2022-03-03

A.Armonaitė su eurokomisaru aptars ES sankcijas Rusijai

Ketvirtadienį į Lietuvą atvyksta Europos Sąjungos (ES) vidaus rinkos komisaras Thierry Bretonas, kuris su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite aptars ES sankcijas Rusijai ir Baltarusijai bei jų poveikį Europos ekonomikai.

Su eurokomisaru taip pat bus aptariami tolesni Europos Sąjungos veiksmai dėl Kinijos vykdomo spaudimo Lietuvos verslui, ES pramonės priklausomybės nuo Kinijos ir kitų trečiųjų šalių mažinimas. T.Bretonas su A.Armonaite lankysis bendrovėje „Teltonika“, kuri mūsų šalyje planuoja vystyti puslaidininkių gamybą.

„Jaučiame nuolatinį partnerių iš ES ir JAV palaikymą.  Europos Sąjunga dabar susiduria ne tik su ekonominėmis, bet ir saugumo grėsmėmis. Turime toliau griežtinti sankcijas ir stiprinti bendrijos energetinę bei ekonominę nepriklausomybę“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė.

A.Armonaitė ir Th. Bretonas apie grėsmes šalių ekonomikai jau diskutavo vasario pradžioje vykusiame neformaliame ES Konkurencingumo tarybos posėdyje Paryžiuje. Tuomet ministrė supažindino ES šalių pramonės ir vidaus rinkos ministrus su padėtimi, kuri susiklostė dėl Kinijos spaudimo Lietuvos verslui.

Th. Bretonas Lietuvoje lankėsi ir pernai gegužę, po to, kai Baltarusija priverstinai nutupdė iš Atėnų į Vilnių skirdusį „Ryanair“ lėktuvą ir vėliau sulaukė Europos valstybių bei JAV sankcijų.