BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Solvit centras

SOLVIT efektyvus ir nemokamas įrankis įmonėms ir piliečiams spręsti problemas, kylančias kitose ES šalyse 

ES vidaus rinka atveria daugybę galimybių asmenims, norintiems gyventi ir dirbti kitoje valstybėje narėje, bei įmonėms, norinčioms išplėsti savo rinkų ribas. Tačiau jei kitos ES valstybės valdžios institucijos nesivadovauja ES teisės nuostatomis, neišvengiamai kyla problemų: nepripažįstama Lietuvoje įgyta profesinė kvalifikacija, nesuteikiamos lietuviui priklausančios socialinės garantijos, neleidžiama pradėti paslaugų verslą, tiekti prekes į rinką, susigrąžinti PVM, reikalaujama papildomų patikrinimų, dokumentų ir pan. Tokiais atvejais siūlome kreiptis į Lietuvos SOLVIT centrą.

SOLVIT padeda:

•    spręsti tarpvalstybinio pobūdžio problemas, kilusias ES valstybėse, taip pat Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine;
•    kai neteisingai taikomi ES teisės aktai;
•    iškilus sunkumų bendraujant su valdžios institucijomis.

SOLVIT tinklas nagrinėja ES piliečių ir įmonių skundus, kai jie susiduria su problemomis, kylančiomis dėl kitų ES valstybių narių valdžios institucijų neteisingo ES teisės aktų taikymo. SOLVIT paslaugos – nemokamos, o neformalus veikimo būdas padeda ES piliečiams ir įmonėms rasti greitus ir praktiškus sprendimus.

Kaip pateikti skundą?

Skundą SOLVIT galite pateikti užpildę formą internete arba kreiptis šiais kontaktais:

Lietuvos SOLVIT centras
Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Europos Sąjungos ir tarptautinių reikalų departamentas
Europos Sąjungos reikalų koordinavimo skyrius
Gedimino pr. 38, LT – 01104 Vilnius

Patarėja
Laura Purinė

Tel.: +370 660 74 846, el. paštas:  [email protected]
 
Vyr. specialistė
Jūratė Kuprėnienė

Tel.: +370 690 16 835, el. paštas:  [email protected]
 
Daugiau informacijos apie SOLVIT: https://ec.europa.eu/solvit/index_lt.htm
 

 

Informaciniai filmukai apie SOLVIT tinklo veiklą:

 

 

 

Sėkmės istorijos

 

Lietuvos pilietei pagelbėta gauti motinystės išmokas Kipre

Lietuvos pilietė, 7 metus dirbusi naftos platformoje, kuri kas kelis mėnesius keičia lokaciją jūroje ir patenka vis į kitos ES šalies jurisdikciją, susidūrė su sunkumais gauti motinystės išmokas Kipre.

Po SOLVIT įsitraukimo – motinystės išmokos asmeniui paskirtos, susumavus visų ES šalių socialinio draudimo laikotarpius.

 

Anuliuotas nepagrįstas Vokietijos institucijos reikalavimas Lietuvos pilietei grąžinti jai išmokėtas socialines išmokas

Vokietijos institucija neteisėtai reikalavo iš Lietuvos pilietės grąžinti per 5 metus išmokėtas socialines išmokas – net 20 000 Eur.

Po SOLVIT įsitraukimo – priimtas sprendimas anuliuoti 20 000 Eur skolą.

 

Lietuvos įmonei palengvinta gauti reikiamą informaciją apie mokesčių balansą Danijoje

Lietuvos įmonei kilo keblumų gauti informaciją apie jos mokesčių balansą Danijoje.

Po SOLVIT įsitraukimo – įmonei pateikti keli būdai, kaip gauti reikiamą informaciją.

 

Lietuvos pilietė gali dirbti socialine darbuotoja Vokietijoje

Lietuvos pilietė kreipėsi pagalbos į SOLVIT, nes susidūrė su sunkumais Vokietijoje. Lietuvė norėjo ten dirbti socialine darbuotoja, todėl jos profesinė kvalifikacija turėjo būti pripažinta Vokietijos institucijos. Pateikusi reikiamus dokumentus, pilietė kvalifikacijos pripažinimo laukė ilgiau nei 1 metus. Laukdama sprendimo ji negalėjo dirbti pagal specialybę ir prarado darbo pasiūlymą. Pagal ES teisės aktus, sprendimas dėl profesinės kvalifikacijos pripažinimo turi būti priimtas per 3 mėnesius.
Po SOLVIT įsitraukimo – sprendimas dėl profesinės kvalifikacijos pripažinimo išduotas.


