2024-04-08

A. Armonaitė su buvusiu Italijos premjeru E. Letta aptars ES verslo aplinkos gerinimo klausimus

Šiandien ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiks su buvusiu Italijos premjeru, ekonomistu Enrico’u Letta aptarti Europos Sąjungos (ES) bendrosios rinkos veikimo gerinimo ir kliūčių, su kuriomis šalys susiduria, augindamos verslą. Kartu su ministre susitikime taip pat dalyvaus Lietuvos verslo atstovai.

„Itin svarbu su šalimis partnerėmis aptarti bendrosios rinkos tobulinimus, kartu atstovaujant Lietuvos verslo interesams. Norėdami išlikti konkurencingi, turime pašalinti kliūtis, kurios trukdo įmonėms augti ir pasinaudoti ekologinio bei skaitmeninio perėjimo galimybėmis. Šiuo metu ES sukuria 18 proc. pasaulio BVP – tai rodo, kad vis dar neišnaudojame turimo ekonominio potencialo, todėl privalome didinti investicijas į technologijas, skatinti perėjimą prie klimatui neutralios ekonomikos“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė. 

Pasak A. Armonaitės, daugiausia dėmesio turėtų būti skiriama itin didelį augimo potencialą turintiems sektoriams – skaitmeninimo, biotechnologijų ir finansinių technologijų sritims. 

Taip pat Lietuva ragina sudaryti palankesnes sąlygas laisvam paslaugų judėjimui ES, t. y. supaprastinti administracines procedūras. Be to, labai svarbu gerinti prieigą prie informacijos ir sudaryti galimybes persikvalifikuoti. 

Vienas iš svarbiausių Lietuvos tikslų – užtikrinti gynybos pramonės augimą. Jau dabar Lietuva karinę įrangą ir daugiau nei pusę jos gaminių ir paslaugų sėkmingai tiekia NATO ir ES valstybių narių rinkoms. Mūsų šalis taip pat turi daug patirties kurti dvejopo naudojimo technologijas, įskaitant pažangias lazerių technologijas, puslaidininkių pramonę ir kibernetinį saugumą.

E. Letta Europos Komisijos užsakymu rengia ES bendrosios rinkos ataskaitą, kurios rezultatai bus reikšmingi kitos kadencijos Europos Komisijai, planuosiančiai esmines ES vidaus rinkos gerinimo priemones. 

Buvęs Italijos premjeras susitiks ir su ministre pirmininke Ingrida Šimonyte, taip pat planuojamas jo vizitas Prezidentūroje.