Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIMIN) per beveik ketverius metus sudarytos stambių investicinių projektų sutartys Lietuvoje jau padėjo sukurti apie 650 darbo vietų ir pritraukti 462,2 mln. eurų investicijų. Siekiant į šalį pritraukti daugiau pridėtinę vertę kuriančių investuotojų, EIMIN ir toliau įgyvendina reikšmingus pokyčius.
„Priėmėme svarbius pakeitimus ir nuo šiandien investuotojai galės fiziškai teikti paraiškas dėl stambių investicinių projektų pagal naujus kriterijus. Stambaus investicinio projekto statusą turės galimybę gauti ir išskirtinio pobūdžio verslai, kurie kuria mažiau darbo vietų, tačiau orientuojasi į aukštos kvalifikacijos specialistus ir planuoja dideles investicijas“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Pagal naujus reikalavimus didelė įmonė turės sukurti nuo 20 iki 149, o kai investuojama Vilniuje, – nuo 20 iki 199 naujų darbo vietų ir užtikrinti, kad investicijų projektu sukurtų 20-ties naujų darbo vietų darbo užmokestis turės būti ne mažesnis kaip 1,25 savivaldybės, kurioje investuojama, vidutinio darbo užmokesčio. Minimalios investicijos Vilniuje turės siekti 30 mln. eurų, o kitose savivaldybėse – 20 mln. eurų. Šiems pakeitimams Seimas pritarė praėjusių metų gruodį.
„Nuosekliai lengviname sąlygas Lietuvoje įgyvendinti stambius investicinius projektus, kurie padeda stiprinti šalies regionus ir Lietuvos ekonominį konkurencingumą. Dar šįmet iki pusmečio sutrumpinome projekto įgyvendinimo terminą tiems projektams, kurie skirti užtikrinti neatidėliotus valstybės ir saugumo poreikius. Iki šiol šis procesas trukdavo apie 2–2,5 metų“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.
Pradėjus taikyti žaliojo koridoriaus iniciatyvą, EIMIN jau yra pasirašiusi 17-ka stambių investicinių projektų sutarčių. Jas įgyvendinant bus sukurta daugiau kaip 4,6 tūkst. darbo vietų ir pritraukta daugiau kaip 1,49 mlrd. eurų investicijų.
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta ir nuo 2021 m. pradėta taikyti žaliojo koridoriaus iniciatyva leidžia kur kas lengviau ir greičiau įsikurti, o kartu suteikiamas ir valstybei svarbaus projekto statusas bei iki 20 metų laikotarpiu taikomas 0 proc. pelno mokesčio tarifas.
Atnaujinimo data: 2024-09-04
EIMIN: pramonės įmonėms papildomai paskirstyta 1,13 mln. eurų – perdirbs atliekas
A. Armonaitė: „Pon.Bike“ gamykla Kėdainiuose padės sukurti apie 600 naujų darbo vietų
Lietuva bendradarbiaus su inovacijų srities lydere MIT
Ministerijos su savivaldybėmis vienijasi dėl skrydžių iš Palangos skaičiaus didinimo
EIMIN: pramonės įmonėms paskirstyta 8 mln. eurų – jos perdirbs atliekas, kurs inovatyvius produktus