BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Standartizacija

Ekonomikos ir inovacijų ministerija formuoja standartizacijos politiką Lietuvoje, vadovaudamasi Lietuvos standartizacijos įstatymo nuostatomis.

Lietuvos standartizacijos departamentas – Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskirta nacionalinė standartizacijos institucija.

Departamento savininko teises ir pareigas įgyvendina Ekonomikos ir inovacijų ministerija (išskyrus sprendimų dėl šių įstaigų reorganizavimo ir likvidavimo priėmimą).

Departamento veiklos paskirtis – įgyvendinti valstybės politiką standartizacijos valdymo srityje, aptarnauti šios politikos formavimą ir įgyvendinimą ir siekti nacionalinės standartizacijos institucijos tikslų bei atlikti reikiamas funkcijas.

Departamento veiklos tikslai:

- dalyvauti formuojant valstybės politiką standartizacijos srityje ir ją įgyvendinti;

- atstovauti nacionaliniams interesams tarptautinių standartizacijos institucijų ir Europos standartizacijos organizacijų veikloje;

- rengti nacionalinius standartus ir nacionalinius standartizacijos leidinius, skelbti informaciją apie juos, kaupti ir platinti nacionalinius standartus ir nacionalinius standartizacijos leidinius.

Lietuvos standartizacijos departamentas yra tarptautinių organizacijų ISO (Tarptautinė standartizacijos organizacija) – narys; IEC (Tarptautinė elektrotechnikos komisija) – asocijuotasis narys; o taip pat Europos standartizacijos organizacijų CEN (Europos standartizacijos komitetas), CENELEC (Europos elektrotechnikos standartizacijos komitetas) ir ETSI (Europos telekomunikacijų standartų institutas) narys.

Daugiau apie standartų platinimą, Departamento skaitykloje teikiamas paslaugas, dalyvavimo standartizacijoje naudą, nuorodų į standartus teikimo rekomendacijas ir kitą informaciją galite susipažinti Lietuvos standartizacijos departamento interneto svetainėje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-06-02