2024-04-29

A. Armonaitė Jungtinėje Karalystėje susitiks su potencialiais investuotojais

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šią savaitę lankysis Jungtinėje Karalystėje, kur susitiks su lyderiaujančių šalies įmonių vadovais aptarti jų plėtros galimybių Lietuvoje. 

„Jungtinė Karalystė praėjusiais metais tapo 12-ta Lietuvos prekybos partnere, tad ir toliau stipriname šalių bendradarbiavimą eksporto ir inovacijų srityse, taip pat prioritetu laikome tiesioginių užsienio investicijų iš šios šalies pritraukimą. Lietuvoje jau veikia tokie britų verslo milžinai kaip „Euromonitor International“ ir „Intersurgical“. Pristatydami Lietuvos potencialą ir investicinį klimatą, siekiame sukurti dar daugiau galimybių abipusiam ekonominiam augimui“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė. 

Vizito metu ministrė susitiks įmonių „BlackRock“, „The Bank of London“, „Thredd“, „Builder.ai“, „Revolut“ bei duomenų mokslo ir dirbtinio intelekto inovacijų centro „Bayes“ vadovybe. Taip pat planuojamas susitikimas su Jungtinės Karalystės pramonės ir ekonominio saugumo ministru Alan‘u Mak‘u, Londono miesto korporacijos atstovais ir lietuvių  bendruomene. 

Praėjusiais metais prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Jungtinės Karalystės siekė 2,34 mlrd. eurų: eksportas sudarė 1,5 mlrd. eurų, importas – 846 mln. eurų. Taip pat Jungtinė Karalystė tapo 5-ta atvykstamojo turizmo rinka – 2023-aisiais Lietuvoje lankėsi 74 tūkst. turistų iš Jungtinės Karalystės.