BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Reglamentuojantys mokėjimus pagal komercinius sandorius

Vadovaujantis „Mokėjimų, atliekamų pagal komercines sutartis, vėlavimo prevencijos įstatymo“ nuostatomis, kai už pagal komercines sutartis perduotas prekes, suteiktas paslaugas ir atliktus darbus sumokama pavėluotai, siekiant priteisti skolą skolininkui ir prisiteisti įstatyme nustatytas palūkanas yra galima paprastesnė procedūra teisme, t. y. pareiškimo dėl teismo įsakymo išdavimo procesas. Ši procedūra taikoma tais atvejais, kai už pagal komercines sutartis perduotas prekes, suteiktas paslaugas ir atliktus darbus sumokama pavėluotai, tačiau kai prašomi priteisti delspinigiai (pavėluoto mokėjimo palūkanos) neviršija įstatyme nurodytos pavėluoto mokėjimo palūkanų normos. Kitu atveju, į teismą būtų galima kreiptis bendra tvarka, pateikiant ieškinį.

 

Civilinio proceso kodeksas numato, kad kreipiantis į teismą dėl teismo įsakymo išdavimo, pareiškimas teismui turi būti surašomas laikantis standartinės pareiškimo formos. Ji nėra sudėtinga, o pareiškimo turinys nereikalauja didelės analizės. Pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo teismui galima pateikti ir elektroniniu būdu.

 

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad prie pareiškimo dėl teismo įsakymo išdavimo pridėti jokių įrodymų nereikia, o pati procedūra yra itin greita: pareiškimo priėmimo klausimas išsprendžiamas ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo jo padavimo teismui dienos. Jeigu pareiškimas atitinka reikalavimus, kitą darbo dieną išduodamas teismo įsakymas.

 

Spręsdamas pareiškimo priėmimo ir teismo įsakymo išdavimo klausimus teismas netikrina kreditoriaus reikalavimo pagrįstumo, o šalys nėra kviečiamos į teismo posėdį, todėl procedūra yra itin palanki verslo subjektams, neapkraunat jų ilgais ir sudėtingais procesais.

 

Tyrimai ir analizės

Viešųjų subjektų mokėjimų, kurių atlikimą reglamentuoja  Lietuvos Respublikos mokėjimų, atliekamų pagal komercines sutartis, vėlavimo prevencijos įstatymas, terminų analizė 2020 m.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-04-04