BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Solvit centras

SOLVIT efektyvus ir nemokamas įrankis įmonėms ir piliečiams spręsti problemas, kylančias kitose ES šalyse 

ES vidaus rinka atveria daugybę galimybių asmenims, norintiems gyventi ir dirbti kitoje valstybėje narėje, bei įmonėms, norinčioms išplėsti savo rinkų ribas. Tačiau jei kitos ES valstybės valdžios institucijos nesivadovauja ES teisės nuostatomis, neišvengiamai kyla problemų: nepripažįstama Lietuvoje įgyta profesinė kvalifikacija, nesuteikiamos lietuviui priklausančios socialinės garantijos, neleidžiama pradėti paslaugų verslą, tiekti prekes į rinką, susigrąžinti PVM, reikalaujama papildomų patikrinimų, dokumentų ir pan. Tokiais atvejais siūlome kreiptis į Lietuvos SOLVIT centrą.

SOLVIT padeda:

•    spręsti tarpvalstybinio pobūdžio problemas, kilusias ES valstybėse, taip pat Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine;
•    kai neteisingai taikomi ES teisės aktai;
•    iškilus sunkumų bendraujant su valdžios institucijomis.

SOLVIT tinklas nagrinėja ES piliečių ir įmonių skundus, kai jie susiduria su problemomis, kylančiomis dėl kitų ES valstybių narių valdžios institucijų neteisingo ES teisės aktų taikymo. SOLVIT paslaugos – nemokamos, o neformalus veikimo būdas padeda ES piliečiams ir įmonėms rasti greitus ir praktiškus sprendimus.

Kaip pateikti skundą?

Skundą SOLVIT galite pateikti užpildę formą internete arba kreiptis šiais kontaktais:

Lietuvos SOLVIT centras
Ekonomikos ir inovacijų ministerija
Europos Sąjungos ir tarptautinių reikalų departamentas
Europos Sąjungos reikalų koordinavimo skyrius
Gedimino pr. 38, LT – 01104 Vilnius

Patarėja
Laura Purinė

Tel.: +370 660 74 846, el. paštas:  [email protected]
 
Daugiau informacijos apie SOLVIT: https://ec.europa.eu/solvit/index_lt.htm
 

 

Informaciniai filmukai apie SOLVIT tinklo veiklą:

 

 

Lietuvos SOLVIT centro sėkmės istorijos


Lietuvos piliečio tėvui (ne ES piliečiui) išduotas laikinas leidimas gyventi Čekijoje kartu su sūnumi

Lietuvos piliečio, gyvenančio ir dirbančio Čekijoje, tėvas (ne ES pilietis) susidūrė su sunkumais gaunant leidimo laikinai gyventi šalyje kortelę. SOLVIT atkreipė kompetentingos Čekijos institucijos dėmesį į egzistuojantį skirtumą tarp ES piliečio išlaikomo šeimos nario ir artimais giminystės ryšiais susijusio šeimos nario sąvokų.

Po SOLVIT įsitraukimo – Čekijos institucija, iš naujo peržiūrėjusi paraišką, Lietuvos piliečio tėvui išdavė laikiną leidimą gyventi šalyje.

 

Lietuvos pilietis gavo licenciją santechniko paslaugoms teikti Islandijoje

Lietuvos pilietis kreipėsi į Islandijos instituciją prašydamas pripažinti jo santechniko kvalifikaciją, įgytą Lietuvoje. Institucija atsisakė tai padaryti, teigdama, kad automatiniam jo profesinės kvalifikacijos pripažinimui Islandijoje nepakanka Lietuvoje išdirto santechniko darbo stažo. Islandijos institucija neteisingai taikė Direktyvos 2005/36/EB dėl profesinių kvalifikacijų pripažinimo nuostatas ir nelygino santechniko profesinio rengimo programų Lietuvoje ir Islandijoje.

Po SOLVIT įsitraukimo – Islandijos institucija, iš naujo peržiūrėjusi pateiktus dokumentus, pripažino Lietuvos piliečio įgytą santechniko kvalifikaciją, todėl jis galėjo gauti licenciją santechniko paslaugoms teikti Islandijoje.

 

Lietuvos pilietei ir jos šeimos nariams suteiktas leidimas nuolat gyventi Austrijoje

Lietuvos pilietė, ilgą laiką legaliai ir nepertraukiamai gyvenusi bei dirbusi Austrijoje, susidūrė su šios šalies valdžios institucijos nepagrįstai ilgu delsimu jai ir jos šeimos nariams išduoti leidimą nuolat gyventi Austrijoje.

