BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


13-asis Baltijos jūros valstybių turizmo forumas

13-iasis Baltijos jūros turizmo forumas „Turizmo atgaivinimas įveikiant nenumatytus iššūkius“

Nuo 2020 m. liepos 1 d. iki 2021 m. birželio 30 d. Lietuva pirmininkauja Baltijos jūros valstybių tarybai (toliau – BJVT). Džiaugiamės, kad turizmui yra skirtas specialusis Lietuvos pirmininkavimo prioritetas „Turizmas – kaip Baltijos jūros regiono plėtros veiksnys“. Šiuo prioritetu pasirenkamas vienas regiono plėtros veiksnių, kuris yra išskirtinis, nes intensyviausiai vystosi, yra ir tradicinis, ir taikantis žinias, įtraukiantis ir apimantis daugelį visoms BJVT šalims narėms patrauklių aspektų. Tai gamtai palankus ekologinis, regioninį identitetą stiprinantis, gerovę keliantis, jaunimą įtraukiantis, regiono matomumą skatinantis ir greičiausiai iš visų ekonomikos šakų po krizių atsitiesiantis turizmas. Be to, siekiant darnaus turizmo, reikia užtikrinti saugią aplinką regiono gyventojams, turistams, verslui. Taigi turizmas atitinka išskiriamus visus tris pagrindinius – regioninio identiteto formavimo, pasiturinčio ir saugaus regiono – BJVT veiklos prioritetus.

Kadangi pirmininkavimo metu Lietuva pirmininkauja ir ekspertų grupėms, visoms joms  rekomenduojama rinktis turizmą kaip vieną iš diskusijų temų. Pirminikavimo laikotarpio pabaigoje Lietuva pristatys Vilniaus deklaraciją „Baltijos jūros regiono vizija iki 2030 m.“, kurios sudėtinė dalis bus Baltijos jūros turizmo forume (toliau – BJTF) priimta Baltijos jūros regiono turizmo ateities vizija.

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija 13-ąjį BJTF organizvo 2020 m. lapkričio 10–13 d. Palangos kurorte: pirmą kartą istorijoje nuotoliniu būdu ir pirmą kartą taip ilgai – keturias dienas. Kas vyko?

Lapkričio 10 d. – BJTF įvadinė dalis „Darnusis turizmas priimant nenumatytus iššūkius“.

Lapkričio 11 d. – Europos Sąjungos Baltijos jūros strategijos įgyvendinimo Priežiūros komiteto  posėdis ir 1-ojo Baltijos jūros regiono darniojo turizmo konkurso apdovanojimų ceremonija.

Lapkričio 12 d. – BSTF „Turizmo atgaivinimas įveikiant nenumatytus iššūkius“.

Lapkričio 13 d. – Baltijos jūros regiono aukšto lygio susitikimas „Laikas naujai pradžiai – kur link einame? Baltijos jūros regionas 2030 m.“

Daugiau informacijos pateikiama www.bstc.eu/bstf/13th-bstf.

BJTF grojaraščio nuoroda https://www.youtube.com/playlist?list=PLfeS4-xAwTCFFSrhKsyXQdQlf0MIVZazw

BJTF santrauka

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-12-08