Siekiama efektyvesnių viešųjų pirkimų, didės jų centralizavimo mastas
Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pateiktiems pasiūlymams, kurie didins viešųjų pirkimų centralizavimo mastą ir leis efektyviau, kokybiškiau atlikti pirkimus bei sumažinti korupcijos apraiškas.
„Tikiu, kad priimti reguliavimo pokyčiai ne tik paskatins ministrus kasmet atidžiau įvertinti, kaip efektyviai jų pavaldžios organizacijos naudoja skiriamas biudžeto lėšas, bet ir keis visų mūsų požiūrį, kad profesionalumas viešuosiuose pirkimuose yra būtinas, siekiant visuomenei teikti geriausios kokybės paslaugas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Įvertinus tai, kad sveikatos įstaigų pirkimų centralizavimas galėtų sukurti didžiausią naudą tiek pirkimų efektyvumo, tiek skaidrumo prasme bei minimizuoti korupcijos apraiškų tikimybę, numatoma nuosekliai centralizuoti visus sveikatos įstaigų pirkimus. Sveikatos apsaugos ministerija turės parengti savo valdymo srities perkančiųjų organizacijų vykdomų pirkimų centralizavimo iki 2026 m. planą bei šio plano pagrindu parengti sprendimus dėl konkrečių pirkimų centralizavimo kiekvienais metais.
Taip pat atsisakoma įgaliojimų kitoms ministerijoms steigti naujas centrines perkančiąsias organizacijas. Didžiąją dalį Vyriausybei pavaldžių įstaigų viešųjų pirkimų atliks CPO LT, kuri taip pat bus atsakinga ir už Centralizuotų viešųjų pirkimų elektroninio katalogo valdymą bei administravimą.
„Tai leis išvengti pasikartojančių funkcijų atlikimo keliose įstaigose ir užtikrins kokybiškesnį pirkimų vykdymą, kadangi pirkimus atliks ilgametę patirtį turintys šios srities profesionalai“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.
Vyriausybei pavaldžių įstaigų pirkimų centralizavimas pagal naująjį reguliavimą prasidės nuo 2023 m. Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir Viešųjų pirkimų tarnyba stebės pirkimų centralizavimo eigą ir poveikį. Prireikus bus teikiamos rekomendacijos ir pasiūlymai dėl pirkimų centralizavimo eigos tobulinimo.
Atnaujinimo data: 2022-11-09
Taip pat skaitykite:
„Kiaušinių ekonomika“: tarpukario pamokos, kurios gali padėti Lietuvai šiuolaikiniuose muitų karuose
EIMIN siūlo sujungti kelias valstybines institucijas, optimizuoti veiklą
EIMIN: tęsiama pagalbos priemonė turistams į Lietuvą pritraukti
Gynybos inovacijų vystymui Lietuvoje – 1 mln. eurų
EIMIN: keičiamas Turizmo įstatymas konferenciniam turizmui aktyvinti