EIMIN prisideda prie naujos kartos verslininkų ugdymo
Skatindama aukštųjų technologijų sektoriaus plėtrą, Ekonomikos ir inovacijų ministerija prisidės prie naujos kartos verslininkų, gebančių komercializuoti ir vystyti inovatyvias technologijas, ugdymo – finansuos studijas daliai studentų, šiemet pasirinkusių aukštųjų technologijų verslo (angl. „DeepTech Entrepreneurship“) magistro programą Vilniaus universiteto Verslo mokykloje (VU VM). Studijų programa sukurta bendradarbiaujant su Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija CERN, įvairių sričių mokslininkais ir inovatyvių verslų atstovais.
„Mokslo ir verslo sinergija yra viena svarbiausių aukštųjų technologijų sektoriaus augimui ir jo globaliam konkurencingumui būtinų sąlygų. Tam reikalingi ne tik pažangūs moksliniai tyrimai, bet ir inovacijų vystymo įgūdžių turintys lyderiai, kurie nutiestų tiltus tarp mokslo idėjų ir verslo galimybių. Tad skiriame finansavimą programai, kuri studentams suteikia įvairiapuses žinias, būtinas vystant technologijų startuolius tokiose pažangiose srityse, kaip dirbtinis intelektas ar kvantinės technologijos. Tai prisidės prie mūsų tikslo – padaryti Lietuvą inovacijų centru ir paskatins šalyje proveržio technologijų kūrimą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Spalio 2 d. ekonomikos ir inovacijų viceministrė Neringa Morozaitė-Rasmussen pasirašė trišales finansavimo sutartis tarp Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Vilniaus universiteto ir studentų. Ministerija skirs 46 tūkst. eurų šioms studijoms finansuoti.
„Visame pasaulyje daugiausia sunkumų plėtojant inovacijas kyla verslo ir mokslo bendradarbiavimo bei mokslo produktų komercializavimo srityse. Ir Lietuvos inovacijų ekosistemos dalyviai akcentuoja, kad reikalingi mokslo antreprenerystės įgūdžiai bei būtina stiprinti mokslo perdavimo verslui procesą. Tad svarbu, kad sektoriuje būtų kuo daugiau naujos kartos verslininkų, turinčių technologinių žinių ir gebančių komercializuoti pažangius produktus ir paslaugas, diegti inovacijas pasaulinėse rinkose. Šių naujos kartos verslininkų misija itin svarbi skatinant glaudesnį mokslo ir verslo bendradarbiavimą ir puoselėjant inovacijų kultūrą šalyje“, – sako viceministrė Neringa Morozaitė-Rasmussen.
VU VM studijų programa, sukurta bendradarbiaujant su CERN, VU Matematikos ir informatikos, Fizikos fakultetais, suteiks galimybę studentams įgyti inovacijų valdymo, technologiškai pažangių produktų ir paslaugų vystymo, technologijų startuolių kūrimo žinių ir įgūdžių. Studentai, studijų metu vystantys savo startuolius, taip pat turės galimybę išvykti studijų vizito į CERN – vieną pažangiausių pasaulyje mokslinių tyrimų centrų.
Atnaujinimo data: 2024-10-09
Taip pat skaitykite:
Energijos vartojimo efektyvumui pramonės įmonėse didinti – 55 mln. eurų investicijų
EIMIN: stiprinamos nacionalinės kontrolės priemonės
EIMIN: tvariems produktams kurti – 10 mln. eurų ES investicijų
A. Armonaitė apie šios kadencijos darbus: pritraukėme pasaulinių investicijų ir kūrėme darbo vietas