Lietuvos diaspora vis aktyviau prisideda prie Lietuvos vardo garsinimo, o kartu ir užsienio investicijų, talentų pritraukimo į šalį, eksporto skatinimo. Siekdama paskatinti šį procesą, Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) parengė specialią priemonę, leidžiančią dar sparčiau įgyvendinti diasporos projektus užsienyje ir sustiprinti šalies konkurencingumą. Praėjusiais metais panašūs projektai jau buvo įgyvendinti Latvijoje, Nyderlanduose, Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje ir Ispanijoje, o šįmet – ir už Europos ribų.
„Mūsų, lietuvių, yra visame pasaulyje. Norime visus suvienyti bendram tikslui – aktyviau pristatyti Lietuvą ir galimybes investuoti joje. Todėl kuriame įvairias priemones, kad sudarytume galimybes įsitraukti užsienio lietuviams siekiant bendrų projektų su mūsų šalies įmonėmis, panaudoti jų sukauptas žinias ir kontaktus didinant Lietuvos konkurencingumą. Ir jau dabar prie projektų prisijungė lietuviai ir profesionalų klubai iš viso pasaulio“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Per dvejus metus EIMIN skyrė beveik 90 tūkst. eurų projektų veikloms, kuriomis siekiama pritraukti į Lietuvą investicijų ir talentų, skatinti eksportą ir atvykstamąjį turizmą. Priemonę planuojama įgyvendinti ir kitais metais.
„Finansavimą skiriame diasporos profesionalų klubų ir kitų organizacijų projektams, kurie padeda pritraukti investicijų ir talentų į Lietuvą, plėsti eksporto rinkas bei didinti atvykstamąjį turizmą. Pirmumą teikiame renginiams, kurie organizuojami prioritetiniuose sektoriuose, tokiuose kaip informacijos ir ryšių technologijų, gyvybės mokslų, inžinerinės pramonės“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Neringa Morozaitė-Rasmussen.
Praėjusiais metais konkurse dalyvavo ir ekonominės diplomatijos projektus įgyvendino 5 Lietuvos diasporos organizacijos. EIMIN suteikė finansavimą Lietuvos investicinės aplinkos pristatymo renginiui Nyderlandų įmonių vadovams, taip pat Lietuvos fintech srities ir galimybių pristatymui britų kompanijų atstovams ir investuotojams bei skaitmenizacijos gyvybės mokslų srityje, pasitelkiant tarptautinius partnerius, projektui.
Be to, šiais metais išsiplėtė projektų įgyvendinimo geografija – du iš 7 projektų yra įgyvendinami JAV ir Kanadoje. Taip pat suorganizuotas Lietuvos verslo renginys Šiaurės Amerikoje, žinomas kaip NALB forumas, kurio metu Lietuvos įmonės dalyvavo ėjimo į rinką edukaciniuose seminaruose, įvyko Lietuvos rizikos kapitalo ekosistemos pristatymas JAV investuotojams, pristatyta Lietuvos investicinė aplinka, galimybės investuoti į startuolius Lietuvoje.
Taip pat šiais metais Jungtinėje Karalystėje surengta karjeros galimybių mugė, kurios tikslas – talentų pritraukimas į Lietuvą. Renginiu siekta skatinti Lietuvos diasporos jaunimą grįžti dirbti į Lietuvą baigus studijas užsienyje, supažindinti Lietuvos diasporos jaunimą su Lietuvoje veikiančiomis perspektyviausiomis įmonėmis ir organizacijomis, be kita ko, pristatyti grįžimo į Lietuvą procesą bei padėti užmegzti ryšius su potencialiais darbdaviais ir kolegomis.
Su diasporos organizacijomis taip pat aktyviai dirba komercijos atašė tinklas visame pasaulyje, kurį – komercijos atašė ir prekybos atstovų tinklą – EIMIN išplėtė iki 22 asmenų komandos. Vienas iš projektų atitikmens kriterijų yra aktyvus kooperavimasis su diplomatine atstovybe ir komercijos atašė.
Daugiau informacijos apie kvietimą ir jo sąlygas galima rasti čia.
Atnaujinimo data: 2024-08-21
EIMIN: pramonės įmonėms papildomai paskirstyta 1,13 mln. eurų – perdirbs atliekas
A. Armonaitė: „Pon.Bike“ gamykla Kėdainiuose padės sukurti apie 600 naujų darbo vietų
Lietuva bendradarbiaus su inovacijų srities lydere MIT
Ministerijos su savivaldybėmis vienijasi dėl skrydžių iš Palangos skaičiaus didinimo
EIMIN: pramonės įmonėms paskirstyta 8 mln. eurų – jos perdirbs atliekas, kurs inovatyvius produktus