Siekdama užtikrinti talentų pasiūlą investuotojams, Ekonomikos ir inovacijų ministerija aukštos kvalifikacijos užsieniečiams ir darbdaviams per beveik trejus metus suteikė finansinių paskatų už 2,3 mln. eurų. Atvykstantys inžinieriai, biotechnologai, IT specialistai ir kiti aukštos pridėtinės vertės sektoriuose dirbantys talentai iš užsienio ir juos priimančios įmonės dar gali kreiptis dėl finansinių išmokų iki 2025 m. gegužės mėnesio.
„Ši priemonė yra svarbi Lietuvos vertės pasiūlymo dalis, padedanti į šalį pritraukti aukštą pridėtinę vertę kuriančių specialistų iš užsienio ir užsienio investuotojų. Praėjusiais metais patvirtinome net 53 užsienio investicijų projektus, tad neabejoju, kad finansinės paskatos lietuvių kilmės ir kitiems užsienio talentams padeda užsitikrinti, kad, norint sėkmingai įgyvendinti projektus, nepritrūks reikiamų specialistų, ir didina Lietuvos konkurencingumą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Išmokos dydis 2024 m. asmenims siekia 3788 eurus, darbdaviams – iki 6653 eurų. Norint ją gauti, su darbdaviu turi būti sudaryta neterminuota darbo sutartis, o atvykstančiojo profesija įtraukta į aukštą pridėtinę vertę kuriančių profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvoje, sąrašą. Šią EIMIN priemonę administruoja Užimtumo tarnyba. Su kitomis sąlygomis plačiau susipažinti galite čia.
„79 proc. Lietuvą pasirinkusių užsienio investuotojų teigia, kad talentų pasiūla yra esminė atėjimo į šalį sąlyga. O ši iniciatyva prisideda užtikrinant nišinių specialistų pasiūlą Lietuvoje. Talentų ugdymo, jų pritraukimo ir išlaikymo politika yra labai svarbi siekiant užtikrinti tarptautinį konkurencingumą“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Neringa Morozaitė-Rasmussen.
Pagal EIMIN sudarytą aukštą pridėtinę vertę kuriančių profesijų sąrašą didžiausias skaičius išmokų skirtas kompiuterių sistemų analitiko, inžinieriaus programuotojo, kompiuterių sistemų inžinieriaus, programuotojo, programinės įrangos testuotojo, techninio vadovo ir gamybos inžinieriaus specialybėms.
Investuotojų personalo atrankos vadovai nurodo, kad ši priemonė padeda pritraukti aukštos kvalifikacijos specialistų iš užsienio ir daro Lietuvą patrauklesnę tarptautiniu mastu.
Atnaujinimo data: 2024-08-09
EIMIN: pramonės įmonėms papildomai paskirstyta 1,13 mln. eurų – perdirbs atliekas
A. Armonaitė: „Pon.Bike“ gamykla Kėdainiuose padės sukurti apie 600 naujų darbo vietų
Lietuva bendradarbiaus su inovacijų srities lydere MIT
Ministerijos su savivaldybėmis vienijasi dėl skrydžių iš Palangos skaičiaus didinimo
EIMIN: pramonės įmonėms paskirstyta 8 mln. eurų – jos perdirbs atliekas, kurs inovatyvius produktus