BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Viešieji pirkimai verslui (DUK)

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia verslą aktyviau dalyvauti skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose ir siūlyti savo prekes, paslaugas ir darbus. Tai padaryti nėra sudėtinga – parengti dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai Jums padės žengti pirmuosius žingsnius, norint dalyvauti viešųjų pirkimų procese.

Visa aktuali informacija apie vykdomus viešuosius pirkimus yra skelbiama Centriniame viešųjų pirkimų portale (CVPP). Pirkimo vykdytojas, pradėdamas pirkimo procedūras, paskelbia skelbimą apie pirkimą, taip kviesdamas tiekėjus jame dalyvauti (išskyrus išimtinius atvejus, kai pirkimas gali būti vykdomas viešai neskelbiant).

Tiekėjas, norintis sekti pirkimus, turi galimybę užsakyti jam aktualių skelbimų RSS prenumeratą pagal įmonės veiklos sritį. Skelbimus galima filtruoti pagal tam tikras prekių, paslaugų, darbų rūšis, t. y. pagal viešųjų pirkimų (BVPŽ) kodus.
Mokomąją medžiagą, kaip užsiprenumeruoti skelbimus, rasite čia.
Užsiprenumeravę informaciją, Centrinio viešųjų pirkimų portalo (CVPP) skelbimų santrauką gausite nurodytu el. paštu.

Pirkimai vykdomi Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (CVP IS). Pirkimuose gali dalyvauti tik šioje sistemoje registruoti tiekėjai. Registracija CVP IS yra nemokama – reikia užpildyti registracijos formą ir nusiųsti registracijos prašymą Viešųjų pirkimų tarnybai.
Instrukciją, kaip dalyvauti CVP IS, rasite čia.
CVP IS administruoja Viešųjų pirkimų tarnyba, todėl CVP IS klausimais taip pat galima kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybos konsultacijų centrą.

CPO LT elektroninis katalogas –  tai informacinė sistema, kurią administruoja centrinė perkančioji organizacija CPO LT ir kurioje pirkimų vykdytojai gali įsigyti, o verslas – pasiūlyti prekes, paslaugas ar darbus. Viešieji pirkimai per CPO LT vyksta greitai ir paprastai automatizuotu būdu.

Būtini veiksmai, norint tapti CPO LT elektroninio katalogo tiekėju:
   • Dalyvauti CPO LT skelbiamuose tiekėjų atrankos konkursuose, vykdomuose viešojo pirkimo konkurso būdu, per CVP IS sistemą.
   • Laimėti konkursą (pasirašyti preliminariąją sutartį dėl prekių, paslaugų, darbų teikimo per CPO LT katalogą) arba būti priimtam į dinaminę pirkimų sistemą (į šią sistemą galima patekti bet kuriuo metu jos galiojimo laikotarpiu).
   • Gavus registracijos CPO LT kataloge nuorodą, užpildyti tiekėjo paraišką ir pasirašytą vadovo  atsiųsti CPO LT  el. parašu [email protected].
   • Gavus prisijungimo duomenis, jungtis prie CPO LT katalogo ir dalyvauti skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose.
CPO LT elektroninį katalogą galima rasti čia.

CPO LT elektroninė priemonė „Elektroninių pirkimų centras“ (EPC katalogas) skirta neperkančiųjų organizacijų subjektams, kurių pirkimai finansuojami valstybės biudžeto, įskaitant Europos Sąjungos finansinę paramą ir kitą tarptautinę finansinę paramą, ir (arba) savivaldybės biudžeto lėšomis.

EPC kataloge gali registruotis tik tie tiekėjai, kurie pagal kataloge pateiktus pirkimo modulių aprašymus siūlo prekes, paslaugas ar darbus ir atitinka tiekėjams nustatytus kvalifikacinius reikalavimus.
Išsamesnę informaciją apie registraciją EPC kataloge galima rasti čia.

2022 m. kovo 23 d. įsigaliojo viešųjų pirkimų įstatymų pakeitimai, kurių pagrindu pirkimų vykdytojai gali atmesti tiekėjų pasiūlymus, jei:
  • tiekėjas (jo subtiekėjas, siūlomų prekių gamintojas ar kontroliuojantys asmenys) ar jo siūlomų prekių (įskaitant jų sudedamąsias dalis) kilmė ar paslaugos teikiamos iš šaliai priešiškų
teritorijų, kurių sąrašą tvirtina Vyriausybė;
  • Vyriausybė yra priėmusi sprendimą dėl tiekėjų neatitikimo nacionaliniams saugumo interesams,
  • pirkimų vykdytojas turi informacijos apie tiekėjų interesus, galinčius kelti grėsmę nacionaliniam saugumui.

Šiuo metu į valstybių, keliančių grėsmę nacionaliniam saugumui, sąrašą įtrauktos: Rusijos Federacija, Baltarusijos Respublika, Rusijos Federacijos aneksuotas Krymas, Moldovos Respublikos Vyriausybės nekontroliuojama Padniestrės teritorija ir Sakartvelo Vyriausybės nekontroliuojamos Abchazijos ir Pietų Osetijos teritorijos.

Šio sąrašo pagrindu  gali būti nutrauktos ir jau sudarytos viešojo pirkimo sutartys.

Lietuva, kaip ir kitos Europos Sąjungos valstybės narės, siekdamos stiprinti aplinkos apsaugą, imasi priemonių, kurios skatintų švarių technologijų diegimą ir perdirbamų produktų gamybą. Žalieji viešieji pirkimai – vienas iš veiksmingų sprendimų tai įgyvendinti.
Tad jau dabar pirkimų vykdytojai skatinami vykdyti žaliuosius pirkimus: šiais metais tokie pirkimai turi sudaryti ne mažiau kaip pusę pirkimų, o 2023 m. turėtų siekti 100 proc.
Žaliasis pirkimas – tai pirkimas, kurio vykdytojas siekia įsigyti prekių, paslaugų ar darbų, darančių kuo mažesnį poveikį aplinkai viename, keliuose ar visuose prekės, paslaugos ar darbo gyvavimo ciklo etapuose.
Daugiau informacijos apie žaliuosius pirkimus rasite čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-15