2024-10-01

EIMIN: įmonėms paskirstytas 15 mln. eurų finansavimas inovacijoms diegti

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, skatindama Lietuvos įmones diegti netechnologines inovacijas, paskirstė beveik 15 mln. eurų 160 projektų. Verslas galės šias investicijas panaudoti prekių ženklų, įmonės proceso, dizaino ir organizacinėms inovacijoms kurti. 

„Verslui paskelbėme 5 mln. eurų kvietimą gauti finansavimą netechnologinėms inovacijoms diegti, kuris sulaukė ypač didelio susidomėjimo. Atsižvelgdami į aktualumą verslui, finansavimą skyrėme ne tik daugiausia balų surinkusiems 47 projektams, bet ir visiems teigiamai įvertintiems rezervo sąraše likusiems 113 projektų. Taip stipriname verslo inovatyvumą ir konkurencingumą“,– teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Investicijų gavo labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ). Finansavimas skirtas chemijos, baldų, telekomunikacijų, metalo gamybos, architektūros, transporto, automobilių, nekilnojamojo turto ir kitų sričių įmonėms.

„Šiomis investicijomis verslas diegs netechnologines inovacijas ir tobulins veiklos procesus, kurie sudarys galimybę kurti originalius dizaino sprendimus bei naujus ir atnaujintus prekių ženklus, taip pat tobulinti jau esamas inovacijas. Taip bus dar labiau stiprinama intelektinė nuosavybė ir verslo atstovų kūrybiškumas, didės įmonių žinomumas“, – sako Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Daugiausiai įmonių diegs originalius gaminio dizaino sprendimus – šių sprendimų skaičius siekia 664. Diegiamų proceso inovacijų skaičius – 583, o diegiamų organizacinių inovacijų – 346. Be to, bus kuriami 108 prekių ženklai ir diegiami 103 originalūs paslaugos dizaino sprendimai. 

Populiariausi proceso inovacijų sprendimai – LEAN sistema, duomenų analitikos įrankiai, verslo ir projektų valdymo sistemos. Tarp organizacinių inovacijų – ISO standartai ir darbo laiko apskaitos sistemos. 

Dažniausiai diegiami gaminio dizaino sprendimai apims kosmetikos, gėrimų, maisto produktų pakuočių dizaino sprendimus, baldų ir juvelyrikos, drabužių ir tekstilės, motociklų detalių, lauko židinių, ortopedinių priemonių, skaitmeninių priemonių sprendimus. Paslaugos dizaino sprendimai populiariausi viešbučių ir apgyvendinimo paslaugų srityje.

Daugiausiai projektų finansuota Kauno apskrityje – 94. Klaipėdos apskrityje finansavimas skirtas 31, Šiaulių – 12, o Panevėžio – 8 projektams.

Pagal įmonių pobūdį finansavimą gavo 68 mažos, 55 vidutinės ir 37 labai mažos įmonės.

Projektų atranką atliko Inovacijų agentūra. 

Priemonė „Skatinti netechnologinių inovacijų plėtrą Vidurio ir vakarų Lietuvos regione“ įgyvendinama 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.