BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija

2003 m. Lietuva pirmoji iš Baltijos šalių tapo Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (toliau - PTO) nare. 2003 m. rugsėjo 23 d. įstatymu Nr. IX-1742 buvo ratifikuoti 1970 m. rugsėjo 27 d. Meksike priimti PTO įstatai.

PTO yra tarpvyriausybinio pobūdžio tarptautinė organizacija, įsteigta 1970 m., pertvarkius Tarptautinę oficialių turizmo organizacijų sąjungą. PTO misija – propaguoti ir plėtoti turizmą, kaip svarbią priemonę, skatinančią taiką ir supratimą, ekonominę plėtrą ir tarptautinę prekybą. Per turizmą PTO siekia prisidėti prie ekonomikos augimo, tarptautinio supratingumo, taikos, gerovės ir pagarbos bei žmonių teisių paisymo, nepriklausomai nuo jų rasės, lyties, kalbos ar religijos. Organizacija palaiko ryšius su atitinkamomis Jungtinių Tautų institucijomis ir specializuotomis agentūromis, veiksmingai bendradarbiauja vykdant Jungtinių Tautų plėtros programas, dalyvauja Jungtinių Tautų organizacijos veikloje. Svarbiausios PTO politikos formavimo kryptys ir veikla: darnios turizmo plėtros skatinimas, turizmo tyrimai, statistinių duomenų rinkimas, ekonominės plėtros, prekybos liberalizavimo, viešosios ir privačios partnerystės skatinimas, turizmo paslaugų kokybės gerinimas, turizmo veiklos regionuose aktyvinimas, mokymų, seminarų, konferencijų organizavimas ir kt.

PTO, kurios būstinė įsikūrusi Madride, vienija tikruosius, asocijuotuosius ir prisijungusiuosius narius. Tikraisiais organizacijos nariais gali būti tik suverenios valstybės, asocijuotaisiais – visos teritorijos arba jų grupės, kurios neatsako už savo išorės santykius, prisijungusiaisiais – tarptautinės tarpvyriausybinės ir nevyriausybinės organizacijos, komercinės organizacijos bei asociacijos.

Nuo 2007-2011 m. Lietuva buvo Europos regiono atstove PTO Rinkos ir konkurencingumo komitete. 2011 m. PTO prisijungusiąja nare tapo UAB „Achemos grupė“, 2012 m. - Tarptautinė teisės ir verslo mokykla.

2015 m. pirmą kartą šalies istorijoje Lietuva išrinkta vadovauti Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos Europos regiono komisijai ir atstovauti Europai minėtos organizacijos Darniojo turizmo komitete.

2016 m. gegužės 25-26 d. Vilniuje Ūkio ministerija, bendradarbiaudama su PTO, surengė 60-ąjį Europos regiono komisijos posėdį ir seminarą „Kintantys verslo modeliai: senųjų griūtis ir naujos galimybės“.

2016 m. lapkričio 21 d.  Ūkio ministerija  kreipėsi į PTO dėl galimybės kandidatuoti į organizacijos Vykdomąją tarybą 2018-2021 m.

2017 m. rugsėjo 10 d. 22-osios PTO Generalinės asamblėjos Kinijoje, Čengdu mieste, metu Lietuva pirmąkart istorijoje išrinkta Vykdomosios tarybos nare 2018-2021 m. ir perrinkta antrai kadencijai būti PTO Europos regiono vicepirmininke. Išsamiau skaitykite.

Išsami informacija apie PTO pateikiama www.unwto.org.

PTO biblioteka https://www.e-unwto.org/doi/book/10.18111/9789284419142

PTO reginių kalendorius pateikiamas http://www2.unwto.org/event.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-28