Lietuvos įmonei išaiškinti darbuotojų komandiravimo aspektai

Lietuvos įmonei kilo keblumų komandiruojant darbuotojus, ne ES piliečius, į kitas ES valstybes. Įmonė kėlė klausimus, susijusius su darbuotojų komandiravimo laikotarpiais. Nors SOLVIT ir nenustatė konkretaus ES teisės pažeidimo, SOLVIT išaiškino įmonei darbuotojų, ne ES piliečių, komandiravimo aspektus ES-oje, todėl įmonė gali tinkamai planuoti savo veiklą.


Lietuvos pilietė gavo vairuotojo pažymėjimą Prancūzijoje

Lietuvos pilietė, gyvenanti Prancūzijoje, kreipėsi į vietinę instituciją, norėdama pasikeisti savo nebegaliojantį lietuvišką vairuotojo pažymėjimą. Šis procesas Prancūzijoje truko net 2 metus – visą šį laiką pilietė negalėjo vairuoti.
Po SOLVIT įsitraukimo – išduotas naujas vairuotojo pažymėjimas.


Lietuvos įmonė gali tiekti transporto priemones į Belgiją

Į SOLVIT kreipėsi Lietuvos įmonė, importuojanti naudotas transporto priemones iš Jungtinių Amerikos Valstijų bei užsiimanti jų aptarnavimu ir prekyba. Iki tol šios įmonės klientams, įsigijusiems Lietuvoje legalizuotas transporto priemones, nekildavo sunkumų jas registruoti savo vardu ir iš karto pradėti jas eksploatuoti. Tačiau keletą transporto priemonių iš šios įmonės įsigijusi Belgijos įmonė negalėjo jomis naudotis savo šalyje, nes Belgijos atsakinga institucija atsisakė jas registruoti. Belgijos institucija nebuvo tikra, kad transporto priemonės yra saugios, tačiau nenurodė jokių pagal nacionalines taisykles nustatytų patikrinimų, kuriuos galėtų papildomai atlikti Lietuvos įmonė.
SOLVIT nustatė, kad toks Belgijos institucijos sprendimas neatitinka laisvo prekių judėjimo ES principo ir Europos Komisijos rekomendacijų dėl transporto priemonių, kurių kilmės šalis yra kita valstybė narė, registravimo tvarkos.
Po SOLVIT įsitraukimo – Lietuvos įmonei buvo suteikta galimybė įrodyti, kad transporto priemonės yra saugios. Belgijos institucija atsižvelgė į SOLVIT pateiktus teisinius argumentus ir nustatė papildomas patikrinimo procedūras. Po šios procedūros transporto priemonės buvo registruotos Belgijoje ir įsigijusi įmonė galėjo jas eksploatuoti Belgijos keliuose.


Lietuvos pilietės sūnus gali lankyti mokyklą Danijoje

Lietuvos pilietė, gyvenanti ir dirbanti Danijoje, kreipėsi į SOLVIT dėl savo sūnaus, gimusio Ispanijoje, teisių. Danijos institucija neregistravo Lietuvos pilietybę turinčio vaiko Danijoje ir neteikė jam jokių socialinių paslaugų daugiau nei 5 metus. Visą šį laiką vaikas negalėjo lankyti valstybinio darželio bei gauti sveikatos apsaugos paslaugų, nežiūrint į tai, kad jo mama turėjo teisę gyventi ir dirbti Danijoje. Tik po ilgų diskusijų ir įrodinėjimų, kad toks sprendimas pažeidžia ES direktyvą dėl teisės laisvai judėti ir gyventi valstybių narių teritorijoje, SOLVIT pavyko įtikinti Danijos instituciją pakeisti sprendimą.
Po SOLVIT įsitraukimo – vaikas, Lietuvos pilietis, gali lankyti mokyklą bei gauti sveikatos priežiūros paslaugas Danijoje.

 

Lietuvos SOLVIT centro veiklos ataskaitos

2021 m. ataskaita

2020 m. ataskaita

2019 m. ataskaita

2018 m. ataskaita

2017 m. ataskaita

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-14