Siekdama paskatinti verslą aktyviau dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus, kurie padės verslo atstovams, dar nedalyvavusiems viešuosiuose pirkimuose, žengti pirmuosius žingsnius.
„Kasmet Lietuvoje, atliekant viešuosius pirkimus, yra išleidžiama apie 5,5 mlrd. eurų. Verslui tai galimybė išplėsti klientų ratą parduodant savo prekes ar paslaugas valstybės įstaigoms, įmonėms ar kitoms organizacijoms. Kita vertus, didesnė konkurencija viešuosiuose pirkimuose perkančiosioms organizacijoms leistų užtikrinti didesnį pasirinkimą, kuris vestų ir prie geresnės gaunamų paslaugų ar produktų kokybės. Taigi laimėtų abi pusės“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.
Pasak V. Jurgučio, taip pat jau parengti ir šiuo metu su institucijomis derinami viešuosius pirkimus reguliuojančių įstatymų pakeitimai, kuriuos priėmus pirkimų procesas turėtų būti sklandesnis ir paprastesnis.
Ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba siekia keisti požiūrį į viešuosius pirkimus. Norima, kad daugiau dėmesio būtų skiriama galutiniam pirkimo rezultatui, o ne procedūroms. Prioritetas – kokybiškas ir geriausiai perkančiosios organizacijos poreikį atitinkantis produktas, o pirkimų procesas – skaidrus, paprastas ir kaip įmanoma greitesnis.
Informaciją apie tai, kur sužinoti apie šiuo metu vykdomus viešuosius pirkimus, kaip pasirengti juose dalyvauti, bei atsakymus į kitus aktualius klausimus galima rasti vienoje vietoje – Ekonomikos ir inovacijų ministerijos interneto svetainėje.
Atnaujinimo data: 2022-04-06
Lietuva bendradarbiaus su inovacijų srities lydere MIT
Ministerijos su savivaldybėmis vienijasi dėl skrydžių iš Palangos skaičiaus didinimo
EIMIN: pramonės įmonėms paskirstyta 8 mln. eurų – jos perdirbs atliekas, kurs inovatyvius produktus
EIMIN: pagal stambių projektų sutartis į Lietuvą pritraukta beveik pusė mlrd. eurų investicijų
„Achemai” nusprendus nepersitvarkyti, EIMIN įgyvendina planą B