių informacija turizmo srityje, konsultuotis ir suteikti galimybę pristatyti šalies poziciją sudarant naujausios Europos turizmo politikos gaires, pristatant Europą, kaip turistinį regioną, svarstant aktualiausius nūdienos turizmo klausimus bei priimant Europos Komisijos komunikatus.

TPK pritarus, įgyvendinami Europos turizmo prioritetus skatinantys projektai, pvz., „ Patraukliausia Europos turizmo vietovė“ (EDEN), "Europos Sąjungos-Kinijos turizmo metai", kt., kasmet organizuojami Europos turizmo forumai, rengiami Turizmo dienos minėjimai.

Išsamesnė informaciją apie Turizmo patariamąjį komitetą pateikiama http://ec.europa.eu/

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-26