EIMIN steigs ombudsmeną verslo teisėms ginti
Ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas Vyriausybei teikia svarstyti įstatymo projektą, kuriuo siūloma steigti smulkaus ir vidutinio verslo ombudsmeno institutą, skirtą nagrinėti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų skundus. Projektas parengtas siekiant stiprinti verslo subjektų teisių ir teisėtų interesų apsaugą Lietuvoje bei tobulinti teisinę aplinką siekiant tvarios SVV plėtros.
„Smulkusis ir vidutinis verslas yra Lietuvos ekonomikos pagrindas, todėl būtina užtikrinti, kad jie veiktų skaidrioje ir sąžiningoje aplinkoje. Verslo atstovai kasdien susiduria su įvairiais iššūkiais, todėl siekiame sukurti aiškesnę skundų nagrinėjimo sistemą, kuri padėtų spręsti šias problemas ir sudarytų palankesnes sąlygas augimui bei plėtrai“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras L. Savickas
Smulkaus ir vidutinio verslo ombudsmeno funkcijas siūloma įgyvendinti paskiriant trečiąjį Seimo kontrolierių. Naujojo kontrolieriaus užduotis būtų ne tik nagrinėti skundus, bet ir teikti siūlymus dėl teisės aktų pakeitimų, siekiant pašalinti verslo teisių ribojimą bei užkirsti kelią pertekliniam reguliavimui ir administracinei naštai. Tokio pobūdžio rekomendaciją su siūlymų keisti teisinį reguliavimą ombudsmenas teiktų tik tuomet, kai nagrinėdamas skundus matytų teisines spragas, trukdančias verslo laisvei ar sistemines teisės akto taikymo problemas.
Lietuvoje jau veikia kelios institucijos bei organizacijos, nagrinėjančios susijusius su verslo aplinka skundus. Tarp jų – Seimo kontrolierių įstaiga, Smulkiojo ir vidutinio verslo taryba, Vyriausybės atstovų įstaiga, Solvit centras bei Inovacijų agentūra. Vis tik, jos arba nagrinėja tik bendro pobūdžio skundus, arba neturi tiesioginių galių spręsti verslo subjektų problemas. Naujasis kontrolierius užpildytų esamą spragą ir sustiprintų verslo interesų apsaugą.
Kartu su įstatymo projektu numatoma, kad Seimo kontrolierius turėtų teisę kreiptis į Vyriausybę su siūlymais dėl teisės aktų keitimo, jeigu jie varžo verslo subjektų teises. Pagal šį siūlymą, tokie siūlymai turėtų būti svarstomi Vyriausybės pasitarimuose, taip užtikrinant, kad verslo bendruomenės keliamų problemų sprendimas pasiektų aukščiausią valstybės valdymo lygmenį.
Tikimasi, kad šis įstatymo projektas padės sukurti skaidresnę ir labiau verslui palankesnę reguliavimo sistemą, stiprins teisinę apsaugą ir prisidės prie smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros Lietuvoje.
Atnaujinimo data: 2025-03-12
Taip pat skaitykite:
„Kiaušinių ekonomika“: tarpukario pamokos, kurios gali padėti Lietuvai šiuolaikiniuose muitų karuose
EIMIN siūlo sujungti kelias valstybines institucijas, optimizuoti veiklą
EIMIN: tęsiama pagalbos priemonė turistams į Lietuvą pritraukti
Gynybos inovacijų vystymui Lietuvoje – 1 mln. eurų
EIMIN: keičiamas Turizmo įstatymas konferenciniam turizmui aktyvinti