BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Smulkiojo ir vidutinio verslo finansinis raštingumas

Smulkiojo ir vidutinio verslo finansinis raštingumas suprantamas kaip žinių, įgūdžių ir praktikos, susijusios su finansiniais produktais, sąvokomis, rizikomis, reguliaciniais ir teisiniais klausimais, visuma, leidžianti verslininkui ar smulkiojo ir (ar) vidutinio verslo (SVV) savininkui priimti tinkamiausius finansinius sprendimus kiekviename SVV gyvavimo ciklo etape, siekiant valdyti savo verslą, užtikrinti tolesnę šio verslo plėtrą, tvarų augimą ir pelningumą (EBPO). 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdama stiprinti smulkaus ir vidutinio verslo finansinio raštingumo įgūdžius, per Inovacijų agentūrą įgyvendina šias priemones, prisidedančias prie SVV subjektų finansinio raštingumo didinimo: 

  • Verslo e. gidas – tai praktinių verslo e. mokymų platforma. Platformoje pateikiama mokymų medžiaga padės sustiprinti finansų valdymo žinias: daugiau sužinosite apie pelną, lūžio taško sąvoką, išlaidas ir jų tipus, pinigų srautus bei pelno ataskaitas, pagrindinius finansinius rodiklius, išmoksite apskaičiuoti prekių ir paslaugų savikainą, sužinosite, kaip įvertinti sąnaudas. Daugiau informacijos rasite čia
  • Verslo plano finansinė skaičiuoklė – tai įrankis, kuris padeda įvertinti planuojamo kurti verslo perspektyvas, galimus rezultatus bei leidžia sužinoti, ar verslas atsipirks. Daugiau informacijos rasite čia.
  • Verslo vertės skaičiuoklė – tai įrankis, kuris apskaičiuoja verslo vertę bei pateikia verslo vertės kitimo scenarijus. Daugiau informacijos rasite čia.
  • Verslo mentorių tinklas – tai mentorystės projektas, kuriame įvairių sričių profesionalai neatlygintinai dalijasi savo žiniomis. Prisijunkite prie platformos ir užduokite jums rūpimus finansų valdymo klausimus pasirinktam mentoriui čia.
  • Verslo akceleravimo programa – tai programa, kuri vyksta 13-oje bendradarbystės centrų „Spiečius“. Programos dalyviai turi galimybę susipažinti su finansinio planavimo įrankiais, sužino, kaip testuoti verslo idėjų finansinį gyvybingumą, susipažįsta su kaštų valdymu, pardavimo prognozėmis ir biudžetų sudarymu. Daugiau informacijos rasite čia.
  • Konsultacijos – Inovacijų agentūra konsultuoja bendriniais finansų temos klausimais. Daugiau informacijos čia
  • Renginiai ir mokymai. Organizuojami nemokami renginiai ir mokymai įvairiomis verslininkams aktualiomis temomis – dalis jų gali padėti sustiprinti finansinio raštingumo žinias. Inovacijų agentūros renginius rasite čia. Bendradarbystės centrų „Spiečius“ renginius rasite čia.

Daugiau informacijos apie Inovacijų agentūros teikiamas priemones galima rasti čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-09-13