Po SOLVIT įsitraukimo –  institucija per vieną mėnesį nuo kreipimosi išdavė prašomus leidimus nuolat gyventi šioje ES šalyje. Taigi buvo suteikta nuolatinio gyvenimo teisė, kurią užtikrina laisvo asmenų judėjimo principas ES.

 

Lietuvos pilietei pakeistas Lietuvoje įgytas vairuotojo pažymėjimas į itališką

Lietuvos pilietė, išlaikiusi vairavimo egzaminą, gavo Lietuvos Respublikos B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Persikėlus gyventi į Jungtinę Karalystę,  jos prašymu pažymėjimas buvo pakeistas į šios šalies vairuotojo pažymėjimą. Vėliau Lietuvos pilietei apsigyvenus Italijoje ir panorus savo galiojantį britišką vairuotojo pažymėjimą pasikeisti į itališką, kompetentinga Italijos institucija atsisakė tai padaryti.

SOLVIT pavyko įtikinti instituciją, jog asmeniui, persikėlusiam gyventi į Italiją, turi būti suteikta teisė pasikeisti savo turimą galiojantį vairuotojo pažymėjimą į lygiavertį itališką, kaip tai užtikrina ES teisė.

 

Lietuvos pilietei pagelbėta gauti motinystės išmokas Kipre

Lietuvos pilietė, 7 metus dirbusi naftos platformoje, kuri kas kelis mėnesius keičia lokaciją jūroje ir patenka vis į kitos ES šalies jurisdikciją, susidūrė su sunkumais gauti motinystės išmokas Kipre.

Po SOLVIT įsitraukimo – motinystės išmokos asmeniui paskirtos, susumavus visų ES šalių socialinio draudimo laikotarpius.

 

Anuliuotas nepagrįstas Vokietijos institucijos reikalavimas Lietuvos pilietei grąžinti jai išmokėtas socialines išmokas

Vokietijos institucija neteisėtai reikalavo iš Lietuvos pilietės grąžinti per 5 metus išmokėtas socialines išmokas – net 20 000 Eur.

Po SOLVIT įsitraukimo – priimtas sprendimas anuliuoti 20 000 Eur skolą.

 

Lietuvos įmonei palengvinta gauti reikiamą informaciją apie mokesčių balansą Danijoje

Lietuvos įmonei kilo keblumų gauti informaciją apie jos mokesčių balansą Danijoje.

Po SOLVIT įsitraukimo – įmonei pateikti keli būdai, kaip gauti reikiamą informaciją.

 

Lietuvos pilietė gali dirbti socialine darbuotoja Vokietijoje

Lietuvos pilietė kreipėsi pagalbos į SOLVIT, nes susidūrė su sunkumais Vokietijoje. Lietuvė norėjo ten dirbti socialine darbuotoja, todėl jos profesinė kvalifikacija turėjo būti pripažinta Vokietijos institucijos. Pateikusi reikiamus dokumentus, pilietė kvalifikacijos pripažinimo laukė ilgiau nei 1 metus. Laukdama sprendimo ji negalėjo dirbti pagal specialybę ir prarado darbo pasiūlymą. Pagal ES teisės aktus, sprendimas dėl profesinės kvalifikacijos pripažinimo turi būti priimtas per 3 mėnesius.
Po SOLVIT įsitraukimo – sprendimas dėl profesinės kvalifikacijos pripažinimo išduotas.


Lietuvos įmonei išaiškinti darbuotojų komandiravimo aspektai

Lietuvos įmonei kilo keblumų komandiruojant darbuotojus, ne ES piliečius, į kitas ES valstybes. Įmonė kėlė klausimus, susijusius su darbuotojų komandiravimo laikotarpiais. Nors SOLVIT ir nenustatė konkretaus ES teisės pažeidimo, SOLVIT išaiškino įmonei darbuotojų, ne ES piliečių, komandiravimo aspektus ES-oje, todėl įmonė gali tinkamai planuoti savo veiklą.

 

Lietuvos SOLVIT centro veiklos ataskaitos

2022 m. ataskaita

2021 m. ataskaita

2020 m. ataskaita

2019 m. ataskaita

2018 m. ataskaita

2017 m. ataskaita

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-06-06