BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


ES vidaus rinkos įrankiai

Nemokamai ir praktiškai padedame verslui ir piliečiams naudotis ES vidaus rinkos teikiamomis galimybėmis:

SOLVIT
Padeda piliečiams ir įmonėms spręsti tarpvalstybines problemas dėl valdžios institucijų netinkamo ES teisės taikymo. Tipinės problemų sritys: profesinių kvalifikacijų pripažinimas, vizos ir teisės gyventi šalyje, prekyba ir paslaugos (įmonėms), socialinės išmokos, transporto priemonių registravimas, vairuotojo pažymėjimai ir kt.

Reikalavimai gaminiams, Reikalavimai statybos gaminiams
Paslaugų, gaminių ir statybos srities gaminių kontaktinis centras, veikiantis VšĮ "Versli Lietuva", padeda pradėti verslą ar teikti paslaugas Lietuvoje, informuoja apie statybos produktams taikomus reikalavimus, konsultuoja leidimų bei licencijų išdavimo klausimais, suteikia galimybę verslo subjektams leidimus, licencijas išsiimti elektroniniu būdu.

Vidaus rinkos informacinė sistema (VRI)
Daugiakalbė internetinė valdžios institucijų bendradarbiavimo ir keitimosi informacija priemonė.

ES techninių reglamentų informacinė sistema (TRIS)
Leidžia susipažinti su ES valstybių narių nacionalinės teisės aktais, kuriais reglamentuojamas laisvas prekių judėjimas, informuoja apie naujų techninių reglamentų projektus, suteikia galimybę dėl šių pareikšti savo nuomonę.

NANDO
Pateikia visų ES valstybių narių notifikuotųjų įstaigų, kurios paskirtos atlikti produktų atitikties vertinimą pagal Naujojo požiūrio direktyvas, sąrašą.

Reglamentuojamos profesijos
Informacija apie ES reglamentuojamas profesijas, teisės aktus bei profesinių kvalifikacijų pripažinimo sistemas.

ICSMS
Viešojoje prieigoje vartotojai ir verslas gali rasti informaciją apie pavojingus produktus, savanoriškas priemones, kurių buvo imtasi atšaukiant produktus iš rinkos, informaciją apie padirbtus produktus.

Bendrosios rinkos rezultatų suvestinė
Pateikia ES vidaus rinkos valdymo ataskaitas apie faktinę ES valstybių narių padėtį ir pavyzdžius, su kokiais sunkumais naudodamiesi savo ES teisėmis vis dar susiduria piliečiai ir įmonės.

Kiti informaciniai ir pagalbos įrankiai

Enterprise Europe Network
Padeda įmonėms, ypač mažosioms ir vidutinėms, plėtoti verslą tarptautinėse rinkose.

EURES
Padeda rasti darbą kitose ES valstybėse narėse.

Jūsų Europa
Informacija apie piliečių ir verslo teises ES, praktiniai patarimai.

Jūsų Europos patarėjas
Teisinės konsultacijos konkrečiu klausimu apie teises ES.

Europos vartotojų centras
Padeda įsigijus nekokybišką prekę ar paslaugą kitoje ES šalyje. 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-18