2022-03-01

Barselonoje – dėmesys Ukrainai, startuoliams, skaitmeninimui ir mobiliosioms technologijoms

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė Barselonoje dalyvauja didžiausioje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress 2022“ ir jos metu vykstančioje sesijoje „Startup Day“, kurioje Europos vyriausybių atstovai kelia Ukrainos klausimą ir pabrėžia Europos vienybės svarbą visuose lygiuose. Ieškoma būdų, kaip padėti Ukrainai ir jos startuoliams, kurie, užuot siekę ekonominės plėtros, šiandien priversti ginti savo šalies nepriklausomybę.

Ispanijos ekonomikos ir skaitmeninės transformacijos ministerijos inicijuoto renginio metu taip pat aptariamos įvairios Europos Sąjungos iniciatyvos, kurios pagerintų startuolių ir besiplečiančių įmonių kūrimosi bei augimo sąlygas, padidintų galimybes gauti finansavimą.  Daug dėmesio skiriama Europos skaitmeninės politikos vystymui bei spartesniam visuomenės skaitmeninimui.

Viceministrė planuoja aplankyti parodos „Mobile World Congress 2022“ nacionalinį stendą, kuriame  prisistato 10 Lietuvos įmonių.

Šiemet parodoje „Mobile World Congress 2022“ savo produktus ir paslaugas pristato daugiau kaip 1500 įmonių iš daugiau kaip 150 valstybių.