Lietuvoje inicijuota viešojo, verslo sektoriaus ir mokslo institucijų partnerystė dėl bendradarbiavimo su pasaulyje lyderiaujančia JAV mokslo ir studijų institucija – Masačusetso technologijos institutu (angl. „Massachusetts Institute of Technology“, MIT), oficialiai pasirašant Ketinimų protokolą dėl MIT MISTI programos įgyvendinimo Lietuvoje. Ši programa sustiprins Lietuvos, kaip vieno iš inovacijų ir technologijų centrų, įvaizdį ir žinomumą ir paskatins šalies mokslo ir verslo atstovų bendradarbiavimą su MIT.
„Stipriname partnerystę inovacijų srityje su JAV, o MIT yra pasaulinis lyderis, kurio metinis mokslinių tyrimų ir plėtros biudžetas daugiau nei du kartus viršija Lietuvos metinį šios srities biudžetą. Institutas atlieka mokslinius tyrimus ir plėtoja technologijas tokiose pažangiose srityse, kaip dirbtinis intelektas, kvantinės technologijos ir daugelyje kitų. Su institutu siejami daugiau nei 100 Nobelio premijos laureatų, kurie prisidėjo prie pasaulį keičiančių išradimų ir proveržio technologijų. Tad ši partnerystė atvers daug naujų galimybių“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Šiandien Lietuvos mokslo taryboje (LMT) ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis, LMT ir susitarime dalyvaujančios šalies įmonės ir organizacijos, tarp kurių – Vilniaus dailės akademija, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos energetikos institutas, „Lietuvos geležinkeliai“, Kauno mokslo ir technologijų parkas, asociacija „INFOBALT“, Lietuvos etnokosmologijos muziejus, „Ignitis grupė“, pasirašė ketinimų protokolą (angl. „Memorandum of Understanding“) dėl bendradarbiavimo su MIT. Sutartį planuojama pasirašyti lapkritį.
Susitarimas numato, kad Lietuva prisijungs prie MIT tarptautinių mokslo ir technologijų iniciatyvų (angl. „MIT International Science and Technology Initiatives“, MISTI) programos. Įžvelgiama galimybių, kad Lietuva kartu su MIT galėtų steigti įvairias MISTI paprogrames, atsižvelgdama į šalies prioritetines kryptis ir stiprybes, tokias kaip biotechnologijų, lazerinių technologijų, informacinių ir ryšių technologijų ir kt. Šiuo metu MISTI programa veikia daugiau negu 25 šalyse, tarp jų – Japonijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje.
„Šis susitarimas sudaro galimybę įsilieti į vieną pažangiausių pasaulyje inovacijų ekosistemų. MISTI programos atsiradimas Lietuvoje atvers šalies mokslo ir verslo atstovams MISTI centro teikiamas galimybes: prieiga prie naujausių MIT tyrimų ir inovacijų, mokymo(si) praktikų paskatins mokslo pažangą, o bendri projektai ir talentų pritraukimas paskatins inovacijas kuriančių verslų plėtrą ir su tuo susijusių naujų darbo vietų kūrimą, investicijų iš JAV pritraukimą. Tai abipusiškai naudingas bendradarbiavimas, kuris leis įtvirtinti Lietuvos, kaip technologijų lyderės, statusą“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.
Numatoma, kad Lietuvos mokslo ir studijų institucijos kartu su MIT galėtų vykdyti studentų, dėstytojų ir mokslininkų mainus, įgyvendinti bendrus projektus ir atlikti mokslinius tyrimus, plėtoti inovacijas – tam skirta „Global Seed Funds“ programa.
Pagal „Global Teaching Labs“ programą atvykę MIT studentai galėtų vesti STEAM ir verslumo pamokas Lietuvos mokyklose, dalydamiesi naujausiomis žiniomis pagal inovatyvias MIT mokymo metodikas. Taip pat MIT studentai galėtų atlikti praktiką inovatyviose Lietuvos įmonėse ir organizacijose – ši iniciatyva jau vykdoma porą metų, o MIT finansuoja savo studentų stažuotes Lietuvoje.
Planuojama įgyvendinti stažuočių ir tyrimų programa suteiks platesnes galimybes MIT studentams atlikti praktiką Lietuvoje. MIT studentai galės įgyti praktinės patirties tiek stažuodamiesi didžiosiose įmonėse, tiek augančiuose ir didelį potencialą turinčiuose startuoliuose. Ši programa ne tik leis Lietuvos įmonėms bendradarbiauti su augančiais talentais iš JAV, bet ir, naudojantis MIT bendradarbiavimo priemonėmis ir projektais, ugdyti savo įmonių talentus.
Atnaujinimo data: 2024-09-11
EIMIN inovatyviems produktams kurti paskirstys 7 mln. eurų investicijų
A. Armonaitė: žmonėms įsigyti pirmąjį būstą turi būti lengviau
EIMIN: „Rheinmetall“ žėmės sklypui pakeista paskirtis
EIMIN: įmonėms paskirstytas 15 mln. eurų finansavimas inovacijoms diegti
Lietuva kyla aukštyn pagal pasaulinį e. valdžios išplėtojimo indeksą