2024-04-11

Viceministrė E. Kuročkina susitiks su technologijų įmonės „Meta“ atstovais

Šiandien, balandžio 11 d., ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina Vilniuje vykstančio Trijų jūrų iniciatyvos verslo forumo metu susitiks su technologijų įmonės „Meta“ atstovais ir pristatys augantį Lietuvos technologijų sektorių bei šalies investicinę aplinką.

„Mūsų technologijų sektorius yra veržlus ir dinamiškas. Turime puikią infrastruktūrą, IT talentų, tad tikrai galime pritraukti didžiųjų pasaulinių įmonių, kurios prisidėtų prie sektoriaus ir visos inovacijų ekosistemos augimo“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina.

Susitikime su „Meta“ atstovais – viešosios politikos direktoriumi Vidurio ir Rytų Europos regionui Jacobu Turowskiu ir viešosios politikos vadove Baltijos šalims Vitnija Saldava – viceministrė plačiau papasakos apie palankias sąlygas technologijų įmonėms kurtis Lietuvoje. 

Dėl puikiai išvystytos infrastruktūros Lietuvoje verslą plėtoti jau pasirinko pasaulinės technologijų įmonės, dirbančios programinės įrangos inžinerijos, žaidimų kūrimo, dirbtiniu intelektu pagrįstų sprendimų, finansinių technologijų  ir kitose srityse. Šiuo metu Lietuvoje veikia 90 verslo paslaugų ir IRT centrų, iš jų daugiau nei trečdalis priklauso informacinių technologijų kategorijai. Šalyje yra daugiau nei 50 tūkst. aukštos kvalifikacijos IRT specialistų.
 
JAV technologijų įmonė „Meta“ kuria ir vysto technologinius sprendimus ir produktus, valdo populiarias socialinės žiniasklaidos platformas, tokias kaip „Facebook“ ar „Instagram“. Pastaruoju metu įmonė aktyviai investuoja į dirbtinio intelekto technologijų ir sprendimų vystymą.