2024-04-11

Lietuva ir Moldova gali tapti skaitmeninimo partnerėmis

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Moldovos ekonomikos ir skaitmenizacijos ministru, vicepremjeru Dumitru Alaiba aptarti galimybių stiprinti abipusį šalių ekonominį bendradarbiavimą. 

„Moldovos vyriausybės prioritetas – skaitmeninti sveikatos, švietimo, ekonomikos ir kibernetinio saugumo sektorius. Lietuvoje turime sukaupę gerąją viešųjų e. paslaugų teikimo patirtį, todėl galime tapti skaitmeniniais Moldovos partneriais. Be to, dėl palankaus teisinio reguliavimo, palankios startuolių ekosistemos Lietuva gali būti puiki vieta Moldovos startuoliams įžengti į Europą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Moldovos piliečiai kviečiami naudotis e. rezidento programa, kuri leidžia gauti Lietuvos Vyriausybės ir kitų institucijų teikiamas paslaugas, tokias kaip įmonių steigimas, mokesčių deklaravimas ir banko sąskaitų atidarymas, ir įsteigti įmonę neatvykus į Lietuvą.

Taip pat siūloma naudotis „Startup Visa Lithuania“, kuri inovatyviems ne ES verslininkams sudaro galimybę supaprastintai patekti į Lietuvos startuolių ekosistemą.  

2023 m. Moldova pagal prekybos apyvartą užėmė 72 vietą tarp 208 Lietuvos prekybos partnerių, 66 – pagal eksportą ir 71 – pagal importą. 2023 m. prekių apyvarta tarp dviejų šalių siekė 47,9 mln. eurų.