2024-04-10

A. Armonaitė susitiks su technologijų įmonių „Apple“ ir „Amazon Web Services“ atstovais

Šiandien, balandžio 10 d., ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiks su didžiųjų technologijų įmonių „Apple“ ir „Amazon Web Services“ (AWS) atstovais ir pristatys Lietuvos investicinę aplinką ir sąlygas technologijų įmonėms kurtis Lietuvoje. 

„Lietuvos technologijų sektorius pastaruosius keletą metų nuosekliai auga ir atkreipia didžiųjų pasaulio technologijų įmonių dėmesį. Siekiame būti regiono inovacijų centru ir technologijų lyderiais, tad bendradarbiavimas su didžiaisiais pasauliniais žaidėjais prisidėtų prie spartesnio sektoriaus augimo“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Susitikime su „Apple“ vyresniuoju vadovu Europos vyriausybių reikalams Bruno Bernardu ministrė plačiau aptars technologijų sektoriaus plėtros perspektyvas ir skaitmenizaciją, naujas tendencijas šioje srityje. 

„Apple“ yra viena didžiausių technologijų įmonių pasaulyje, kurianti ir vystanti pažangius technologinius sprendimus, gaminanti elektronines prekes, programinę įrangą, teikianti internetines paslaugas.

Kiek vėliau ministrė A. Armonaitė susitiks su debesijos paslaugų įmonės „Amazon Web Services“ atstovais – už „AWS Sovereign Cloud“ atsakingu viceprezidentu Maxu Petersonu ir viešosios politikos direktoriumi Vidurio ir Rytų Europos regionui Mariuszu Mielczareku – ir aptars įmonės planus Europoje.

Praėjusiais metais viena iš pasaulinių debesijos paslaugų lyderių pristatė „European Sovereign Cloud“ – naują nepriklausomai valdomą Europai skirtą debesį, kuris atitinka Europos Sąjungos keliamus griežtus duomenų buvimo vietos ir atsparumo reikalavimus, kadangi serveriai ir visa debesijos infrastruktūra yra Europoje ir veikia pagal ES galiojantį reglamentavimą. 

Tiek AWS, tiek „Amazon“ domisi plėtros galimybėmis Europoje, tarp jų – sparčiai augančiame Vidurio ir Rytų Europos regione. Lietuva, kaip ir keletas kitų šio regiono šalių, turi stiprią technologijų ekosistemą ir sparčiai žengia skaitmeninės transformacijos keliu – diegia pažangius skaitmeninius sprendimus, kuriems reikalinga moderni infrastruktūra, kaip debesija.

AWS teikia plačius debesijos sprendimus klientams visame pasaulyje. Įmonė yra išsikėlusi tikslą tapti neutralia klimatui ir tikisi jau artimiausiais metais teikti debesijos paslaugas visa apimtimi naudojant atsinaujinančius energijos išteklius.

Susitikimai su įmonių atstovais vyks Trijų jūrų iniciatyvos verslo forumo, kuris politiškai ir ekonomiškai jungia Vidurio ir Rytų Europos šalis, metu. Šis forumas Vilniuje suburs politikos formuotojus ir verslo atstovus. Jo metu bus diskutuojama apie regiono vystymąsi, paramą Ukrainai ir jos rekonstrukciją, skaitmeninės infrastruktūros kūrimą, kibernetinio saugumo stiprinimą regione ir kitomis aktualiomis temomis.