2022-03-14

A. Armonaitė Visagine dėmesį skirs talentų ugdymo, investicijų pritraukimo klausimams

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pirmadienį Visagine susitiks su verslo ir mokslo atstovais, domėsis ekonominėmis miesto vystymosi perspektyvomis, aptars talentų ugdymo ir kitus klausimus. Ministrė taip pat lankysis Pabradėje įsikūrusioje bendrovėje „Intersurgical“.    

„Visaginas turi didelį potencialą pritraukti daugiau investicijų ir kurti naujas darbo vietas. Dirbame ir diskutuojame dėl sprendimų, kurie mieste gerintų investicinę aplinką ir paskatintų čia kurtis naujas įmones. Džiugina tai, kad Visagine numatyta sudaryti palankias sąlygas verslo ir mokslo plėtrai – ketinama kurti verslo, mokslo ir švietimo organizacijų bendradarbiavimo ekosistemą, steigti pramonės parką ir informacinių technologijų centrą“, – sako A. Armonaitė.

Vizito metu bus skiriamas dėmesys aktualiems Visagino vystymosi klausimams: kaip ugdyti kvalifikuotus darbuotojus, pritraukti naujų investuotojų ir sukurti daugiau naujų darbo vietų vietos gyventojams, bus aptarta galimybė integruoti nuo karo žiaurumų bėgančius migrantus iš Ukrainos.

Vizito metu A. Armonaitė lankysis Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre. Ministrės manymu, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras yra puikus talentų ugdymo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys. Centras bendradarbiauja su 33 įmonėmis, kurioms rengia specialistus, geriausiai atitinkančius šių įmonių poreikius. Centrą artimiausiu metu pradės lankyti ir ukrainiečiai, kurie buvo priversti palikti savo šalį dėl Rusijos agresijos ir karo veiksmų.

Ministrė pabrėžia ir darbuotojų gebėjimo prisitaikyti prie technologinių naujovių svarbą – šiam procesui skatinti planuojamos ES fondų investicijos. Siekiama, kad darbuotojai galėtų lengviau prisitaikyti prie darbo rinkos pokyčių ir įsidarbinti aukštą pridėtinę vertę kuriančiuose verslo sektoriuose.  

Su „Intersurgical“ generaliniu direktoriumi Sigitu Žvirbliu ketinama aptarti bendrovės plėtros planus. Jungtinėje Karalystėje 1982 m. įkurta bendrovė „Intersurgical“ yra Europos medicinos kvėpavimo palaikymo prietaisų gamybos lyderė. Jos gaminiai naudojami ligoninėse, operacinėse, intensyviosios priežiūros skyriuose ir teikiant greitosios pagalbos paslaugas daugiau kaip 100 pasaulio šalių. 1994 m. bendrovė įsteigė filialą Pabradėje ir čia tapo didžiausiu darbdaviu – bendrovėje dirba per 2400 žmonių, o „Intersurgical“ gamykla tapo viena didžiausių Lietuvoje.