2021-12-20

Verslui bus pristatomos naujos skaitmenizavimo srities investicijų finansavimo galimybės

Gruodžio 22 dieną Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Užsienio reikalų ministerija ir UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) organizuoja seminarą verslui apie Trijų jūrų iniciatyvos investicinio fondo (3JIIF) finansavimo galimybes skaitmenizavimo srityje.

Renginio metu bus pristatomi reikalavimai ir  kriterijai, kuriuos įgyvendinus būtų galima gauti šio investicinio fondo finansavimą. Skaitmenizavimo srityje daugiausia dėmesio skiriama infrastruktūrai, susijusiai su kibernetiniu saugumu, išmaniosiomis ir kitomis skaitmeninėmis technologijomis, finansuoti.

2019 m įsteigto Trijų jūrų iniciatyvos (angl. Three Seas Initiative) investicinio fondo tikslas – investuoti į transporto, energetikos ir skaitmeninę infrastruktūrą bei padėti įveikti atskirų Europos Sąjungos (ES) regionų vystymosi skirtumus. Svarbus jo vaidmuo – papildyti ir sustiprinti atskirų prie šios iniciatyvos prisijungusių šalių kapitalo panaudojimą ir ES finansines priemones.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė sprendimą prisijungti prie Trijų jūrų iniciatyvos investicinio fondo ir į jį investuoti 20 mln. eurų priėmė 2020-ųjų rugsėjo 16 dieną. Šių metų pradžioje VIPA, investavusi 20 mln. eurų, tapo visaverte fondo dalyve ir taip atvėrė Lietuvos projektų vystytojams naują galimybę gauti finansavimą didelių infrastruktūros projektų įgyvendinimui transporto, energetikos ir skaitmenizavimo srityse.

Šiuo metu prie 3JIIF yra prisijungusios arba yra prisijungimo procese 9 šalys, kurios į fondą įsipareigojo įnešti daugiau kaip 900 mln. eurų. Ateityje fondas planuoja sukaupti 3–5 mlrd. eurų.p

Investicijų infrastruktūros projektams transporto, energetikos, skaitmenizavimo srityse poreikis regione sudaro apie 600 mlrd. eurų.

Norintys dalyvauti seminare prašome registruotis iki gruodžio 21 d. 12 val. el. paštu [email protected]. Jums bus atsiųsta prisijungimo nuoroda į seminarą.