Sėkmingai įgyvendinus 1 mlrd. eurų planą, kuriuo siekiama paskatinti šalies ekonomiką ir sukurti daugiau galimybių Lietuvai, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė daugiau kaip 226,3 mln. eurų papildomų lėšų įmonėms ir įstaigoms, besikreipusioms dėl priemonių.
„Šiuo planu atvėrėme galimybes įgyvendinti privataus ir viešojo sektoriaus projektus, kad užtikrintume vienus esminių mūsų prioritetų – tvarumą, inovatyvumą ir skaitmenizaciją. Sulaukėme itin didelio susidomėjimo, suplanuotos kvietimo sumos dažnai neužtekdavo visų teigiamai įvertintų projektų finansavimui skirti. Todėl su komanda nuolat ieškojome būdų, kaip rasti papildomų lėšų paskelbtų kvietimų sumoms padidinti ir finansuoti visus tinkamais pripažintus projektus. Skaičiuojame, kad pavyko papildomai finansuoti daugiau kaip 600 projektų už 226,3 mln. eurų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Iš viso praėjusiais metais buvo paskelbti 53 kvietimai už daugiau kaip 957,5 mln. eurų. Iš jų inovacijų srityje paskelbta 30 kvietimų, kurių vertė siekia 341,6 mln. eurų, investicijų į atsinaujinančius energetikos išteklius srityje – 13 kvietimų už 330,3 mln. eurų, o valstybės ir verslo skaitmenizacijos srityje – 10 kvietimų už 285,6 mln. eurų.
„Siekėme atliepti visų pareiškėjų poreikius, kad padėtume įgyvendinti projektus visiems norintiems prisidėti prie pokyčių ne tik įmonėse ar įstaigose, tačiau ir visoje Lietuvoje. Mūsų siekis buvo finansuoti kuo daugiau tinkamų projektų, nes kiekvienas jų netolimoje ateityje prisidės didinant mūsų šalies inovatyvumą, pereinant prie klimatui neutralios ekonomikos“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.
Iš ES struktūrinio fondo investicijų, pasibaigus projektų vertinimo procedūroms, papildomas finansavimas skirtas net 9-iems kvietimams. Vietoje suplanuotų 142,3 mln. eurų skirta 366,9 mln. eurų, taigi net 2,6 karto viršijamas kvietimo biudžetas.
Iš šios sumos papildomas 3,2 mln. eurų finansavimas skirtas mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) reikalingiems darbuotojų įgūdžiams, kurie leis prisitaikyti prie ekonomikos pokyčių ir pramonės pertvarkos, ugdyti. Taip pat 3,7 mln. eurų papildomai skirti investuoti į naujų užsienio rinkų paiešką ir esamų rinkų plėtrą. Daugiau kaip 103,6 mln. eurų papildomų lėšų paskirstyta užsienio ir vietos investuotojams pritraukti į Akmenės rajono, Jonavos rajono ir Mažeikių rajono savivaldybes.
Taip pat papildomas 78,6 mln. eurų finansavimas skirtas investuoti į naujų aukštos pridėtinės vertės produktų kūrimo veiklas ir sudaryti sąlygas tyrėjams dalyvauti įmonių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklose. 6,4 mln. eurų papildomų lėšų paskirstyta labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių skaitmeninimui skatinti. Be to, papildomai skirta 1,5 mln. eurų į eksportą orientuotų, į bendrą vertės grandinę susijungusių MVĮ tinklo kūrimuisi ir augimui skatinti, o 5,7 mln. eurų – investuoti į naujų produktų kūrimo veiklas ir sudaryti sąlygas tyrėjams dalyvauti įmonių MTEP veiklose.
Taip pat atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti buvo patrigubintas suplanuotas finansavimas – vietoje suplanuotų 10 mln. eurų 226-ioms pramonės įmonėms skirta 31,87 mln. eurų.
Iš Modernizavimo fondo lėšų, matant didesnį poreikį, papildomas finansavimas skirtas atsinaujinančių energijos išteklių gamybos technologijoms diegti – vietoje suplanuotų 10 mln. eurų buvo skirta 11,7 mln. eurų.
Šiais metais planuojama paskelbti kvietimų, kurių suma sieks apie 500 mln. eurų.
Atnaujinimo data: 2024-08-12
EIMIN: pramonės įmonėms papildomai paskirstyta 1,13 mln. eurų – perdirbs atliekas
A. Armonaitė: „Pon.Bike“ gamykla Kėdainiuose padės sukurti apie 600 naujų darbo vietų
Lietuva bendradarbiaus su inovacijų srities lydere MIT
Ministerijos su savivaldybėmis vienijasi dėl skrydžių iš Palangos skaičiaus didinimo
EIMIN: pramonės įmonėms paskirstyta 8 mln. eurų – jos perdirbs atliekas, kurs inovatyvius produktus