BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Licencijavimas

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija, analizuodama licencijavimo ir ūkio subjektų verslo priežiūros sričių teisinį reguliavimą, nustatė, kad nenuoseklus ir prieštaringas verslo priežiūros ir licencijavimo pagrindų reglamentavimas, teisinio aiškumo trūkumas yra pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria viešojo administravimo subjektai, vadovaudamiesi ir rengdami specialiuosius teisės aktus. Siekdama priimti tinkamiausią sprendimą dėl numatomo teisinio reguliavimo licencijavimo ir ūkio subjektų priežiūros srityse, Ekonomikos ir inovacijų ministerija atliko išsamų numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimą. Poveikio vertinimo metu konsultuotasi su Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Geresnio reguliavimo patariamąja taryba, kurią sudaro didelę institucinę patirtį ir specialių žinių sukaupę ekspertai. Patariamosios tarybos ekspertai iškėlė idėją dėl licencijos sampratos ir licencijavimo pagrindų (pagrindinių principų) taikymo išplėtimo. Ekonomikos ir inovacijų ministerija, įvertinusi teisinio reguliavimo spragas ir ekspertų rekomendacijas, pasiūlė IV galimus probelemų sprendimo būdus. Siekiant priimti sprendimą dėl tinkamiausios numatomo teisinio reguliavimo alternatyvos, buvo organizuojamos viešosios konsultacijos, kurių tikslas įvertinti viešojo administravimo subjektų pasiūlymus ir nuomones, taip pat parengta viešųjų konsultacijų rezultatų ataskaita.

 

Licencijų peržiūra


Ūkio ministerija 2012–2014 m. vykdė ūkinės komercinės veiklos licencijų, jų išdavimo sąlygų ir tvarkos peržiūrą.

Atliekant šią peržiūrą buvo siekiama inter alia panaikinti arba kitomis mažiau ribojančiomis priemonėmis pakeisti diskriminacinius, nebūtinus ir neproporcingus leidimus (licencijas); atsisakyti nebūtinų, neproporcingų reikalavimų, nustatyti aiškią ir skaidrią leidimų išdavimo tvarką; paskatinti daugiau valstybės institucijų paslaugų teikti elektroniniu būdu per Paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą. Atlikdama peržiūrą Ūkio ministerija įvertinto ir parengė išvadas ir pasiūlymus iš viso dėl 12 ministerijų ir Lietuvos banko išduodamų licencijų išdavimo tvarkos ir šiai tvarkai siūlomo taikyti licencijų išdavimo modelio. Įvertinus informaciją apie 423 licencijų rūšis buvo nustatyta, kad vidutiniškai per metus Lietuvoje išduodama ~ 180 000 licencijų.

Ūkio ministerija pasiūlė keisti leidimo išdavimo modelį iš „G“ (griežtas) į mažiau verslą ribojančią priemonę „D“ (deklaravimą) dėl 45 licencijuojamų veiklų. Ūkio ministerija taip pat pasiūlė 9 licencijų rūšių atsisakyti kaip nepagrįstų ir pasiūlė keisti, palengvinti 160 licencijų rūšių išdavimo tvarką. Ūkio ministerija išvadas ir pasiūlymus pateikė Lietuvos Respublikos Vyriausybei. 2014 m. vasario 5 d. Vyriausybės pasitarime ir 2014 m. birželio 9 d. Vyriausybės pasitarime (pateikti patikslinimai) pritarta Ūkio ministerijos išvadoms ir pasiūlymams bei pavesta valstybės institucijoms nustatytais terminais parengti ir pateikti Vyriausybei teisės aktų pakeitimų projektus (viso turėjo būti pakeisti 56 įstatymai bei susiję įgyvendinamieji teisės aktai).

  • Galite susipažinti su veiklų, kurioms siūloma naikinti licencijas arba paprastinti išdavimo procesą taikant deklaracijos modelį, sąrašu.

Siekdama tinkamai įvykdyti peržiūrą Ūkio ministerija parengė, o Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2012 m. liepos 18 d. nutarimu Nr. 937 (toliau – Nutarimas) patvirtino Licencijavimo pagrindų aprašą (toliau – Aprašas).

2014 m. gruodžio 23 d. Ūkio ministerija Vyriausybei ir Lietuvos Respublikos Seimui pateikė ataskaitą apie ūkinės komercinės veiklos licencijų peržiūros rezultatus.

2016 m. spalio 4 d. Ūkio ministerija Vyriausybei pateikė apibendrintus licencijų peržiūros rezultatus.

Vyriausybė 2016 m. liepos 20 d. nutarimu Nr. 750 patvirtino naują Licencijavimo pagrindų aprašo redakciją.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-23