BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Geresnis reglamentavimas Europos Sąjungoje

Geresnio reglamentavimo darbotvarkė skirta rengti ir vertinti ES politiką ir teisės aktus skaidriai, remiantis faktais ir atsižvelgiant į piliečių ir suinteresuotųjų šalių nuomonę. Ji taikoma visoms politikos sritims ir skirta užtikrinti tikslinį reglamentavimą, kuris būtų tik toks, kokio reikia, kad tikslai būtų pasiekti, o nauda gauta minimaliomis sąnaudomis.
Daugiau apie geresnio reglamentavimo iniciatyvas skaitykite EK tinklalapyje.
 

Reglamentavimo patikros valdyba yra nepriklausoma Komisijos įstaiga, teikianti konsultacijas Komisijos nariams. Ji užtikrina centrinę kokybės kontrolę ir padeda Komisijai ankstyvaisiais teisėkūros proceso etapais vykdyti poveikio vertinimo ir kitą vertinimo darbą. Su poveikio vertinimais susijęs valdybos darbas padeda užtikrinti geresnę paskesnių vertinimų kokybę ir atvirkščiai.
Valdyba peržiūri visus Komisijos poveikio vertinimo projektus, tinkamumo patikras bei svarbiausius galiojančių teisės aktų vertinimus ir apie juos skelbia nuomones bei rekomendacijas. Be to, valdyba teikia kompleksinius patarimus dėl geresnio reglamentavimo Komisijos generaliniam sekretoriatui.
Daugiau informacijos rasite čia.
 

Ateičiai tinkamo reglamentavimo platforma yra aukšto lygio ekspertų grupė, padėsianti Komisijai paprastinti ES teisės aktus ir mažinti susijusias nereikalingas išlaidas.
Šie tikslai yra Reglamentavimo kokybės ir rezultatų programos (REFIT) dalis.
Platforma nagrinės, ar galiojančiais teisės aktais galima veiksmingai siekti jų tikslų, kai imamės spręsti naujus uždavinius (pavyzdžiui, skaitmeninimo). Komisija atsižvelgs į platformos nuomonę siekdama užtikrinti, kad ES teisės aktai ne trukdytų, o padėtų žmonėms ir įmonėms, visų pirma mažosioms ir vidutinėms įmonėms.
Daugiau informacijos rasite čia.
 

Šioje svetainėje piliečiai ir įmonės gali pasidalyti savo nuomone apie naują ES politiką ir galiojančius teisės aktus.
Daugiau informacijos rasite čia.
 

Europos Komisijos Reglamentavimo kokybės ir rezultatų programa (REFIT) buvo siekiama užtikrinti, kad ES teisės aktais būtų veiksmingai, efektyviai ir mažiausiomis sąnaudomis pasiekiami geri rezultatai piliečiams ir įmonėms. Programos REFIT tikslas – pasiekti, kad ES teisės aktai būtų paprasti, pašalinti nereikalingą naštą ir pritaikyti galiojančius teisės aktus nenutolstant nuo ES politikos tikslų. Komisija kasmet pateikia supaprastinimo rezultatų apžvalgą.
Daugiau informacijos rasite čia.
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-12-22