2025-01-07

L. Savickas: geriname sąlygas įgyvendinti stambias investicijas

Ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas trečiadienį Vyriausybei teikia svarstyti Investicijų įstatymo pakeitimą, kurio tikslas – sudaryti galimybes dideliems investuotojams pratęsti investicijų, naujų darbo vietų sukūrimo ir darbo užmokesčio įsipareigojimų terminus. Šie pakeitimai inicijuoti, atsižvelgiant į praktinius sunkumus, kurių kyla stambius projektus įgyvendinantiems investuotojams. 

„Siekiame užtikrinti, kad stambių projektų investuotojai turėtų daugiau lankstumo, kai dėl tam tikrų priežasčių nepavyksta numatytu laiku įgyvendinti projektų. Padėti verslui įveikti kilusius sunkumus ir sumažinti administracinę naštą – tai vienas iš mūsų prioritetų. Jis prisidės prie sėkmingo ekonomikos augimo ir naujų darbo vietų kūrimo Lietuvoje“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.

Priėmus pakeitimus, stambių investicijų projektams šiuo metu nustatytas penkerių metų terminas išimtinėmis aplinkybėmis galėtų būti pratęstas iki dviejų metų. Tokiomis aplinkybėmis laikomos situacijos, kai investuotojai savo įsipareigojimų negali įgyvendinti dėl nuo jų nepriklausančių priežasčių: embargo, nepaprastosios padėties, karantino, teisės aktuose nustatytų terminų nesilaikymas ar kompetentingų institucijų netinkamai atliekamų funkcijų vykdymas  ar kitų reikšmingų įvykių, kurie turi didelę įtaką projektų vykdymui. 

Pasak L. Savicko, šis įstatymo pakeitimas yra svarbus siekiant stiprinti investicinę aplinką Lietuvoje ir didinti šalies konkurencingumą. O esminis prioritetas išlieka kuo spartesnis sėkmingas investicinių projektų įgyvendinimas ir biurokratinės naštos verslui mažinimas. 

Be to, ministras yra išskyręs penkias strategines kryptis, kuriomis dirba Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Svarbiausi prioritetai – tai lygiavertės sąlygos verslui, ekonomikos perėjimas prie aukštesnės pridėtinės vertės produktų ir paslaugų, glaudesnis dialogas su verslo bendruomene, biurokratijos mažinimas, tolygi regionų plėtra ir pagalba turizmo sektoriui. Tad šis pakeitimas, pasak L. Savicko, neabejotinai atliepia vieną iš jų.

Nuo 2021 metų, pradėjus taikyti žaliojo koridoriaus iniciatyvą, Ekonomikos ir inovacijų ministerija jau pasirašė 18 sutarčių dėl stambių investicinių projektų. Juos įgyvendinant, Lietuvoje bus sukurta daugiau kaip 4,9 tūkst. darbo vietų ir pritraukta daugiau negu 1,51 mlrd. eurų investicijų.