2022-03-04

A.Armonaitė: „Lietuva siekia aktyviai dalyvauti Europos puslaidininkių gamybos sektoriuje“

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, susitikusi su Lietuvoje viešinčiu Europos Sąjungos  vidaus rinkos komisaru Thierry Bretonu, be svarbiausių šiuo metu ekonominio saugumo klausimų ir ES sankcijų Rusijai bei Baltarusijai ir jų poveikio Europai, taip pat aptarė aktyvesnį Lietuvos dalyvavimą įgyvendinant europinius puslaidininkių projektus.  

T.Bretonas ir A.Armonaitė apsilankė lietuviško kapitalo aukštų technologijų bendrovėje „Teltonika“, kuri  yra skelbusi, kad per artimiausius dešimt metų į puslaidininkių bei aukštųjų technologijų projektavimą ir gamybą ketina investuoti daugiau nei 3,7 mlrd. eurų.  

„Saugumo padėtis Europoje dramatiškai pasikeitė vos per savaitę ir dabar susiduriame su visiškai kita realybe. Vieningai sutariame, kad ES turi didinti investicijas į gynybos inovacijas ir kibernetinį augumą. Tuo pat metu reikia nepamiršti mūsų šalies ekonominio saugumo ir ekonominio augimo klausimų. Lietuva siekia sukurti vietinį puslaidininkių centrą, kad mūsų įmonės galėtų atlikti svarbų vaidmenį regioninėse tiekimo grandinėse. Taip tikimės patenkinti vietos pramonės poreikius ir prisidėti prie ES pozicijų stiprinimo šioje labai strateginėje rinkoje“, –  sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.  

Ministrė taip pat pabrėžia, kad Lietuva labai sveikina naujai priimtą Europos lustų įstatymą, pagal kurį iki 2030 m. Europos Sąjungos puslaidininkių rinkos dalis turėtų padidėti dvigubai nuo 10 proc. iki 20 proc. Šiam tikslui pasiekti ketinama sutelkti daugiau nei 43 mlrd. eurų viešųjų ir privačių investicijų.  

„Norint pasiekti numatytus aukštus tikslus neužteks plėtoti didžiuosius puslaidininkių projektus Vokietijoje ar Prancūzijoje, atsiras galimybė ir mažesniems projektams ir Lietuva juose neabejotinai dalyvaus. Lietuva aktyviai dalyvauja svarbių bendro Europos intereso projektų (IPCEI) formatu ir turi pakankamai potencialo tapti viena valstybių, kuri prisidėtų prie ES plano įsitvirtinti pasaulinėje lustų rinkoje“, – sako A. Armonaitė.  

Labai svarbu, kad Lietuvos verslo atstovai nusiteikę dalyvauti šiuose projektuose ir investuoti, nes būtent verslas turi imtis įgyvendinti tokius projektus. Ekonomikos ir inovacijų ministerija siekia sukurti kuo geresnę aplinką investicijoms, mažinti biurokratinę naštą verslui – tai vienas ministerijos veiklos prioritetų.