BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Rekomendacijos dėl perteklinių informacinių įpareigojimų prevencijos

 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė rekomendacijas teisės aktų projektus rengiančioms institucijoms, kurios padės užtikrinti, kad verslo būtų prašoma pateikti informaciją tik išskirtinai būtinais atvejais. 

Šios rekomendacijos skirtos dviem problemoms, susijusioms su pertekline administracine našta, spręsti: visų pirma, tai situacijos, kai institucijos per dažnai įpareigoja verslą teikti informaciją, tačiau nėra aišku, ar ji vėliau panaudojama tikslingai. Kita problema –  nepagrįstai dažnas informacinių įpareigojimų vykdymo formų (pvz. ataskaitų, prašymų, deklaracijų) keitimas.

Manoma, kad parengta praktinė priemonė padės valdžios institucijoms įvertinti, ar nustatyti informaciniai įpareigojimai, jų vykdymo būdas ir forma nevaržo verslo labiau, nei būtina. Rekomendacijose yra išskirti pagrindiniai principai, kurie leis įvertinti, ar teisės aktuose esantys informaciniai įpareigojimai yra pagrįsti. Pabrėžiama, kad įpareigojimai verslui, susiję su teisės aktais nustatytų informacinių įpareigojimų teikimu, periodiškumu ir formos pakeitimu, neturėtų būti keičiami dažniau nei du kartus per metus.

 

Rekomendacijas galite rasti čia

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-12-16