2021-12-16

A. Armonaitė pakvietė „Blockchain.com“ stiprinti pozicijas Lietuvoje

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ketvirtadienį su tarptautinės kriptovaliutų platformos „Blockchain.com“ vicepirmininku ir vienu iš bendrovės įkūrėjų Nicolasu Cary aptarė įmonės plėtros planus, pakvietė aktyviau investuoti Lietuvoje ir Vilniaus biurą paversti pagrindine kompanijos būstine Europoje.

„Šių technologijų potencialas mūsų šalyje, kaip ir visame pasaulyje, yra didžiulis, vis daugiau įmonių domisi jų taikymu pačiose įvairiausiose srityse nuo finansinių paslaugų iki švietimo. Blokų grandinių ekosistema Lietuvoje auga labai sparčiai, turime daug sėkmingų startuolių. Esame suinteresuoti skatinti tolesnį šio sektoriaus augimą ir pasaulinių šios srities lyderių veiklos plėtrą Lietuvoje“, – sako A. Armonaitė.

Ministrė susitikime pažymėjo, kad Lietuva patenka į finansinių technologijų sektoriaus lyderių penketuką, užima pirmą vietą Europos Sąjungoje pagal išduotų šios veiklos licencijų skaičių. Tai leidžia šaliai sėkmingai konkuruoti globalioje finansinių paslaugų rinkoje. Gerindama verslo aplinką ir teisinį reguliavimą Lietuva siekia ir toliau būti atvira inovatyviems, moderniems verslams ir ekonomikos formoms.

„Blockchain.com“ kompanijos paslaugomis naudojasi daugiau nei 200 šalių gyventojai, turintys net 37 mln. paskyrų, leidžiančių jiems pirkti, saugoti ir investuoti kriptovaliutas.