2022-03-15

Ieškant naujų eksporto rinkų ir žaliavų gali padėti milijoninių verslo kontaktų duomenų bazės

Karo Ukrainoje akivaizdoje Lietuvos eksportuotojai susiduria su dviem iššūkiais – vėl besikeičiančiomis tiekimo grandinėmis ir naujų žaliavų tiekėjų paieška. „Versli Lietuva“ kviečia Lietuvos įmones aktyviau naudotis agentūros turimomis prieigomis prie tarptautinių rinkos tyrimų, milijonų verslo kontaktų duomenų bazių resursų ir surasti naujus potencialius verslo partnerius kitose šalyse.

„Šių metų pradžioje „Verslios Lietuvos“ inicijuota eksportuojančių įmonių apklausa parodė, kad didžiausias iššūkis verslams išlieka dėl pandemijos sutrūkinėjusios tiekimo grandinės. Dėl karo Ukrainoje ir sankcijų Rusijai ši situacija pasidarė dar labiau įtempta – jau ir taip daugiau nei dvejus metus neapibrėžtumo būsenoje gyvenę verslai dabar turi dar kartą peržiūrėti savo augimo ir plėtros planus, kurių labai svarbi dalis yra komponentų ir žaliavų tiekimas. Sunku įsivaizduoti, kad neturėdamas gerų ir patikimų tiekėjų ar pardavėjų verslas galėtų gaminti produkciją ir augti. Dabar pats metas apgalvoti būdus, kaip susirasti naujus tiekėjus, o tam gali pasitarnauti tarptautinės verslo duomenų bazės“, – sako Rasa Uždavinytė, verslumo ir eksporto plėtros agentūros „Versli Lietuva“ Eksporto departamento vadovė.

Anot jos, „Versli Lietuva“ bei visi LR komercijos atašė tikslinėse rinkose turi prieigą prie vieno galingiausių tokių įrankių – beveik 400 mln. kompanijų duomenų iš viso pasaulio sukaupusios platformos „Orbis“.

„Iki šiol šia paslauga naudojosi verslai, norintys gauti potencialių užsienio partnerių kontaktų, tačiau šioje duomenų bazėje kaupiama informacija ir apie verslus, užsiimančius žaliavų ar komponentų tiekimu. Joje paieška atliekama ne tik pagal šalis, bet ir regionus, pavyzdžiui, galima filtruoti tik Europos duomenis, o jei norisi dar siauriau – ir tam tikros šalies regiono. Tai naudingas įrankis verslui, kuris nori greitai ir nemokamai gauti kontaktų sąrašą“, – pasakoja R. Uždavinytė.

Skaičiuojama, kad „Orbis“ duomenų bazėje galima rasti apie 14 tūkst. medienos ir jos gaminių, trąšų, metalų ir kitų žaliavų tiekėjų, įsikūrusių Europoje, Vidurio Rytuose. Čia kaupiama tokia informacija kaip įmonės pavadinimas, šalis ir regionas, pastarųjų dvejų metų apyvarta, darbuotojų skaičius, bendri kontaktai, o įmonių paiešką galima atlikti labai tikslingai pasitelkiant ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių pagal Europos Bendriją.

„Norint pasinaudoti duomenų bazės „Orbis“ galimybėmis su „Versli Lietuva“ pagalba, kviečiame Lietuvos įmones užpildyti specialią užklausą, pagal kurią mūsų konsultantai suteiks norimą informaciją ir potencialių partnerių kontaktus iš duomenų bazės“, – teigia R. Uždavinytė. Pasak joms, ši paslauga teikiama nemokamai įmonei sutinkant gauti de minimis pagalbą.

Dalis Lietuvos įmonių, ieškodamos žaliavų, turės atrasti ir naujas žaliavų importo kryptis. Naujų rinkų analizę taip pat galima atlikti pasitelkus duomenų bazes. Pavyzdžiui, „Versli Lietuva“ įmones kviečia naudotis dar viena paslauga – verslo statistikos ir rinkos tyrimų duomenų baze „Statista“, kurioje galima rasti daugiau nei 200 industrijų statistinius duomenis iš daugiau nei 150 šalių, juos palyginti, įvertinti rinkų prognozes ir išsamius vartotojų tyrimus. Taip pat naudingas įrankis yra Europos Komisijos sukurta nemokama duomenų bazė „Access2Markets“ apie rinkų prieigas, jų reglamentavimą. Joje eksportuojančios įmonės, dirbančios su rinkomis, esančiomis už Europos Sąjungos ribų, naudingą informaciją gali susirasti savarankiškai.

Ieškant įmonių kontaktų užsienyje ar atliekant rinkų tyrimą „Verslios Lietuvos“ paslaugomis gali nemokamai pasinaudoti bet kuri eksportuojanti įmonė, užpildžiusi užklausos formas, kurias galima rasti „Verslios Lietuvos“ svetainėje.

Daugiau informacijos apie užsienio partnerių paieškos duomenų bazę „Orbis“ čia.

Daugiau informacijos apie verslo statistinių duomenų platformą „Statista“ čia.